Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarı Otomatik Tüfek tavsiyesi
Ses fişeğinin kurşunun çok büyük bir kısmını söküp namludan dışarı atması, işin amelelik kısmını ciddi oranda azaltıyor.Öbür taraftan ne cleanshot, nede ses fişekleri ile atım yapıldıktan sonra namlunun o şekilde uzun süre temizlenmeden bırakılması uygun değil.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Yaklaşık bir yıl önce forumda özellikle az paraya çok tüfek diyerek övülen m3000 tactical tüfeği hem telescobic hemde standart dipcigi ile satın aldım bu süreçte 1200 tek kurşun attım fisekten kaynaklı 7.8 defa besleme ve tahliye sorunu yaşadım genel itibari ile tüfekten memnundum takı mekanizmayı söküp temizleyip tekrar yerine takincaya kadar dökmüş olduğum kam mili yerinden sıkı,sıkıya geçmişken tekrar yerine taktimda yatağında rahatça salindigini mekanizyi yan cevirdigimde dahi yerinden kolayca çıktığını gözlemledim ilk atışımda 80 fisekten 20 tanesinde tahliye sorunu yaşayınca stoeger ile temas kurdum söylenen aynen şuydu kam milini sökmemeniz gerekirdi işte olayın ennkomik tarafında bu kullanma kılavuzunda nasıl sokulecegi gösterilen bir parçanın dökülmemesi gerektiğinin söylenmesi nihayet kam mili değiştirilen tufegim elime ulaştı gayet sağlıklı çalışır durumda defalarca söylememe rağmen firma tufegimde üst vurma sorununu kabul etmedi tanıdığım başka m3000 kullanicilarinda da bu sorun bariz şekilde var bir tornacı arkadasiml arpacigi söküp 5 mm bir platform üzerine yerleştirerek bu sorunu cozecegimi düşünüyorum fakat mekanizmada ki kam mili tasarımının bu tüfeğin yumuşak karnı olduğu kanisindayim dolayısıyla kullanan arkadaşlar kam milini söküp tekrar yerine taktigimda ne demek istediğimi net olarak anliyacaktir bu forumda çokça övgü almış olan m3000 tactical tüfeğin mekanizma tasarımı ve kam mili pozisyonunu tekrar ele alıp değerlendirecek olan konuya hakim ve mekanik silah bilgisi üst düzey olan forum üyeleri noktayı katacaktır
[Resim: Screenshot-2021-10-17-09-34-09-79-965bbf...5773a4.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
harun, karanlık ay, axoy68, kotucenk

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi