Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz SAR 9 SP
(14-05-2022, 10:49 AM)pasali demiş ki: Sn. Shepherd susturucuya özel mühimmat mı var? misal klasik 9mm ile çalışmıyor mu? Birde daha kolay silah derken ne demek istediniz ? Cahilliğimi bağışlayın inanın bunları sadece öğrenmek amaçlı soruyorum.
Syg.

Mühimmat konusuna cevap vereyim, ses-bastırıcı (susturucu) ile kullanılan mühimmat, ses-altı (subsonic) mühimmat olmalıdır. Kullanılan mühimmat ses-altı olmaz ise, atış esnasında namluyu terk etmesinden itibaren sonic patlamalar yaparak ses-bastırıcı kullanımını anlamsız kılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
pasali, harun
Bu arada, ÖKK'nın kadro tabancası olarak HK USP 9T'den Sarsılmaz SAR9 SP'ye geçiş yaptığını sanıyorum artık bilmeyen kalmadı. Kaldıysa bile artık bu iletiden sonra kalmaz diye düşünüyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(14-05-2022, 12:02 PM)tatarobasi demiş ki:
(14-05-2022, 10:49 AM)pasali demiş ki: Sn. Shepherd susturucuya özel mühimmat mı var? misal klasik 9mm ile çalışmıyor mu? Birde daha kolay silah derken ne demek istediniz ? Cahilliğimi bağışlayın inanın bunları sadece öğrenmek amaçlı soruyorum.
Syg.

Mühimmat konusuna cevap vereyim, ses-bastırıcı (susturucu) ile kullanılan mühimmat, ses-altı (subsonic) mühimmat olmalıdır. Kullanılan mühimmat ses-altı olmaz ise, atış esnasında namluyu terk etmesinden itibaren sonic patlamalar yaparak ses-bastırıcı kullanımını anlamsız kılar.

çok haklısınız baysilah da bir video yapmış gerçekten ciddi ses farkı var. Bir şey daha öğrenmiş oldukSmile teşekkürler.
Syg.

Alıntı

Sar 9X'in dişli namlulu versiyonu. Sar 9X 10.250 TL iken SP versiyonu 13.000 TL. Aradaki namlu ve yüksek gez arpacık için bu fiyat farkı verilir mi tartışılır. Zevk meselesi. Tabi yerli bir silaha bu fiyatlar verilmesi de bizim için ayrıca düşündürücü.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi