Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aksa Crossfire Wi
(26-04-2020, 10:58 PM)mathteach demiş ki: Sn. kotucenk
Ermox konusundaki paylaşımınızda her iki tüfeği de incelemiştiniz sanırım.
Ermox'da ne gibi eksiklikler gördünüz?
Aksa'yı seçmenizdeki sebebleri paylaşabilirmisiniz.

Eksik yok sadece bunun dipçiği daha modifiyeli diye aldım, daha bir sevimli geldi. Benim aldığım yerde ikisi de vardı yanımdaki arkadaşım da Stoeger otomatik aldı. Video paylaşanlar daha çok fikir verir Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mathteach
Sn kotucenk
Cevabınız için teşekkürler.
Aslında Şen kardeşlerin videolarını izledim fakat özellikle iki tüfeği karşılaştırmaktan kaçınıyorlar. 
Videolarının altındaki hemen hemen tüm yorumları okudum karşılaştırma sorularının 
hiçbirine net bir cevap vermemişler. Sanırım üreticilerden dolayı çekinceleri var. Smile 
Benim asıl merak ettiğim iki tüfeğin malzeme kalitesi aynı mı? Tüfeği söküp inceleme şansınız oldu mu?
Özellikle tetik tertibatında kullanılan malzemelerin sağlamlığı nasıldır?

Alıntı

Sterling Tornado 28 gr. İlk atışımda kaşıktan  düştü, bir daha olmadı. Stoeger M3000 yeni bir tüfek vardı onu da çalıştırmadı.

Sterling Gualbo 1 kez tahliye olmadı,yataktan çıktı pencerede kaldı, kovan biraz fazla deformeydi.

Hediye geldi.
[Resim: 3fRZ45PeBgk.jpg]

[Resim: W6vcvEjH3DI.jpg][Resim: ztEagrvdse0.jpg]
[Resim: 8RZGdJjkZI4.jpg]
[Resim: 1R8LnDs_jkg.jpg]
[Resim: MY-MbYgMBGk.jpg]
[Resim: TzQh4z2ps9g.jpg]
[Resim: eHOfgH3E-vI.jpg]
[Resim: 6qu-w7Pdv5w.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
T.T.BOY, Xlll, nsyuksel, mathteach, ERDAL, xf7er, harun, wubıh, alpago
Video açıklamalarını okumanız iyi olur. 

Toplam 110 civarı fişek attım, arkadaşım Stoeger M3000 aldı kinetik tüfek biraz yoruyor,Sterling Tornado 28 gr. ile çalışmadı. 

Aksa Crossfire Wi 1 kez kaşık kaçırdı onu videoya alabildim, 1 kez de Sterling Gualbonun  kovanı, pencereden çıkmayacak kadar şişti. 

Drone ile video çektik herhalde 4 günde upload olur siz de Mayısta izleyebilirsiniz. 

*Mesafeyi eğimden ve aradaki su giderinden dolayı dönerek yürüdüğümüz için tahmin edemiyorum. Tarla sahibi 50 m dedi son hedef noktam için ama bence 40 civarı, onun gönlü olsun diye 50 diyorum.

3. sırada fişek kutularına toplam 8 fişek attım. 

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Red Kit, tirendaz, nsyuksel, eucar, mathteach, ERDAL, xf7er, efe1753, harun, wildeagle, ceruh, Murata, alpago

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Red Kit, nsyuksel, mathteach, Ugrastelefon, ERDAL, xf7er, Murata, wubıh, byfortius, alpago
(27-04-2020, 05:28 PM)mathteach demiş ki: Sn kotucenk
Cevabınız için teşekkürler.
Aslında Şen kardeşlerin videolarını izledim fakat özellikle iki tüfeği karşılaştırmaktan kaçınıyorlar. 
Videolarının altındaki hemen hemen tüm yorumları okudum karşılaştırma sorularının 
hiçbirine net bir cevap vermemişler. Sanırım üreticilerden dolayı çekinceleri var. Smile 
Benim asıl merak ettiğim iki tüfeğin malzeme kalitesi aynı mı? Tüfeği söküp inceleme şansınız oldu mu?
Özellikle tetik tertibatında kullanılan malzemelerin sağlamlığı nasıldır?
Sn. Mathteach,
Şen kardeşler, ile bir yazışmam oldu konu ile ilgili, kendileri ülkemiz şartlarının da fanatizmin de karşılaştırmalara uygun olduğunu aslında hepimiz gibi düşünmüyorlar. Bu tip işler ancak Amerika' da olabiliyor. Lakin yorumlarında Aksa yı biraz daha başarılı bulduklarını söylemekteler.. Atışlarında Aksa' ya çamur ve benzeri kötü uygulamalar yaparak da denediler ve memnun kalmışlar. O gün 300 civarı atış yaptıklarını ve hepsini tahliye ettiğini söylediler.
Korona sıkıntısı olmasa biraz da söküm ve parça ayrıntılarını görmek mümkün olacaktı ama sanırım askıda kaldı.
Son olarak da tetik tertibatını sormuşsunuz, silah %95 klon ( dipçik hariç ki bence tip ve kullanım olarak daha mantıklı bir dipçik, sadece sağlamlığı şüpheli ), bu nedenle metalurjik olarak doğru malzeme aynı kullanılmış ise namlu da da standart yakalayabiliyorsa asil önemli soru sadece argo sisteminin kalitesi bu silahta çok yüksek atımlara Benelli M4 kadar çıkabilir ve dayanabilir mi?

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
mathteach, Ugrastelefon, T.T.BOY, alpago
(29-04-2020, 12:11 AM)nsyuksel demiş ki: Sn. Mathteach,
Şen kardeşler, ile bir yazışmam oldu konu ile ilgili, kendileri ülkemiz şartlarının da fanatizmin de karşılaştırmalara uygun olduğunu aslında hepimiz gibi düşünmüyorlar. Bu tip işler ancak Amerika' da olabiliyor. Lakin yorumlarında Aksa yı biraz daha başarılı bulduklarını söylemekteler.. Atışlarında Aksa' ya çamur ve benzeri kötü uygulamalar yaparak da denediler ve memnun kalmışlar. O gün 300 civarı atış yaptıklarını ve hepsini tahliye ettiğini söylediler.
Korona sıkıntısı olmasa biraz da söküm ve parça ayrıntılarını görmek mümkün olacaktı ama sanırım askıda kaldı.
Son olarak da tetik tertibatını sormuşsunuz, silah %95 klon ( dipçik hariç ki bence tip ve kullanım olarak daha mantıklı bir dipçik, sadece sağlamlığı şüpheli ), bu nedenle metalurjik olarak doğru malzeme aynı kullanılmış ise namlu da da standart yakalayabiliyorsa asil önemli soru sadece argo sisteminin kalitesi bu silahta çok yüksek atımlara Benelli M4 kadar çıkabilir ve dayanabilir mi?
Sn. nsyuksel,
Cevabınız için teşekkür ederim. Alım belgemi dün teslim aldım. Sadece tüfeği seçmek kaldı. İlk yarı otomatik tüfeğim olacak kısmetse. Bu konudaki cahilliğimi mazur görün lütfen sizce Sn kotucenk in bahsettiği kaşık kaçırma ( bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ) ve tahliye problemleri fişek ile alakalı mı? Yoksa tüfek kaynaklı mı?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Sn. mathteach

Tüfek fabrikadan çıktığı gibi ilk atışta oldu. Kinetik tüfek Stoeger tahliye besleme yapamadı, kalan Sterling Tornado 28 gr' fişekler  seri atışta sorun çıkmadı. 2 kez bu fişekle, 1 kez de karışık fişeklerle yaptığım denemede birşey olmadı ama fişek kaynaklı değilse de servise göndereceğim.

Alıntı

Korona sebebiyle deneme yapamadım, işten fırsat bulamıyorum. Bayram sonrası birşeyler planlıyoruz bakalım.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
1905sss, karabasan, ErhanG, rec1654, rallier_61, alone61, nsyuksel, XXAHMETXX, Ugrastelefon, Ogulcan, alpago
Pazar günü risk budur diyerek yola çıktık. Öğleden sonra yağış olacağını düşündüğümüz için sabah gittik yağmur beklemiyorduk ama sabah yağdı öğleden sonra açtı çok ıslandık, A3 hedeflerimiz hamur oldu. Yaklaşık 130-150 arası atış yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Besleme tahliye herhangi bir problem olmadı, saçma, doldurma, yerli ithal tüm seçenekleri denedim. 

-Arpacık kırmızı fiber olsaymış daha hoş olabilirdi mevcut haliyle 40/50 metreye kadar atış yapılabilir. (80-100 de yapan vardır ama ben o kadar uçmayayım)

-Winchester Rackmaster bomba gibi patlıyor, çim titredi.
-RC Evo 32 gr. en optimum kurşun en azından benim tüfek için.
-Yerli kurşunlarda aynı kutuda bile sürprizler olabiliyor ama mecbur kullanacağız.
-Ekip arkadaşım sağolsun fişek doldurma işine girdi, terazisi bozuldu diye biliyordum terazi bozuk geldiği için göz kararı atmış ayaklarım yerden kesiliyordu.

İki kurşun denemesi yaptım, 29,40 ve 70 metreye. RC evolution 32 gr. çok iyi sonuç verdi av yaparsam onu kullanırdım, fiyat/performans tüfekle uyum çok iyiydi.

RC Evolution

[Resim: NisHyv0nLMw.jpg]

[Resim: 6JlBRarAdbQ.jpg]

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
sezgin63, wildeagle, Kimble, nsyuksel, al-me, erydn, yyildiz, Murata, alpago, Heat, maho07

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi