Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turan Ammo Yeni Yerli Tabanca Fişeği Markası
Sn. Bozoklu Mehmet Kaplan (kaplan çelik hedef) bu mermilerden satın almış. Foruma da üyeydi sanırım. Halen üyeliği devam ediyor ise mermi hakkındaki görüşlerini buradan da paylaşacaktır inşallah. Bizlerde fikir sahibi olabiliriz. Ayrıca bu gün ilçe ruhsattan mermi kağıdı istedim. Şu an için yazı verilemediğini ay sonuna doğru şifre sistemine geçileceğini söylediler. En son Aralık ayında mermi almıştım ne olacak dedim. Şanslısın yıl sonuna kadar 1000 adet daha alabileceksin dediler. Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sabri, blacksea, ERDAL, byfortius, 1905sss
(24-04-2020, 08:24 PM)alpsaral demiş ki: Acıkta kısa dokuz ve 45 acp üretin mübarekler.

Bildiğim kadarıyla aynı 9x19mm hattında   kalıplar ayarlanarak bunlarda  üretiliyor. 

Yakında yerli üretim göreceğimize eminim. 

Saygılar.

Alıntı

Değerli forum üyeleri, istikakın sene-i devriyesi doldu ve yeni bin adetlik istikak kodumu aldım. Düzenli alışveriş yaptığım bayide Turan 9mm görünce önce denemek maksatlı 100 adet aldım. Fişekler hem kapsül kısmından hemde çekirdek kovan birleşme yerinden laklı. Kovan pirinç. Fişek kontrol mastarı ile yaptığım kontrolde 100 adette 1 adet fişek mastara tam olarak girmedi. Bu fişeği dikkatli bir şekilde denediğimde Canik Tp9 fişek yatağına sürüldü ve tahliye edildi. Herhangi bir sorun olmadı. Henüz atış yapmadım. Yapınca ayrıca deneyimlerimi yazacağım. Kapsül montajı ve laklama kalitesi açısından fikir vermesi için kutu üzerinden bir kareyi ekliyorum. Mastara girmeyen fişeği de ekliyorum. Saygılar...

[Resim: 20200730-183539.jpg]

[Resim: 20200730-183511.jpg]

[Resim: 20200730-183631.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
marlinspike, waltherslv, Militia_747, 1905sss, Sabri, aseyhan, alpercuhaci, ilbay, harun, Kimble, alpago, sem, ErhanG, Red Kit, ERDAL, Bariss, demirci57, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi