Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Yerli Tabanca AG9
Selamlar sevgili silah severler. 

Söz verdiğim süre içinde olmasa da, piyasaya çıkacak yeni modelin görsellerini paylaşmak için geldim. Sizlere marka tahmini yaptırdım ancak henüz markası belli değil, belli olan şey silahın kendisi ve model adı. AG9.

Kalan görselleri ve model ile alakalı yorumlarımı gündüz yazacağım. Şimdilik bu yükü sırtımdan atmak istedim. Smile

Marka ve üretici ile alakalı sizi heyecanlandıracak şeyler olduğunu tahmin ediyorum.

[Resim: cb7QUx.jpeg]

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
dockyus, msari, harun, Heat, absc42, marlinspike, wildeagle, sem, JoTuN, wubıh, ERDAL, yyildiz, Militia_747, efe1753, blacksea, Cotyora5252, Koca, xf7er, LAMRETOEJ, shelby
(23-04-2020, 02:50 AM)LKT demiş ki: Selamlar sevgili silah severler. 

Söz verdiğim süre içinde olmasa da, piyasaya çıkacak yeni modelin görsellerini paylaşmak için geldim. Sizlere marka tahmini yaptırdım ancak henüz markası belli değil, belli olan şey silahın kendisi ve model adı. AG9.

Kalan görselleri ve model ile alakalı yorumlarımı gündüz yazacağım. Şimdilik bu yükü sırtımdan atmak istedim. Smile

Marka ve üretici ile alakalı sizi heyecanlandıracak şeyler olduğunu tahmin ediyorum.

[Resim: cb7QUx.jpeg]
Sn. LKT bu konu hakkında bilgilendirmek için sarfettiğiniz efor cidden göze çarpıyor bu husus icin teşekkürler. Görseli ilk gördüğüm andan itibaren aklımda direk Sarsılmaz ST-9 modeli canlandı ve ona ait bir gorselmiş gibi bir algı oluştu. Marka konusu hakkında merakımı hâlâ korumaktayım. Hepimize iyi forumlar.

Alıntı

Ben daha çok mc28 e benzettim ve maalesef bütün heyecanımı kaybettim.

Alıntı

Gümüşay geri dönmüş olabilir mi? Sad

Alıntı

Fn-FNS klonumuz hayırlı olsun.
Tabi ateşleme tertibatı HS çıkmaz ise.

Alıntı

Dostlar bence şu an gereksiz gömüyorsunuz.

ST-9, H&K ve Walther karması; MC28 ise S&W M&P serisi klonudur.

AG9 ise HS9 baz alınarak yapılmıştır.

İlerleyen zamanda müsait olduğumda daha geniş değerlendirme ve düşüncelerimi yazacağım. Özellikle forum kurmaylarımızdan da bekliyorum görüş ve değerlendirmelerini. Smile

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERDAL, alpercuhaci
Horozsuz, naylon bir tabanca daha geliyor, vazgeçemediler şu sevdadan.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
marlinspike, dockyus, Militia_747, wubıh, Cem1964
Bir tane daha. 

Tabanca için isabetli yorumlar yapmak yerine polimer eleştirisini anlamıyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi, artık güvenlik güçleri tamamen polimere geçtiği için markalar da kazanç kaygısı ile mecburî sebeplerle bu tarz tabancalara yönlendiler. Tutunabilirlerse ilerde benim de gönlümde yatan gibi çelik, horozlu bir model neden çıkarmasınlar?

[Resim: bxe7cB.jpeg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
JoTuN, wubıh, ERDAL, yyildiz, Kimble, xf7er
Ben görüntüsünü özellikle de ince yapısını beğendim. Eski bir HS9 sahibi olarak tetik emniyetini sevememiştim, bu tetik kıvrımı ve metal olması iyi olmuş. Kabze ön ve arka kertikleri aşırı agresif duruyor, rahatsız olabilir. Birde görevini tam bilemiyorum ama decoker lever/eminyet olarak koyulan mandal fonksiyonel değil, biraz daha parmağa oturacak şekilde dışa taşırılmalı gibi. Nişangahları göremedik...

Memleket için hayırlı olsun inşaallah, üreteni ve kullananı utandırmasın...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
LKT darknight cos30, Murata, ERDAL, Kara45, Kimble, Mechul
(23-04-2020, 02:50 AM)pid=\363058 demiş ki:[Resim: cb7QUx.jpeg]

Kabza açısı ve iç-dış agresif görüntüsü ile avuç içerisine gelen kertikler güzel. Tetik korkuluğunun ön kısmının hemen hemen düz olması güzel, lamba ve diğer aksamların yerleşim ve konforu rahat olur. Ancak alt ön köşesinin törpülenmesi ve yuvarlatılması daha kullanışlı olacaktır. 

Kurma kertikleri derin ve açısı güzel verilmiş. Sökme, sürgü düşürme ve emniyet mandalları büyük. Daha ince ve altan üste doğru açı verilirse daha kullanışlı olur. 

Kabzanın gövde ile birleşim yerlerine sağ-sol baş parmak kanalı yapılabilirse tutuşta ve sağlak- solak atıcıların kullanımında daha iyi olur. Keza sürgü düşürme mandalının tabancanın iki yanında da olması güzel olurdu.

Arpacığı göremiyoruz ancak yandan geçme u gez olduğunu tahmin ettigim gezin ayarlı gez olarak tabancada yer alması ve arpacığında sürgü içerisinden vida ile sabitlenen metal ve fiber optik arpacık olması güzel olurdu.

Son olarak biraz fantazi gibi olacak ama avuç ve paş parmak birleşim yerine gelen gövde arka kısmının 1911 ler gibi yukarı oval bir açı ile uzatılarak gelmesi hem kavrama hem de görüntü açısından güzel olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla....

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
LKT darknight cos30, ERDAL

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi