Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLK YARDIM ÜRÜNLERİ
#1
İLK YARDIM ÜRÜNLERİ
 
Profesyonel kullanıcılar olduğu kadar outdoor etkinliklerine katılanlar ve hazırlıklı olmayı isteyenler için ilk yardım ürünlerini de envantere katmayı kararlaştırdık. Bu kapsamda bir takım malzemelere artık tac87 üzerinden erişebilecek ve ve Ankara mağazamızda inceleyip satın alabileceksiniz.
 
İlk etapta satışa konulacak tüm ürünler, Türkiye dağıtımıcısı Nettaş'tan temin edilmiştir. Markaların üreticilerinden ithal edilmiş ürünler olup, garantili olarak ve dağıtımcının desteği ile satışa sunulmaktadır. 
 
Genel olarak, silahlarla ve doğa sporları ile uğraşan herhesin ihtiyacı olabilecek ürünler bu aşağıdaki beşini kısaca açıkladım. Diğerleri daha ileri seviye malzemeler. 
 


CELOX

Ana maddesi chitosan karbonhidrat olan (doğal karides kabuğu, deniz yosunu ve diğer deniz canlılarından elde edilen) kan durdurucudur. Bugüne kadar kullanılan en başarılı hemostatik ajandır. Kanayan bölgenin üzerinde bolca Celox döküp, üzerine bir süre baskı uygulayarak kanın durmasını sağlanır. Kana karışmaz, az miktarda karışsa bile birkaç dakika içinde kan serumu içinde çözünür. Kan sulandırıcı (anticoagulant: heparin, coumadin vb) kullanan kişiler dahi güvenle kullanabilir. Zehirli değildir, alerji yapmaz, bakteri, mantar barındırmaz. Tespit edilmiş yan etkisi yoktur. Yenmesi tavsiye edilmese de, yenilmesinde dahi sakınca yoktur, yüksek karbonhidrat kaynağıdır.
[Resim: Celox-15-Gr.png]
Silah yaralanmalarında kullanılmak üzere aplikatörlü modeli vardır; aplikatör ucunu mermi deliğinden içeri zorlayarak toz enjekte edilir ve baskı uygulanır. Bandaj formunda olan çeşidi, kanayan bölgeye sarılarak baskı uygulanır. Büyük kanamalarda daha fazla miktarda Celox uygulanmalıdır. Bacak ana atardamarı (femoral arter) kanamasını dahi en geç yarım dakika içinde durdurur ve en az 3 saat boyunca kanama olmaz. Celox, poşet toz (15 ve 30 gram), aplikatör toz, Celox uygulanmış bandaj şeklinde satışa sunulmuştur. Raf ömrü 3 yıldır.
CAT,  MUHAREBE ALANI TURNİKESİ

TSK (GATA) ve ABD Ordusu tarafından en iyi turnike olarak seçilmiştir. Kol ve bacak yaralanmalarında kan akışını tamamen keser. Çeşitli kullanım alanı vardır, su altında da kullanılabilir. Turnike takılı iken röntgen çekilebilir (radyolüsent). Latex içermez. 
[Resim: Cat-Turnike.jpg]
Kullanımı kolaydır. Yaralı kol veya bacağa takılır. Kanayan bölge ile gövde arasına yerleştirilir. Yapışkan (cırt) bant ile ayar yapılır ve sıkma aparatını kullanarak kanama durana turnike sıkılır. Bir tıbbi yardım merkezine ulşamak çok uzun zaman alacaksa, koşullara göre, zaman zaman turnikeyi gevşetip dokulara bir miktar kan akışı sağlayıp kangren riskini azaltmak gerkebilir. 

 

ACİL TRAVMA BANDAJI
 İSRAİL BANDAJI
[Resim: FCP01-2.jpg]
Turnike uygulamanın zor olduğu bölgelerde, bu özel bandaj ile tampon yapılarak kanama kontrolü sağlanabiliyor. Baş, koltuk ve kasık bölgesindeki yaralanmalarda çok etkin olarak kullanılabiliyor. Bandaj çıkarılmadan röntgen çıkarılabiliyor. Normal ve geniş rulo olarak, bölgesel bandaj olarak üç değişik tipi satışta.
 
 

BURNSHIELD

Her evdeki ve işyerinde bulunması gereken yanık örtüleri ve yanık jeli. En ağır yanıklarda dahi kullanabilecek bir üründür. Yanık durumunda, jel kalın bir tabaka olarak bölgeye uygulanır veya jel emdirilmiş çeşitli boyutlardaki yanık örtülerinden uygun ölçüde olanı yanık üzerine örtülür. Yanık bölgesini soğutur, doku hasarını azaltır, doğal çay ağacı yağı (tea tree oil) acıyı hafifletir. Yanmayı takiben jel veya yanık örtüsü 4 saat kadar yanık bölge üzerinde tutulmalıdır. Sterilize edilmiş bir üründür. Yanık yarasının mikrop kapmasını engeller, iyileşme sürecini hızlandırır. Örtüler yaraya yapışmaz. Su bazlıdır, su ile çözünür, kolay temizlenir. 
[Resim: Burnshield-Dressing-10x10.jpg]
10x10cm, 20x20cm, 20x45cm, 20x45cm yüz örtüsü, 40x60cm ölçülerinde jel emdirilmiş yanık örtüsü; 3,5ml poşet, 25ml, 50ml, 75ml, 125ml şişelerde hydrojel olarak satıştadır. Raf ömrü 5 yıldır.
 

 
ALUMİNYUM KIRIK SABİTLEME ATELİ
[Resim: Sam-36.jpg]
Hastane ve sağlık kuruluşlarından uygun sürede tıbbi yardım alamayacağınız kadar uzakta iseniz bu ateli taşımanız gerekir. Aluminyum üzerine kauçuk kaplanmış olan bu ateli istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz. Değişik büküm ve kıvrımlar ile mukavemeti çok artırılabiliyor. Bandaj çıkarılmadan röntgen çıkarılabiliyor. Çok hafif, az yer tutuyor, yeniden kullanılabiliyor. Kampta asli amacı dışında birçok iş için kullananlar dahi var, örneğin yağmur suyu toplamak için kullanılan torbaya kasnak olarak...


SJT KASIK VE KÖPRÜCÜK KEMİĞİ TURNİKESİ
Önemli kasık ve omuz bölgesi yaralanmaları için, en etkin müdahale aparatı. Aynı zamanda pelvis (leğen kemiği) kırıklarını sabitlemede kullanılıyor. Daha çok askeri operasyonlar için uygun.
[Resim: SJT-1.jpg]
Bu ve benzeri ürünleri sitemizin ilgili sayfasından takip edebilirsiniz:


https://tac87.com/kategori/ilk-yardim?cat_id=9091861773999870426
 
Alıntı
21 üye teşekkür etti:
marlinspike, BSS, Tellioglu, Murata, Red Kit, alpercuhaci, Sabri, nsyuksel, axoy68, erydn, Hakan_, 1905sss, tirendaz, sem, Rangeman, ErhanG, Emir93, serdar75, al-me, m16a2, ismailkaraca
#2
Celox kan durdurucunun ev modeli 2 gramlık poşetlerini de envantere kattık. Steril paketler açıldıktan sonra kullanılması gerekiyor. Küçük yaralanmalar için 15 gramlık poşeti kullanmak yerine 2 gramlık poşetleri kullanmak daha uygun olacaktır. 

[Resim: Celox-2gr.jpg]
Şöyle bir uygulama yaptık:

Ürünü tek olarak normal satış fiyatıyla satın alabiliyorsunuz.
3'ü bir arada aldığınızda toplamda %5 indirimli,
5'i bir arada satın aldığınızda toplamda %10 indirimli olarak fiyatlandı.

https://tac87.com/urungrubu/celox-kanama-durdurucu-2-gram-posetler-1/?identity=5330097189961238664
 
Alıntı
9 üye teşekkür etti:
marlinspike, Sabri, whistle, Rangeman, Militia_747, m16a2, kepenek50, al-me, ismailkaraca
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi