Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taurus Pt 92 CS
Almayı düşündüğüm bu tabanca hakkında bilgi almak istiyorum.Kullanan veya bilgisi olanlar deneyimini paylsşırsa sevinirim.
[Resim: F8370677-F6-C0-470-E-87-DD-E2366-C63-BFFA.jpg]

[Resim: B78-E426-D-094-B-4-DEA-AB95-2778-BB008-AA3.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
blacksea, ERDAL, byfortius, defender45acp
Sn.Hedonist,

Tauruslar bir dönem MKE kanalı ile ithal edilmişti, ancak fiyatları ve modelleri hakkında bir fikrim yok.
Göreve başlarken MKE'den Taurus PT almış bir kamu görevlisi ile sohbet ederken ithal edildiğini öğrenmiş idim, ancak tam boy mu kompak mı bilmiyorum.

Elinizdeki model de yüksek ihtimalle MKE kanalı ile ithal edilenlerdendir.

Tabancanın parlak gördüğünüz mandallarının hepsi orjinal, sonradan kaplama yapılmamış.

2 fotodan ne kadar yorum yapılabilirse, temiz saklanmış görünen bir tabanca.
Genel kanaat, isabetli ve emniyet mandalının yeri sebebiyle (Beretta'daki gibi sürgüde olmaması sebebiyle) sevilen ve bazılarına göre de Taurus'un yaptığı en iyi tabancalardan biri.

Namlu kilit bloğunun ömrünün 20bin atım olduğuna dair de çeşitli iddialar sözkonusu, ancak elinizdeki modelin o kadar atım yaptığını sanmam.

Ancak unutulmaması gerekir ki Beretta markası dünyanın her yerinde Taurus'tan büyüktür; bu sebeple güzel bir tabanca olmasına rağmen klonu olduğu Beretta 92FS'in her zaman altında fiyatlanmak zorundadır.  

Fiyatı içinize sindiyse, tabanca içerisinde de önemli vuruntu, aşınma yoksa tercih edilebilir.

İyi günler.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
alpercuhaci, hedonist, karabasan, blacksea, ugurucar57, ERDAL, tirendaz, marlinspike, byfortius, defender45acp
Sayın Redkit tabanca herşeyi ile orjinal.Çok atım görmemiş irca mili plastik ve işçilik kusuru yok alt gövde alimunyum alaşım kızakbstainless.Muhteşem bir stainless...Ama kızak karbon çelikmi yoksa dövme çelik mi bilemiyorum.Tabanca boyut itibariyle beretta 92 fs ile beretta 92 fs compact modeli arasında bir boyutta.Ele oturuşu hedefi güzel.Hickok 45 in tam boyu için yaptığı video da oldukça tatminkar şeyler söyledi.Hatta sonunda hangisini alırsınız diye sorarsanız taurus pt 92 yi alırım dedi.İnternetten yaptığım araştırmada birkaç ülkenin güvenlik kuvvetlerinşn kullandığını gördüm.Özellikle Cs serisini Kudüs sivil polislerinin kullandığını gördüm.Evet haklısınız Beretta kadar dünya markası değil.Fiyat çok makul ancak yedek şarjör sıkıntı olacak.Üçüncü bir yedek şarjör bulmak imkansız.Mecgar 15+1 18+1 var ama 13+1 yok Beretta compact olmuyormuş Mecgar alıp kestirceğim en son çare..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
efe1753, ERDAL
Beretta - Taurus karşılaştırması yapanların Taurus alırım demesinin en önemli sebebi emniyet mandalının pozisyonu. 
FS92 için yapılabilecek birkaç eleştiriden birini giderdikleri için öne geçebiliyorlar.

Dediğim gibi, fiyat uygunsa aldığınız için pişman olmazsınız.

Şarjör konusunda Beretta şarjörü alıp modifiye etme imkanınız da var, ufak bir işçilikle hallolabiliyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
efe1753, ERDAL
(10-04-2020, 11:21 PM)Red Kit demiş ki: Beretta - Taurus karşılaştırması yapanların Taurus alırım demesinin en önemli sebebi emniyet mandalının pozisyonu. 
FS92 için yapılabilecek birkaç eleştiriden birini giderdikleri için öne geçebiliyorlar.

Dediğim gibi, fiyat uygunsa aldığınız için pişman olmazsınız.

Şarjör konusunda Beretta şarjörü alıp modifiye etme imkanınız da var, ufak bir işçilikle hallolabiliyor.

Sn.Redkit emniyet mandalı pozisyonu itibariyle iğne bloğunu F92'lerde olduğu gibi boş almıyordur sanırım? bilginiz var mı? Saygılar.

Alıntı

Sn.alpsaral,

Bahsettiğiniz horozu çift hareketli pozisyona düşürmek ise, evet yapıyor.

Videoda gösterilen şekilde emniyet mandalını aşağıya bastığınızda horoz çift harekete düşüyor. Ancak Beretta 92FSte ve Walther P88de bu işlem yapılırken iğne bağlantı parçası da dönerken, burada yalnızca horoz çift harekete düşüyor. Ancak iğne emniyet bloğu basılı olmadığı için güvenlik açısından bir problem olduğunu düşünmüyorum. 

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
Taurus PT92 bilindiği üzere (mekanizma olarak) Beretta F92 klonudur.
Emniyetin yeri hala bence pek de snag-free değil, bence önemsenecek bir değişiklik değil.

Benim düşüncem:
Eğer muadili aslı ile ciddi bir fiyat farkı yoksa, klon değil aslını tercih edin.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Red Kit, lenduha, marlinspike, ERDAL, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi