Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser marka tüfek için acil yardım
Sevgili arkadaşlar bu gün tesadüf eseri tanıştığımız bir arkadaşın evinde yaklaşık 10 adet silah ve 1 adet mauser tüfek gördük.Ben önce ilk gösterdiği Turalı Polise hasta oldum.1000 TL fiyat makul geldi fakat laf lafı açarken içeriden çıkardığı 10 adet silahıda inceledik.Tam Turalıda anlaşırken bende bir tüfek var ilgilenirseniz dedi ve içeriden mauseri getirdi.Yanımdaki arkadaşım tüfek hastası olduğundan hemen atladı.Tüfeğin üzerinde derece yoktu ama gez bölümü 2 parça idi,1 parçasında 100, 2.parçayı kaldırınca 200 yazıyordu.Dürbün için geçme yerleri vardı.Çok temiz bir parça idi.Şimdi bu tüfek 200 metre menzillimidir acaba zira daha önce incelediğim mauserlerde derece vardı sanırım 50 şer artıyordu ve en son 400 yazıyordu.yanında 3 kutu mermisi ile bana 1500 dolara bıraktı.Fiyat sizce uygun mu sevgili arkadaşlar zira sizin yorumlarınıza göre ruhsat işlemlerine başlayacağım.Bu arada meraklısı varsa bu arkadaşta incelediğim silahlar hatırımda kaldığı kadarıyla 45lik colt,Sig P 226,4 adet smith bunlardan birinde t.c polis damgası vardı ve 32likti,biri 357 digeri 38-357 idi biride mod 19 du.Bir tanesinde gizli horoz vardı ve kabze emniyetliydi.Tabi turalı Polisi de unutmamak lazım.

Alıntı

Sn.VICE, Mauser'in nişangahlarında farklı ve daha uzun mesafelere hızlı atar opsiyonları da vardır. Sizin elinizdeki silahın nişangahında sadece bu iki mesafeye direk ve hızlı ayar yapabilirsiniz. Ancak bu yapraklardan en az birisinde de, ayar vidaları olması lazım. İmkanınız varsa silahı tekrar bir kontrol edin ve eğer yine mümkünse nişangahın resmini bize gönderin.

Eğer silaha dürbün takma imkanı varsa, kalibresi MKEK'de her zaman bulunabilen klasik Mauser kalibresi 7.9x57 veya 8x57 mm ise, silah orijinal ise, mekanik aksamı ama özellikle de namlusu kusursuz ise, alıp kullanabileceğiniz bir tüfek olduğunu düşünüyorum. Hele hele bu özelliklerde ve buna rağmen bu fiyata ise.

Diğer silahları da ayrıntılandırabilirseniz, arkadaşlardan ihtiyacı olanlara uygun ve insan fiyatına alabileceğimiz bir kaç model olursa, hepimizin hayır duasını alırsınız. Saygılar.

Alıntı

Sn Lupus tüfekte sizinde belirttiğiniz gibi yaprak gezler vardı.Bizim silahların sahibiyle tanışmamız çok spontane geliştiği için çok abondene kaldık.Zira arkadaşımla ortaköye antika denilen fakat ne olduğunu anlayamadığımız bir silahı görmeye gitmiştik.Sahilde gezerken orada tezgahı olan ve arasıra alışveriş yaptığım bir kişiye konuyu açınca bizi bir arkadaşına yönlendirdi.Aslında amacımız bu kişideki 2 adet Nagant marka silahtı.Silahları gördük ve aman Allahım kim bunları bu hale getirdi dedik.Silahları sanki ayakkabı boyası ile boyamışlar ve vitrinde dekor olarak kullanılsın diye bu kişiye hediye etmişler.Biz orada vah vah diye serzenişte bulunurken adam halimize acıdı ve içeriye gidip Turalı Polis ve 32 kalibrelik siyah T.C Polis damgalı bir Simith getirdi.turalı meneviş görmüş fakat çok iyi durumda ve adamın ilk silahlarındanmış.1000 Tl istedi.Bu arada bu şahıs hali vakti son derece yerinde ve meslek sahibi ayrıca bir kuyumcusuda olan biri.İnanın bana görseniz bu adam silahı görse korkar dersiniz.Fakat arkadaş belinde bazen P226 bazen 1911 taşıyor.
Tabi arasırada 357 de taşıdığı oluyor.Tüfek için tekrar ziyaret ettiğimde fotoğraflarını çekmeye çalışırım.Fakat silahların çoğu meneviş görmüştü.357 hariç.Bu arada bu şahıs tüfeği yakın zamanda ölen ünlü bir işadamımızın ailesinden satın almış ve tamamen orjinaldi.Dürbün takmak için ikişer delikli iki parça vardı.Adam dürbün satın almak istediğini fakat 1500 dolar para istediklerini söyledi.Tüfeğin tetiği çok hassas ve hafifti.O ara resim çekme imkanım olmadı.Aslında bu kişi silahlara meraklı anladığım kadarıyla bu tüfek elinde kalmış o yüzden bize aldığım fiyat diyerek 1500 dolar dedi.Tabii ne derece doğru konuşur bilemem zira bir kez görüştük.

Alıntı

Sayin VICE,

yukarida sayin lupus'unda belirttigi gibi bu silahlarin fotograflarini cekme imkaniniz olursa forumdaki benim gibi bazi üyelere cok yardimci olursunuz (ör: Colt 1911 .45)

Öteki taraftan fiyatlarin bu kadar uygun olmasi bana bu silahlarin ruhsatsiz olabilecegini düsündürdü. Bu konuda silah sahibinin bir beyani var mi acaba?

Türkeiye'de bir kisim merakli silahlarini özellikle ruhsatsiz tercih ediyor sanirim. 10 adet silahi bulunan bir kolleksiyonerin her 5 yilda bir su anin degeriyle 5000 TL harc ödemesi ve bütün islemleri tekrarlamasi gerekiyor biliyoruz hepimiz. Kimisi riski göze aliyordur. Eger bu durum söz konusu ise bilmek isteriz (no offence meant!).

Alıntı

Sn evrenay bu şahıs büyük ihtimalle harçtan muaf kamu görevlisidir, tabi olmayadabilir..Formumuzda da ateşli silah sayısı o rakamlara yaklaşan dostlarımız var sonuçta..

Ruhsatsız silah satan hiç kimse tüm envanterini herkese açmaz, açsa da gerekli uyarıları yaparak açar, ayrıca konjonktürel dönemleri ayrık tutarsak pek ucuza da silah satmazlar..

Alıntı

Arkadaşlar çok şaşıracaksınız belki ama bu silahları satan arkadaş ünlü bir bayan kuaförü ve ayrıca kuyumcu ortaklığı bulunuyor.Dolayısıyla bütün silahların ruhsatları mevcut.Mauser tüfeği hafta içinde av bayisi bir arkadaşımla görmeye gideceğiz o zaman satan arkadaş müsaade ederse diğer silahların fotoğraflarınıda çekip siteye koyarım.Yalnız dediğim gibi silahların çoğu meneviş görmüş fakat durumları gayet iyiydi.Özellikle Turalı çok nefis duruyordu ve 1000 tl ye bana bıraktı.Şimdi kararsız kaldım hangisini alayım diye.

Alıntı

Sn.VICE, eğer tüm atıcılık ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bir envanteriniz varsa, orijinal olmasa da tarihi değeri olan bir Tuğralı' nın, gelecek nesillere aktarılmak üzere elinizin altında bulunması harika olur. Ama uzun mesafe yivli atıcılığı dahil, tüm atıcılık ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde bir envanteriniz yok ise, tercihinizi Mauser' den yana kullanın. Kişisel olarak her dostumuzda en azında bir tane yivli tüfek olmasını ve arkadaşlarımızın yivli atıcılığından ve kültüründen mahrum kalmamasını, hatta tabancadan önce yivli tüfekle iştigal edilmesini arzulayan birisi olarak da, benim gönlüm tercihinizin Mauser yana olmasını arzular. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
meteariturk
Sn Lupus açıkçası bende Mauseri almak istiyorum fakat taşıma ruhsatı artı silah bedeli 4500 tl ye geliyor Turalıyı bulundurma ruhsatı ile alsam maliyet 1650 tl oluyor bu aralar malum kriz dolayısıyla çok istesemde mauseri alamayabilirim ama hafta içi aileden tüfekçi olan ve Mercanda dükkanı bulunan bir arkadaşımla tüfeği görmeye gideceğiz bakalım onun gazına gelip fikrimi değiştirebilirim zira telefonda konuştuğumda eğer namlu orjinalse ve diğer aksam sorunsuz ise hiç kaçırma hemen alalım demişti.

Alıntı

Alıntı: eğer namlu orjinalse ve diğer aksam sorunsuz ise hiç kaçırma hemen alalım demişti.
Kesinlikle arkadaşınızla aynı fikirdeyim. En önemli ve kesinlikle müdahale edilemeyen tek yer namlu içi, eğer korozyon veya pas yoksa, kaçırmayın derim. Bir de size önerim yanınızda güzel bir harbi takımı, yağ ve bezle gidip, namluyu kendiniz temizleyip, kurulayıp, iyi bir ışık kaynağı desteğinde, mümkünse bir de gün ışığı altında incelemeniz. Bu şekilde daha ayrıntılı ve doğru bir değerlendirme yapabilirsiniz. Saygılar.

Alıntı

Sn Vice bu tüfek http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=990 bundan mı yoksa yeni nesil yivli av tüfeği mi...

nişangahları bana yeni nesil yivli av tüfeği gibi geldi...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi