Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP 9 SFX, Canik Elite Combat, Sarsılmaz Ar-24 Grupman Karşılaştırması
Merhaba ,

Pek bilimsel bir karşılaştırma değil. Ancak Aynı atıcının aynı gün poligonda gerçekleştirdiği üç farklı silahla atış. Grupman açısından fikir verecektir. 

Sarsılmaz Ar-24 Armalite 

Canik Tp9 Sfx Mete

Canik Tp9 Elite S Combat

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
ErhanG, ombra, efe1753, Bb9800, ERDAL, wubıh, absc42, acillues2, kutaysahin89, Helliox, Zemre10, axoy68
Haraç mevzusu olmasa ar24 kesinlikle tercih edeceğim bir model , bulundurma denen saçmalık ruhsatı keşke yivsizlerdeki gibi olsa da gönlümüzce silah alabilsek.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Özdemir_
Sayın Aydın Meriç Bey ilk olarak yapmış olduğunuz karşılaştırma için teşekkür ederim. Ar-24 merakla bilgi beklediğim bir silahtı. Sayenizde grupmanını da görmüş olduk. Merak ettiğim bir kaç nokta daha var? Atım zevki? Kullanmış olduğunuz silahlar kaç adet atım görmüştü? Combat S dediğiniz silahın tetiği eski modelmiydi? ( şu an ki combatlar düz bir tetikle piyasaya verilmekte)

Alıntı

El ergonomisi açısından en hoşuma giden Ar-24 oldu. Ancak Tetik hassasiyeti diğerlerine kötü olduğu için en zevk aldığım diyemem. Silaha yeni meraklı biriyim. Görüşlerimin yanıltıcı olmasını da istemem ancak en keyifli atışı Combat ile yaptım. Combat'ın Tetiği SFX'den bir tık daha iyi ve sağ başmarğım daha rahat etti.

Tabancaların net atım adetlerini bilmiyorum ancak, mevcut yıpranmalarından en çok atımı Ar-24'ün en az atımı da Combat'ın gördüğü belli oluyor.

Tetik yeni modeldi. Videonun içine yanlış bir resim koymuş olabilirim. Atış yaptığım silahların resimleri aşağıdaki gibidir;

[Resim: IMG-3832.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Helliox, wubıh, harun, ErhanG
Geçenlerde birkaç tabanca ile daha deneme atışı yapmıştım. aşağıya linklerini ekledim. Benim acemiliğimden kaynaklı çok muntazam atışlar değil, ancak genel fikir verecektir.

Stoeger Couger 8000 Ft ve STR 9 (5 Metre Grupmanı)

Sarsılmaz Kılınç 2000 - Canik TP9 Sfx - Tisaş Zig 14 Atışları (5 Metre Grupmanı)

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
axoy68, kuti, acillues2, jfmrk, efe1753

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi