Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mossberg 930 / Yeni tüfeğim
(15-09-2020, 08:01 PM)1905sss demiş ki: Sn Heat,

Kullandıkça şikayet veya övgülerimi elimden geldiği kadar forum ile paylaşacağım. Umarım işe yarar. Henüz bir daha atışa bile gidemedim. Daha iyileri İnşallah sizin olsun.

Bu arada bir şey satın almış ve bunu sizinle paylaşmış bir forumdaşınızın mesajının altına yarım sayfa yazı yazmışssınız. Çok da iyi yapmışsınız zaten forumun amacı paylaşmak. Ama insan bir  hayırlı olsun der nezaketen. Hadi üşendiniz iyi dilekleri belirtmek için teşekkür butonuna tıklar.

Siz sadece tüfeği kötülemek için gelmiş gitmişsiniz. Smile  Pek alışık olduğumuz bir yaklaşım değil. Şaşırdım..

Evet, Sn. 1905 sss.

Foruma vakti zamanında koleksiyonumda mevcut bir kaç bavul dolusu bıçaktan bir kısmını koyduğumda, inşallah birgün paranız bitmez, bunları satmak zorunda kalmazsınız tarzında attığınız mesajların ardından, bunu taşıyamazsınız, şu yasal değil, bu yasal değil gibisinden devam eden akıl vermeleriniz le başlangıçta sergilemiş olduğunuz tavır, bir dönem forum üzerinden bıçak satıyor oluşunuz, bir yakınıma ait bıçak satış ilanını forumda kalabalık olmasın diye mevcut başlığınıza açtığımda beni şikayet edip geçici banlatıp ardından satış linkimin altına teşekkür atmanız, ardından 5 adet tüfek değişimi sırasında hangi yabancı tüfekle ne sorun yaşadınız tarzında mesaj atıp aldığınız kapsamlı cevaba bir tepkide bulunmamanızla hangi motivasyon ile hareket ettiğinizi kestirmek güç değil (BENELLİ SUPERNOVA) 
Peşine aldığım tüfekler ile alakalı herhangi bir yorumda bulunmamanızın ardından,şimdide hiçbirşeyden haberiniz yokmuş gibi mesaj atmayıda kendinize yakıştırıyor olabilmenizden ötürü muhattap olunacak ve ciddiye alınacaklar listesinden çıkmış olmanızdan sebep olabilir. 

Atış sırasında sökmediğiniz parçayı gevşek bırakmamaya özen gösterin bir dahaki sefer, belki yürüme yapmadan atışınızı tamamlayabilirsiniz, hayırlı uğurlu olsun.

Alıntı

John Wick'ten sonra gördüğüm en kinci karaktersiniz Sn.Heat Smile

Alıntı

(16-09-2020, 04:22 AM)harun demiş ki:
(15-09-2020, 03:31 PM)Heat demiş ki: 930 genel problemleri;

Tetik reset problemleri

Tetik grubu pim yürümesi;

Bu arıza linklerini aktarırken umarım detaylı okuyup öyle bildirimde bulundunuz. Aynı arıza için bir sürü link sıraladığında sanki çok ciddi bir problemi gösterir hale getirmişsiniz ki bunların bir kısmı aynı linkler. Kendinizi yerli silah almaya iten nedenler olarak bu şekilde gösterilmeyi hak eden sorunlar silsilesi yok bu silahta. Bu arada yerli silah tercih edilmesinin hiç bir yanlış veya kötü yanı olamaz. Biz de bu silahla pazarın çok küçük bir kısmına hitap ediyoruz; beğenen tercih eder.

1. 930 genel problemi olarak bildirlen gaz sistemi ile sıkıntının, genel olarak yüksek atım yapan silahlarda görüldüğü vr düzgün temizlik ile ortadan kalktığı açıkça yazıyor. Yok, "ben sık temizlemeyeceğim" veya "müsabakada kullanacağım, buradan gol yemeyim" derseniz buna da aftermarket parça yapmışlar.

2. Tetik reset problemi ise son derece izole ve az rastlanan sıkıntı. Yine yazı sahipleri tetik ünitesinin detaylı temizliği ile ortadan kalktığını yazmışlar.

3. Tetik gurubu piminin gevşemesi ve çıkması: Biz iki kez karşılaştık, biri de sayın 1905sss'te oldu. Verdiğiniz linklerdeki hemen her postta detaylı açıklandığı gibi, pimi yerinde tutan yayın doğru takılması ile düzeliyor.

Bu arızalar ile ender olarak karşılaşılabiliyor ama bence tüfeğin asıl problemleri:

Sizin de yazdığınız gibi, Mossberg'te genel olarak kalite kontrol konusunda gevşeklik var. Bunun en büyük nedeni, ABD'nde üretilen bir silah için oldukça ucuz. Bu ucuzluğu yaratan faktörler aynı zamanda kalite kontrolünde sorun olarak gözlemleniyor.

Ancak bizim en çok başımızı ağrıtan sorun ise kozmetik kusurlar. Yine yarattıkları ucuz ve hızlı mal üretme teknikleri sonucu kozmetik olarak bir çok ufak tefek kusurla geliyor tüfekler. Tüfeklerde Cerakote gibi kusur örten boya yerine her zaman için kusurları gösteren parlak veya mat meneviş, fosfatlama kullanılmış olması da hiç yardımcı olmuyor. Yani özetle, Benelli'nin neredeyse yarı parasını ödeyerek Benelli almayı hayal etmeyin.

Bir kaç tüfekte karşılaştığımız ve bizim tespit ettiğimiz bir kaşık açı problemi var. Bu sorun zaman zaman beslemede problem yaratıyordu. Bunu hiç bir Amerikan forumda görmedik, bulamadık. Belki bizim ithalat partisine izole bir sorundur. Bizdeki tüfeklerin kaşıklarını kontrol edip düzelttik. Düzelttiklerimizde sorun olmadı.

Sn. Harun, Mossberg'in sorunları maalesef bunlarla kısıtlı değil, mekanizma imalat hatalarına bağlı besleme problemleri, gövdeye düzgün oturmayan namlular,yamuk montaj yapılan picatiny raylar gibi hatalar mevcut,gene yurtdışında teknik servis ile alakalı yaşanılan sorunlardanda şikayetçi olan kullanıcı azımsanmayacak düzeyde.

Vakti zamanında 590A1'e ciddi ciddi niyetlendiğim için araştırmıştım, gördüklerim sonrasında fikrimi değiştirdim, Marka olarakda zaten piyasanın ucuz bir ürünü, yedek parçaları mevcut ama tetik grubu fiyatına biraz daha eklenerek yerli tüfek alınabiliyor, Mossberg'in mevcut fiyat politikasının Türkiye'deki vergilendirmeler neticesinde pek ucuz bir yanıda kalmayınca benzer fiyat aralığında kalan Fabarm, Franchi gibi ürünler daha tercih edilebilir ve sorunsuz.
Ben gene söylediklerimin havada kalmaması için, detaylı ve kaynaklı bir şekilde paylaşım yaparım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
eucar
Sn Heat, ben spontane olarak geliştiğini düşündüm ve yazdım. Senelerdir kininiz olduğunu fırsat kolladığınızı bilseydim vallahi yormazdım sizi

Bu arada herşeyin başlangıcı olan mesaj bu mudur acaba? İşin garip yanı şu oldu. Şimdi tekrar okudum. Kötü, hakaret, dalga geçmek, ters hiç birşey yine görmedim?

Bu mesajda sizi üzen ne oldu acaba? Bileyim kimseye yazmayayım bir daha.

Koleksiyonunuzu çok beğenmiştim ve tebrik etmiştim. İnşallah koleksiyon daha büyür demiştim. Benimde çok güzel bir koleksiyonum vardı. Hepsini sattım ve çok pişman oldum. Umarım sizinde başınıza gelmez, sizde satmak zorunda kalmazsınız demişim.

Bir de foruma bariz muşta resmi koyduğunuz için yapmayın aman ruhsat falan gider demişim. Ben tüm samimiyetim ile yazarken siz düşman mı oldunuz bana?

Ayrıca bana teşekkür etmişsiniz? Anlamadım ama sorun değil. Yazmayız bir daha birbirimize yanlış anlaşılma olmasın.

Not: Tüfeğimi poligona gitmeden ev de söküp takmıştım büyük bir heyecan ile. Bunu da yazdım paylaştım. Orada sökmedim. Ne demek istediğinizi anlayamadım.

[Resim: sinan1.jpg]

[Resim: heat1.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi