Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İğne yayını değiştirme
Herkese merhaba

Daha önce konusunu açmıştım. (Aşağıya linkini bırakıyorum.) Silahımın mke mermilerini patlatmaması bende iyice takıntıya dönüşmeye başladı. Artık düşünür oldum acaba yarın öbürgün başıma bi olay gelse ve silah patlamasa diye. Arkadaşlardan aldığım değişik sene üretilmiş mermilerde bir sıkıntı yaşamadım. Ama kendi istikhakım olan mermilere dönünce yine silah ateşleme yapmıyor. Hemen hemen her şarjörde yaşıyorum bu sıkıntıyı. Ve bundan sonraki istikhaklardada yaşamayacağımın garantisi yok. Şimdi iğne yayımı daha ağır bir iğne yayıyla değiştireyimmi diye sizlere akıl danışmak istedim. Sanıyorum Glock ların orjinal iğne yayı 5.5 lb. Ben 6 lb bir yay ile değişsem bu tür kalitesiz fişeklerdeki patlamama sorunum ortadan kalkarmı ? ve iğne yayını değiştirmemin bana ne gibi eksi- artı yönleri olur. Fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir tane iğne yayı linki bırakıyorum. Bu aralar Amerikaya gidecektim oradan araştırır bulurum dedim ama malum pandemi ve dolar kurundaki artış hevesimi kırdı. O yüzden bildiğiniz tavseiye edeceğiniz farklı marka modeli getirtebilirim.

https://www.midwayusa.com/product/1004271510?pid=354015

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=15472

Alıntı

Glock'un sert kapsülleri patlatmasını garantilemek için kırmızı iğne yayı kullanmalısınız. Ancak bu durumda tetik biraz ağırlaşır. Bunun olmaması için, "Glock kırmızı iğne yayı + minus konnektör" kullanmalısınız. Bu durumda değişim öncesi tetik ağırlığını (2,5 kg) devam ettirerek sert kapsül sorununu aşabilirsiniz. Memleketin tüm kapsüllerini patlatacaktır. Orijinal Glock yedek parçalarını tercih etmenizi öneririm, diğer markalarda iyisi var - kötüsü var.

İhtiyacınız olan malzemeleri Glock tamir yetkisine sahip olan İstanbul Akdeniz Poligon'da bulabilirsiniz. Ali Sandıkçı Bey'de yeterli miktar ve çeşitte orijinal Glock yedek parçası bulunuyor.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Köstenceli1977, kyle_katarn, hanifigltkn, yyildiz, marlinspike, waltherslv
Çok teşekkür ederim. Peki siz böyle bir modifiyeyi tavsiye edermisiniz. Başka sıkıntılar yaşarmıyım ?

Alıntı

(24-11-2021, 02:45 PM)hanifigltkn demiş ki: Çok teşekkür ederim. Peki siz böyle bir modifiyeyi tavsiye eder misiniz? Başka sıkıntılar yaşar mıyım ?

Bence bu sıkıntılı bir değişim değil. Sadece iğne daha güçlü vuracak, tetik ağırlığınız değişmeyecek. 
Glock, Türkiye'de katıldığı tüm resmi alımların testlerinde, numune tabancalara bu modifikasyonu uygulayarak, tabancaların memleketim fişeklerini ateşlemesini garanti altına aldı. Eğer ihaleleri Glock kazanmış olsaydı, tabancala da bu modifikasyonla gelecekti.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hanifigltkn, ermane
(24-11-2021, 04:12 PM)harun demiş ki:
(24-11-2021, 02:45 PM)hanifigltkn demiş ki: Çok teşekkür ederim. Peki siz böyle bir modifiyeyi tavsiye eder misiniz? Başka sıkıntılar yaşar mıyım ?

Bence bu sıkıntılı bir değişim değil. Sadece iğne daha güçlü vuracak, tetik ağırlığınız değişmeyecek. 
Glock, Türkiye'de katıldığı tüm resmi alımların testlerinde, numune tabancalara bu modifikasyonu uygulayarak, tabancaların memleketim fişeklerini ateşlemesini garanti altına aldı. Eğer ihaleleri Glock kazanmış olsaydı, tabancala da bu modifikasyonla gelecekti.

Üstat sizi çok meşgul ettim ama son bir şey sormak istiyorum. Ali beyle görüştüm. Sağolsun seve seve gelin yaparız dedi. Lakin 70 euro maliyeti olur dedi. Eee malum Euro nun durumu belli ülkemizde. Takriben 1000 tl gibi bir rakam tutuyor. Bizim ailecek ABD ile bağımız var. Giden gelen çok oluyor. Baktım fiyatlara 20 dolar gibi bir rakama alabiliyorum ordan. Hem bi iki başka şeyde sipariş vericem. Onlarıda yanına eklerim diyorum ama sizin söylediğiniz konnektörden 4 tane farklı lb çeşidi çıkıyor. Kırmızı yayın yanına hangisinden almam lazım yazabilirmisiniz bana. Ve başka bişeyde almam lazımmı bu modifiyeyi yapabilmem için yoksa 2 parça yetiyormu ?
[Resim: images-q-tbn-ANd9-Gc-QI5-BYj-Hj3fg-DF-GB...-Jw7-K.jpg]

Alıntı

(25-11-2021, 01:57 PM)hanifigltkn demiş ki: Kırmızı yayın yanına hangisinden almam lazım yazabilir misiniz bana. Ve başka bir şey de almam lazım mı bu modifiyeyi yapabilmem için, yoksa 2 parça yetiyor mu?
[Resim: images-q-tbn-ANd9-Gc-QI5-BYj-Hj3fg-DF-GB...-Jw7-K.jpg]

Yazdığım gibi "minus" (-) konnektör almalısınız. Resimdekilerden en soldaki.

Bu parça tetik yayının güçlendirilmesi sonucu artan tetik ağırlığını azaltacaktır. Böylece iki değişim birbirini nötrleyecek, tetik ağırlığı değişmeyecektir.

Başka bir parça gerekmez.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, waltherslv, hanifigltkn

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi