Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magtech .308 win
[Resim: BE27-A99-A-E4-E9-4430-9949-2-C2555-F95917.jpg]

[Resim: ACE59-E75-FE45-4-A00-B9-B2-54748901-B1-E4.jpg]

[Resim: 68-D3-A8-CA-59-DA-4-CB6-9-C97-29406-F494631.jpg]

Değerli forum üyeleri merhaba;
Bu mühimmatlardan bir müddet yetecek kadar almış bulundum.
Şuanda MKE de satışı yok,avcı bir arkadaştan aldım,daha kutular dahi açılmamıştı.
Domuz avı için 180 grain fişek ararken,hatta MKE de satılan Sellier Bellot 180 grain fişekleri tam almak üzereyken bir abimizin tavsiyesi üzerine aldım.
Kullanan varmıdır,fikriniz nedir?
Hangi marka fişeklerle kıyaslayabiliriz?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
(28-11-2020, 01:05 AM)YLDZ37 demiş ki: Domuz avı için 180 grain fişek ararken,hatta MKE de satılan Sellier Bellot 180 grain fişekleri tam almak üzereyken bir abimizin tavsiyesi üzerine aldım.
Kullanan var mıdır, fikriniz nedir?
Hangi marka fişeklerle kıyaslayabiliriz?

Magtech ve Sellier Bellot aynı gruba ait fabrikaların markalarıdır. Sizdeki fişekler muhtemelen Brezilya fabrikasında üretilmiştir. Genel olarak askeri evsafta fişek üretir. Kullanmadım, ama tahminim: Düzgün çalışacak, güvenilir olacaktır ama isabetlilik konusunda beklentiniz yüksek olmasın.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Shepherd, YLDZ37, alpago, xlcod3r, Sabri, Zemre10, wubıh
Hangi marka model tüfekte kullanacaksınız? Burada etken öğe tüfek olduğundan, optikle mi kullanacaksınız, oıptiğinizin markası modeli nedir? Sn. Harun beyin dediği gibi fazla umudunuz olmasın diyebiliriz sadece. Soft noise olduğundan spray and pray fişek olmadığı tahmininde bulunabiliriz. Ancak sadece tahmin.
Mermi yolu haritasını çıkartırsınız, domuz avında genel kullanım mesafelerinde denersiniz. En iyi kararı gene kendiniz verebilirsiniz.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, Zemre10

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi