Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turan Ammo Yeni Yerli Tabanca Fişeği Markası
Sayın üyeler yeni bir Fişek üreticisi daha oldu. Konya Beyşehir menşeli . Kurusıkı mermisi ve patlayan hedef imalatçısı bir firma. Hayırlı uğurlu olsun ülkemiz için. Ayrıntı öğrendikçe paylaşacağım.

Web sitesi http://www.turanammo.com.

[Resim: 93973912-10158243302403695-6347202235960655872-o.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
wubıh, musti267, ERDAL, Elbruz71, byfortius, ErhanG
9mm de rekabet kızışıyor

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Acıkta kısa dokuz ve 45 acp üretin mübarekler.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
marlinspike, acillues2, ErhanG, musti267, waltherslv
Daha önceden de belirtmiştim. Bütün üreticiler ortalama bir bantta ürünlerini fiyatlandırıyor. Fiyatta büyük farklar göremesekte umarım kalite de farklar görürüz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Ucuza kaçmamışlar. Pirinç kovan bakır ceket. Parabellum (???? ) modelinde lakda varmış. Rekabet iyidir. Eminim

sonunda Türk atıcılar hakettiği tatminkar fişeklere kavuşacak. MKE nin fişek mahkumiyeti gider. 1-2 seneye firmalar

geri dönüşlerle maksimum kaliteli fişekler piyasada kalır.

saygılar.

Alıntı

Üreticiler farklı kalibrelerde de birer fişek üretselerdi keşke. Örneğin biri .45 ACP biri 347 sig biri .40sw .

Alıntı

Kovan ve çekirdekte kullanılan bakır sertlik oranlarını sordum mail atarak. Dikkate alan olmadı sanırım cevap yazmadılar. Halbuki günümüz şartlarında fiyat kadar sertlikten dolayı tabancaya vereceği zarar, bıraktığı atık ve kirlilik de önemli. Atış adedi düşük olan atıcılar zaten MKE alıp atmaya çalışıyor. Hesaplı, kirliliği az, yüksek çıkış hızlı, CuZn15 - CuZn30 sertliğinde bir fişek tadından yenmez. Tüketici açısından piyasadaki marka çeşitliliği sadece fiyat açısından kıyaslanmamalı bence. Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
ERDAL, Sabri, byfortius, marlinspike, ErhanG, kiraztepe, Heat
Bu gün firma kurucusuna facebook ortamında yorumlarda sordum oradan da cevap verilmedi. Üretici tarafından bakınca bir kişinin sorduğu sorunun hiçbir anlamı yok belli ki. Mühim olan ticari yönden hedeflenen satışın öyle ya da böyle tutması sanırım. Saygı duymak lazım. Birilerinin bu bilgiye ulaşabilmesi halinde paylaşacağından şüphem yok. Ben iki sefer şansımı denedim üçüncüye gerek yok. Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpercuhaci, ERDAL
Bu gün Facebook'ta sorduğum soruya Sn. Mehmet bey cevap verdi. Kendisine teşekkür ederim. Cevabı sizlere de aktarıyorum.
Soru
Sn. Mehmet Özdemirel hakkınızda hayırlısı olsun başarılarınızın devamını dilerim. İnternet sitenizi inceledim. Lak ve prinç sertliği konularına değinirseniz daha aydınlatıcı olacaktır. Teşekkürler.

Cevap
Mehmet Özdemirel  önce teşekkür ederim çekirdek sertliği 55-60 HV lak sertliği de kullanmış olduğumuz lakın fabrika degerlerini istedik markaya göre değişiyor gelince sizinle paylaşırım

Kendisine hemen bir soru daha yönelttim.
Sn. Mehmet Özdemirel Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Çekirdek ve kovanda kullanılan princin sertliği mesela MKE çekirdek CuZn30 kovan CuZn30 değerinde, BPS çekirdek CuZn36 kovan CuZn30 değerlerinde. Bir de Özkursan var onlar çelikçi. Çekirdek ve kovan olarak sertliğini belirtirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Saygılar
Bu sorunun yanıtı da geldiğinde buradan paylaşacağım. Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
marlinspike, DKMNHMT, alpago, Sabri, ERDAL
Facebook yazışması devamı
Cevap
Mehmet Özdemirel o belirttikleriniz maddelerin karışım değerleridir
Bizim karışımımız da CuZn30 ama bu karışımın sertliği HV(hardness vickers) ölçü birimi ile 55-60
Soru
Kovan ve çekirdek ikiside CuZn30 değerinde doğrumudur.
Cevap
Evet.
Yani Turan Ammuniton üreticisi Mehmet Özdemirel CuZn30 kullandıklarını belirtti. En azından yumuşak sayılabilecek bir tabanca mermi markası daha oldu. Mehmet Özdemirel'e burdan bir kez daha başarılarının devamını dilerim. Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
marlinspike, Dr.Vatan, DKMNHMT, Sabri, bilhan, sem, al-me, alpago, ERDAL, Koca

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi