Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE Yeni Tabanca Anketi
Herkese merhabalar. Webde gördüğüm bir anketi tekrar paylaşmak istedim, sonuçta bir yoklama yapılıyor ama kim yapıyor neden yapıyor bilemiyorum. Smile

Saygılar.

https://docs.google.com/forms/d/1tLBCYptLHYt6aqQMpoFABo7zmKeAge3PAC5Jafz0qq4/edit

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
(28-09-2021, 12:40 AM)tatarobasi demiş ki:  Webde gördüğüm bir anketi tekrar paylaşmak istedim, sonuçta bir yoklama yapılıyor ama kim yapıyor neden yapıyor bilemiyorum. Smile

Sn. tatarobasi,

Anketi tabancadan anlayan birisi düzenlemiş. Kim ve ne amaçla düzenlemiş bir açıklama yok. Ancak sonuçlarını görmeyeceğimiz bir anket. Anketin tamamını buraya aktarmak zor. Ama Survey Monkey ile forum üyeleri için yeniden düzenlenip, forum üyelerimiz arasında bu anket yapılabilir. Genel kabul görürse, hatta forum üyeleri bu ankete yeni sorular eklerse, sonuçları forumda yayınlanmak üzere Survey Money'de anket düzenleyebiliriz.

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne, mk39, alpsaral
Bu anket galiba daha önce paylaşılmıştı.

Kırıkkale'yi şayet gerçekten lisans altında üretiyorlarsa, onu adam akıllı rafine bir hale getirerek üretmeye devam etmeliler bence. Bu seçeneğin dışında MKE'nin şu anda ülke tabanca üretimine katkıda bulunabileceği başka bir seçeneği ben pek göremiyorum.

Her çeşit silah zaten üretiliyor. Kırıkkale'yi PPK ve PPK's temelinde adam akıllı yeniden üretebilirlerse yurtdışında da satabilirler bunu.

Hatta becerebilirlerse üzerine Mod.70'in ki gibi sürgü salma manivelası takıp, şarjör düğmesi yerleştirebilirlerse bu tabancayı .32 ve .380 acp olarak üretirlerse hem yurtiçinde hem yurtdışıda kendilerine bir pazar bulabilirler. Hatta bunu Beretta gibi alaşım çerçeve-çelik sürgü şeklinde yapabilirlerse tadından yenmez.

Bunun dışında CZ-P07-P09 tipinde horozlu-çift hareketli bir polimerde yapabilirler ancak bunu da adam gibi yapmalılar. .40-.45-.357-9x19 gibi farklı kalibreler ve farklı boyutlarda, glock gibi bir platform halinde üretebilmeliler aksi halde hiç o işe de girmemeliler (Bunu CZ bile glock kadar beceremedi bence onu da belirtmeliyim).

Piyasa da mebzül miktarda polimer ve çelik tabanca var. Bence herkese uygun seçenekler bunlar ve gittikçe iyi hale geliyorlar. MKE bir farklılık yaratacaksa diğer firmalarımızın gitmediği yoldan gitmeli, ihalelerden ziyade yurt içi ve yurt dışı sivil pazarı hedeflemeli.

Şahsi düşüncelerim bunlar, anketi de bunlara göre doldurdum Smile

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
mk39, mimaslan, marlinspike, tatarobasi
(28-09-2021, 07:12 AM)Sabri demiş ki:
(28-09-2021, 12:40 AM)tatarobasi demiş ki:  Webde gördüğüm bir anketi tekrar paylaşmak istedim, sonuçta bir yoklama yapılıyor ama kim yapıyor neden yapıyor bilemiyorum. Smile

Sn. tatarobasi,

Anketi tabancadan anlayan birisi düzenlemiş. Kim ve ne amaçla düzenlemiş bir açıklama yok. Ancak sonuçlarını görmeyeceğimiz bir anket. Anketin tamamını buraya aktarmak zor. Ama Survey Monkey ile forum üyeleri için yeniden düzenlenip, forum üyelerimiz arasında bu anket yapılabilir. Genel kabul görürse, hatta forum üyeleri bu ankete yeni sorular eklerse, sonuçları forumda yayınlanmak üzere Survey Money'de anket düzenleyebiliriz.

Saygılar

Forum olarak böyle bir anket yaparsak güzel olabilir, ancak kim yapabilir bunu? Ben çok anlamam bu işlerden. Ve ek olarak hangi sorular eklenebilir?

Alıntı

(28-09-2021, 03:43 PM)tatarobasi demiş ki: Forum olarak böyle bir anket yaparsak güzel olabilir, ancak kim yapabilir bunu? Ben çok anlamam bu işlerden. Ve ek olarak hangi sorular eklenebilir?
Sn. tatarobasi,

Benim survey Monkey üyeliğim var. Daha önce çok anket düzenledim. Üyelerimizden anket formatına uygun sorular da gelirse, ben düzenleyebilirim. Sonuçları da burada paylaşabiliriz.

Saygıar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BayUlgen
Ankete katılım kapatılmış. Sonuçları merak etmiyor değilim açıkçası. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi