Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yivsiz Tüfekte Katlanır Dipçik ve Takoz
[Resim: 20200501-025342.png]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Militia_747, wubıh, byfortius
Katlanır dipçik ve lazer işaretleyiciler ülkemizde yasak.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93
Benim Amerikadada silahlarim var.Buraya resim attigim zaman.Bu surda.Bu burda diye yazmak zorunda degilim.Birde katlanir dipcigi insanlar evinde kullanabilir.Koridorda filan rahat hareket eder.Herkes masum hayvanlari vurmak icin silah almiyor.

Alıntı

Konfigürasyonunuzun detaylarını paylaşırsanız biz faniler de faydalanmış oluruz.
Katlanır dipçik ülkemizde evinizde de yasaktır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Konfigurasyonun detaylarini paylasmayi dusunmuyorum.Tasima ruhsati biten tufek bulundurmaya duser.Ev zaten mahremdir.Ozel alandir.Bu bir koruma saglar.Tufegin bulundurmaya dusmesi yani evden cikartamama pozisyonuna dusmesi 2.Koruma olur.Saklamaya elveris sagladigi icin yasak olmasi Tabancasi olmayan fakirlere karsi alinmis bir onlemdir.

Alıntı

Konfigurasyon gozukuyor.Ne yazayim? 7+1 pompali.insallah sterling mini sluglarla 10+1 olucak.Dikey tutamac.45 derece tutamac.ATN Javelin fener.Aski.Red dot ve Sari koruma var.Gunese karsi koruma saglar diye dusunuyorum.Tetik ayakkabisi var.Katlanir tasima kolu.Alev gizleyen.Sungu takmaya uygun ray.

Alıntı

Sn.COMBAT NCO,
6136 sayılı yasaya muhalefet eden şeyleri forumda paylaşmıyoruz.
Katlanır dipçik de bu kapsamda oluyor. Evde olması da farketmiyor, yasalar evimizde de geçerli Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Ben sadece Turkiyedeki mevzuati kendi acimdan degerlendirdim.Internette populer sanal alisveris sitelerinde ve yuzlerce av bayisinde bu urunlerin satilmasi.Derya silah,husanarms gibi firmalarin silahi satin alirken bu gibi aksesuarlari kutu icerigine dahil etmeleri toplumda bolunmelere neden oluyor.Yasak olan bir urun biz tufegi alinca neden kutunun icinden cikiyor? Evde takabilmek icin bence.

Alıntı

Sorun şu ki; ithalatta yasak, kullanmaya gelince yasak. Üretici bunları üretebiliyor. Sorarlarsa da "sadece ihracata veriyoruz" derler. Ama yurt içi müşteri silahla birlikte istediğinde, silahı satsın diye hemen yanına ekler verir. 

Fuara ithal tüfek getirirsin, bu aksesuarları sorarlar. "Yasak" deriz, adam yüzümüze "dalga mı geçiyorsun?" der gibi bakar ve "tüm yerli standlar bunlarla dolu" der. Bizden cevap yok tabi ki... Çünkü diyecek bir şey yok.  Ne saçma yasağa, ne de ondan daha saçma uygulamaya...

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Sabri, mimaslan, alone61, Militia_747, byfortius, Red Kit, tirendaz, shelby, Rangeman, Heat
Bazı şeylerin kullanılacağı zaman büyümesi , diğer zamanlar küçük kalması iyidir. Ama mevzuat gereği yasakmış.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi