Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktik kullanım kemeri
#1
Kolay gelsin 
Konuyu bu bölimde açmak daha mantıklı geldi malum aksesuar olarak geçmekte
Gerek videolarda gerekse resimlerde üzerinde tabanca kılıfı, el feneri, genelde leatherman raptor, çakı, bıçak şarjörlük (kütüklük) aparatlarını içeren kemerle ilgimü çekti, hatta john wick filminde de kullanılıyordu.. Bu kemerlerden nerede bulabılırız genel ışarak atış eğitmenleri kullanıyor bizim öylembir durumumuz yok 40 yılın başı atışa gidince kullanıcağız o yuzden daha uygun fiyatlı markaları var mıdır?
Bunun yelek gibi olanına vest deniliyor sanırım onlarda bana pahalı geldi ama tavsiyeye açığım
Ayrıca bu üzerindeki ekstra kılıfları ayrı mı almak gerekiyor? 
Şimdiden teşekkür ederim
 
Alıntı

#2
Battlebelt diye araştırabilirsiniz .
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
#3
Sn. Victorinox söylediğiniz tarzdaki kemer hakkında bilgim yok ancak taktik kemer anlamında düşünürseniz YDS'nin kemerini önerebilirim. Kullanıcı olarak şu ana kadar pek bir eksi yanını göremedim.
Saygılarımla,
Emir.

https://www.ydsshop.com/yds-tactical-ope...-bej?c=104

Düzenleme: Bahsettiğim ürün fiyat/performans anlamında başarılı bulduğum başlangıç seviyesi üründür. Eğer daha kaliteli düşünürseniz kesinlikle Blackhawk!'ın ürününü tavsiye ederim.

https://tac87.com/urungrubu/cobra-tokali...2331885804
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, victorinox
#4
(28-04-2020, 11:31 PM)victorinox demiş ki: Bu kemerlerden nerede bulabiliriz?

Mesela tac87'de...

https://tac87.com/urungrubu/egitmen-tipi...9702882680

https://tac87.com/urungrubu/cqb-rigger-t...7018937284

https://tac87.com/urungrubu/cobra-tokali...8739100060

https://tac87.com/urungrubu/cobra-tokali...2331885804


(28-04-2020, 11:31 PM)victorinox demiş ki: Genel olarak atış eğitmenleri kullanıyor. Bizim öyle bir durumumuz yok, 40 yılın başı atışa gidince kullanıcağız, o yüzden daha uygun fiyatlı markaları var mıdır?

Doğru, eğitmen kemeri olarak da geçer. Taktik kemerler veya görev kemerlerinde (duty belt) nisbeten sert kolon kullanılır. (Taktik kemerler askeri, görev kemerleri polis için hazırlanır.) Ancak kemere fazla veya ağır yük astığınızda, üst (veya alt) uçlarından bükülmeler olabilir. Eğitmen kemerinde ise kolon içi veya ara parça olarak sert plastik malzeme kullanılmıştır. Kemere ne kadar yük asarsanız asın kemik gibi düzgün durur, sarkmaz. 

40 yılın başı kullanacağınız için, uygun fiyatlı ürünlerinden beğendiğinizi seçersiniz. Ama hangi 40ncı yılda kullanacağınızı ve 40ncı yıl döngülerinizi iyi hesaplamanızı öneririm, çünkü bu ürünlerin kaliteleri görece düşük olacaktır.


(28-04-2020, 11:31 PM)victorinox demiş ki: Ayrıca bu üzerindeki ekstra kılıfları ayrı mı almak gerekiyor? 

En doğrusu kemer ve ihtiyacınız olan kılıf-poşları seçerek almanızdır. Kemer, kılıf ve poşlarıyla set halinde satılanlar vardır ancak bu setler size uygun mu olacak? Sizin için gereksiz kılıflar içerebilir, ihtiyacınız olan poşları içermeyebilir. Örneğin tabancanız yoktur, yivsiz kullanıyorsunuzdur, kemerde fener, ilk yardım kiti, genel maksat çantası ve iki tane yivsiz fişek poşu istersiniz ama hazır sette bunlardan sadece fener kılıfı vardır, eksik kalırsınız. Ya da tabancaya uygun set alırsınız, içinde kelepçe kılıf vardır, Taser kılıfı vardır, plastik kelepçe kılıfı vardır, bunlar sizin işinize yaramaz, onun yerine belki 4 tane şarjör kılıfı alırsınız, faydalı olur.
 
Alıntı
9 üye teşekkür etti:
red, California, Emir93, Sabri, victorinox, ilksurfer, alpercuhaci, tekoglu, T.T.BOY
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi