Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Kinetik Tüfek Teknik ve Kullanıcı Yorumları
Merhaba ,

Envanterime bir adette kinetik tüfek katmak istiyorum. Forumda farklı başlıklar altında birçok tüfeğin incelemesi detaylı paylaşımları var. Bu forumun biz silah severlere sunduğu en iyi özellik bu zaten. Forumdaki Üstatlar ve kinetik tüfek kullanıcısı dostlarımız fikirlerini ve bulgularını paylaşırsa sevinirim. Mekanizmanın sağlıklı çalışması, kullanılan parçanın kalitesi, saha performansı gibi tüm yorumlarınız karşılaştırmayı da zenginleştirecektir. En kabul görmüş 5 markayı listeledim. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1. Stoeger
2. Ata
3. Huğlu
4. İstanbul Silah
5. Armsan

Bu arada konuyu yanlış bir başlık altında açmışsam yönetici arkadaşlar olması gereken yere taşırlarsa mutlu olurum.

Alıntı

Ben Stoeger M3000 Taktik Standart sahibiyim. Aldığımdan bu yana 27-36 gr arasında No.4, 1, 03, 05, 07 saçma, sevrotin ve tek kurşun olmak üzere yüzlerce fişek attım. Hiçbir sorun yaşamadım. Grupman iyi. Ağır fişeklerde özellikle seri atışta tepmeyi hissediyorsunuz. Bunun için dipçik pedi aldım. Diğer markaları bilmiyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Aydın Meriç
Bende sizin gibi tüfek arayışına girismistim zamanında bahsettiginiz tüfek firmalarını hem forumlardan araştırmış eğriye eğri doğru doğru diyen kullanıcı gruplarina detaylı olarak sormustum.
Benim tüfek firmaları üzerinde oluşan genel kanım
Stoeger çok kaliteli grupmani genel olarak yalnız namlusunda boya atmasi sıkıntıları var onu da krom kaplatarak halledilebiliyor.
İstanbul silah sanayisinin ürettiği tufekler gerçekten kaliteli bir işçiliği var. Pek sıkıntı yaşayan duymadım ama yeni bir tüfek olduğu için kullanan sayısı da az.
Armsan gazlı tüfekler yapıyor ve gaz sistem yivsiz tüfeklerde hem işçilik hem kalite hem dayanım olarak çok kaliteli.
Ata Arms ve Hugluyu pek bilmiyorum ama huglunun kinetigi var mıydı gerçekten bilmiyorum sadece gaz sistemde fiyata göre sağlam bir tüfek.
Tufeginizin sistemini niye kinetik seçtiğinizi bilmiyorum ama size tavsiyem sistemden ziyade tüfeğin kalitesine namlusuna ergonomisine bakmanız 3 4 adet tüfek almış ve iyice araştırmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki kinetikle gaz sistem arasındaki tek fark basit bir temizlik soğuk havada çalışmama arıza yapma durumu gibi söylenen farklar kaliteli bir tüfekte geçerli değil.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Aydın Meriç
Sn Aydın Meriç, ben şu anda bir tüfek alacak olsaydım kinetik-gazlı karşılaştırması yapmadan gidip bu tüfekleri omzuma alıp oturuşuna bakardım. Uçarda ve domuzda kinetik-gazlı ayrımı sizi etkilemez ancak tüfeğin oturuşu ve yüze gelişi çok şeyi etkiler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Aydın Meriç, maho07
(11-11-2020, 10:23 PM)Özdemir_ demiş ki: Sn Aydın Meriç, ben şu anda bir tüfek alacak olsaydım kinetik-gazlı karşılaştırması yapmadan gidip bu tüfekleri omzuma alıp oturuşuna bakardım. Uçarda ve domuzda kinetik-gazlı ayrımı sizi etkilemez ancak tüfeğin oturuşu ve yüze gelişi çok şeyi etkiler.

Sayın Özdemir ve Sayın Shepherd dediklerinize katılıyorum. Bence de asıl önemli olan tüfeğin sağlıklı çalışması ve atıcıya uygun olması.

Özellikle kinetik istememdeki sebep mevcutta 5 adet tüfeğim var. 1 adet Gazlı sistem yarı otomatik, 1 adet Pompalı, 1 adet süperpoze, 1 adet babadan kalma çifte ve 1 adet deden kalma çifte. Hepsini sürekli kullanıyor muyum hayır. Ama silah merakı ve sevgisi biraz doyumsuz bir şey kanaatimce. Kol saati gibi farklı modellere sahip olmayı arzuluyor insan. O yüzden 3-4 ay içinde 1 tane de kinetik mekanizmaya sahip tüfeği envanterime katmak istiyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Shepherd, axoy68

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi