Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9mm mermi çeşitleri
Herkese selamlar;
Turaç ın sitesinde http://www.turac.com.tr/tr/Urunler/Detay/137/sterling-9x19-mm-non-lethal-kaucuk-tabanca-fisegi  

1-Şeklinde bir mermi çeşiti gördüm ilgili mermiler sivile var mıdır? Nereden temin edilebilir?
2-Av tüfeklerinde olduğu gibi ilgili mühimmat kullanımında patlama sonrası tabanca kendini tekrar kuramaz mı?
3-Av tüfeklerinde benzer mühimmatın kullanımında patlama sesi az oluyordu bu husus tabancalar içinde geçerli midir?

Teşekkür ederim

Alıntı

Sn  victorinox kauçuk tabanca fişekleri genellikle meskun mahal eğitimleri esnasında bu fişekleri problemsiz olarak atmak üzere tasarlananan eğitim tabancaları ile kullanılır. Uzun süredir bu tarz bir tabanca kullanmadığım için ismi net olmamakla birlikte "FX" olarak tabir edilirdi. 

Standart 9×19 larda atılabilir fakat tahliye problemi yaşatırdı ve patlama sonrası hem namluda aşırı artık bırakır hemde sizinde belirttiğiniz gibi mekanizmayı sağlıklı çalıştıramayacak kadar güçsüz kalırdı.

Standart bir 9x19 ile ses olarak ve güç olarak kıyaslanamaz.

Sivile satışının mantıklı olacağını ve verilen paranın karşılığını hak edeceğini düşünmüyorum. Cümlelerimizin bu konuda yalnış anlaşılmasını istemem. Hasbel kader elindeki mal varlığından veyahut can güvenliğinden ruhsat sahibi olmuş fakat yalnızca düğün kovboyluğu yapan bir kesim var ülkemizde sözlerim bu kesime. Bu zihniyetin tabancanın içinde kauçuk fişek var nasıl olsa öldürmez diyip canlı hedeflere nişan alıp, atış yapması sonucunda büyük yaralanmalara veyahut ölümlere yol açması kaçınılmaz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Sayın Alpayd
Teşekkür ederim sivile satışı var mı? Ve nereden yapılıyor bilginiz mevcut mu?

Alıntı

Sn Victorinox
Satışı şuan için sivile yok. Belirttiğim gibi meskun mahal eğitimlerinde kullanılıyor sadece. Bir yerden elinize geçmiş olsa dahi bu fişek üretilmiş stok bir 9x19 tabancayla verimli olarak atış yapma şansınız yok.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi