Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz SAR9 ve Stoeger SRT9
Selamlar,
Ülkemizde çokça tanınan ve kullanılan Sar9'un, Str9'a karşı birbirlerine artı ve eksi yönleri hususunda karşılaştırılması hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
Saygılarımlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Pistov
Her ikisi de Glock klonları. Bu yönden benzer özellikteler.

SAR9 için bir takım sıkıntılar çıkardığına dair yazılar okudum, videolar seyrettim, kendim hiç bu silahı kullanmadım. 

STR9 için bu tip sıkıntılara dair bir yazıya rastlamadım (belki var, ben görmedim). Silahı bir kez kullandım, sorunsuzdu. Agresif kabza sırt deseni beni rahatsız etti. Buna karşın sürgü üzerindeki derin kurma kertiklerini çok beğendim. Hatta bugüne kadar en rahat kullandığım kurma kertikleri olduğunu söyleyebilirim.

Fiyatlarına bakarsak, bugün için MKE satış rakamları üzerinden kıyaslarsak: SAR9'un bir-iki temel model ile STR9 fiyatı hemen hemen aynı seviyede. Ancak aksesuarlı bir SAR9'un fiyatı, anlamsız şekilde birden STR9'un bir buçuk ile iki katı fiyata çıkıyor.

SAR9 üreticisi Sarsılmaz firmasının tutumunu pek sevmem. STR9 üreticisi Stoeger için olumlu ya da olumsuz bir düşüncem yok.

Objektif olmayan şekilde, benim tercihim STR9'dan yana olur.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Ns_, Sabri, sezgin63, mk39, Militia_747, efe1753, waltherslv, Shepherd, kepenek50, MB277, whistle
(15-12-2020, 01:09 PM)harun demiş ki: Her ikisi de Glock klonları. Bu yönden benzer özellikteler.

SAR9 için bir takım sıkıntılar çıkardığına dair yazılar okudum, videolar seyrettim, kendim hiç bu silahı kullanmadım. 

STR9 için bu tip sıkıntılara dair bir yazıya rastlamadım (belki var, ben görmedim). Silahı bir kez kullandım, sorunsuzdu. Agresif kabza sırt deseni beni rahatsız etti. Buna karşın sürgü üzerindeki derin kurma kertiklerini çok beğendim. Hatta bugüne kadar en rahat kullandığım kurma kertikleri olduğunu söyleyebilirim.

Fiyatlarına bakarsak, bugün için MKE satış rakamları üzerinden kıyaslarsak: SAR9'un bir-iki temel model ile STR9 fiyatı hemen hemen aynı seviyede. Ancak aksesuarlı bir SAR9'un fiyatı, anlamsız şekilde birden STR9'un bir buçuk ile iki katı fiyata çıkıyor.

SAR9 üreticisi Sarsılmaz firmasının tutumunu pek sevmem. STR9 üreticisi Stoeger için olumlu ya da olumsuz bir düşüncem yok.

Objektif olmayan şekilde, benim tercihim STR9'dan yana olur.

Sn. Harun,
İki Tabanca ile ilgili üç aşağı beş yukarı aynı fikirleri paylaşıyoruz, benim asıl merak ettiğim gerçekten Str9 malzeme kalitesi olarak önde mi? 
Str9 da negatif olarak yerli üreticilerin ve firmanın  kendisinin de hiç bir aksesuar  desteği yok şuan, ne bir kapasite arttırıcı, nede bir şarjör kılavuzu.

Alıntı

Bugün yeni bir silah alacak olsam kesinlikle bu stoeger olur. Benim için stoeger demek yerli tabanca fiyatına ithal tabanca demek.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
sezgin63, Pistov, Militia_747, ErhanG, harun, waltherslv, toprako, alpercuhaci, kepenek50, Ns_, absc42, demirci57, yiğit
Sayın Lupus üstadın forumumuzdaki SAR9 konusunda 27-04-2017 tarihli tabanca hakkındaki açıklaması:

...Konuya mevzu Sarsılmaz modelinin elenme nedeni ise, söz konusu modeli ilk gördüğümüzde dile getirdiğimiz şey, tetik çekildiğinde ikili üçlü darbeli atış hadisesi meydana gelmesi.

Sarsılmaz SAR9' u ilk kez EGM zati tabanca ön yeterlilik testlerinde görme şansımız olmuştu. P320, SteyrM9 gibi polimer gövdeye ayrı bir şase / kaset ile yerleştirilmiş Glock tetik ve ateşleme sistemini ilk gördüğümüzde, iğne kurma elemanı/parçası, mekanik irtibatı alışılmışın aksine dikey eksende değil, yatay eksende kesilen tetik kolu ile yekpare Glock tetik ve ateşleme sistemini direk gövdeye yerleştirmek yerine ikinci bir kararsız şaseye yerleştirmenin çok riskli bir çözüm olduğunu, böyle bir çözümün silahın her an kurmadan iğne kaçırmasına veya kontrolsüz darbeli/tam otomatik atış yapmasına neden olabileceğini dile getirmiş, özellikle bakım ameliyeleri esnasında bir hile hurda yapmamızı engellemek üzere başımıza üşüşen kişilere, kopyalanan şase sisteminin SIG Sauer P320 ve Steyr M9 tetik kolu ve iğne kurma parçaları ile neden sağlıklı çalıştığını, Glock tetik kolu / iğne kurma parçası / tetik yayı / tetik irtibat kesme parçası ile bu çözümün neden çok riskli olduğunu elimizden geldiğince izah etmeye çalışmıştık.

'' Hayırlısı olsun... '' diyerek takibe ve beklemeye devam.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
sezgin63, alpercuhaci, Ns_, Aydın Meriç
Kıymetli forumdaşlarım
Yaklaşık 10 aydır Str9 Compact kullanıcısıyım,
Bu silahtan önce Glock 19, Walther PPQ, AS, BHP,BDA, Sig P226, SW6904 gibi tabancalarım oldu. Yerliye geçmemde ki tek maksat maliyet hesabıdır. Kırılırsa üzülmeyeceğimi ve üreitcisine ulaşmakta zorluk yaşamayacağımı bilmemdir.
Daha çok bir glokerci olarak bu konseptin klonunu tercih ettim. Bu zamana kadar STR9 C da şikayetçi olduğum bir durum söz konusu olmadı. Beni cezbeden yönü agresif sürgü kertikleri ve sürgünün kesim şekliydi. Silahın compact olması da cabası.
Çevrem de 4 arkadaşıma STR) compact almaları yönünde tavsiyem oldu. Alanlar da halinden memnun.
Dün forumdaşımız sn.Ronin'le STR9 larımızı incelerken tabancamın tetik sertliğinin sn.Ronin'in STR9'undan bariz fazla olduğunu, benim tetiğin çekerken uzamadığını müşahade ettik. Bu nedenle ilk fırsatta fabrikayı ziyaret edeceğiz. Zira 1000 atışı geçmesine rağmen tetikte bir değişiklik olmadı.

Bu arada Stoeger kapasite arttırıcı ve ara parça tedarik etmektedir. Saygılarımla.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Sabri, sezgin63, Red Kit, mk39, Rangeman, absc42, ceruh, ErhanG, ERDAL, yyildiz, Ns_, sem, Aydın Meriç, wubıh, marlinspike, demirci57
(15-12-2020, 02:06 PM)Ns_ demiş ki: Sn. Harun,
İki Tabanca ile ilgili üç aşağı beş yukarı aynı fikirleri paylaşıyoruz, benim asıl merak ettiğim gerçekten Str9 malzeme kalitesi olarak önde mi? 
Str9 da negatif olarak yerli üreticilerin ve firmanın  kendisinin de hiç bir aksesuar  desteği yok şuan, ne bir kapasite arttırıcı, nede bir şarjör kılavuzu.

STR9'da 17+1 ve 19+1 uzatma şarjörler mevcut, aşağıdaki linkten resimlerine ulaşabilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...284&page=2

Ayrıca Fiber optik ve Trityum gez ve arpacık seçenekleri de var.

Ben subjektif olarak STR 9 alırdım. Ama kişisel tercihtir başka biri sarsılmaz'ı beğenebilir.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
MB277, Ns_
Merhaba
Sar 9 sc model tabanca ne zaman satışa çıkar acaba?
Fiyatı ne olur ve sizce tercih edilebilir mi?
Boyutları hoşuma gitti bir yazıda okudum.Glock 26 gibi boyutları

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi