Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kel Tec KSG Türkiye'de
(22-05-2020, 08:32 PM)Xlll demiş ki: 30 fişek attım, 70 fişek attım, diyenler lütfen yazmasın. O adetlerde hiç bir şey belli olmuyor maalesef.

O dediğiniz atım adetlerini geçince açılıyor tüfek. Sıkıntı yok.

(20-05-2020, 02:58 PM)Undefeated demiş ki: UTS  ile ilk atışta 10 tane fişek atamamıştım, şimdi hiç bir sorun yaşamıyorum gayet keyifli.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Xlll, Red Kit, erydn, 1905sss, tirendaz
Benelli Süper Nova ile 2500 adet gibi , Benelli M4 ile 3000 ne yakın , Fabarm Sat 8 , Stoeger M 3000 ,,,,, adedini bilmiyorum..... !

Bir tüfeği değerlendirmek, başka bir insan evladına ateşli bir silahı tavsiye etmek , hiç te kolay değil...   Bence....!

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
erydn, Sabri, m16a2, 1905sss, tirendaz
(22-05-2020, 11:39 PM)Xlll demiş ki: Benelli Süper Nova ile 2500 adet gibi , Benelli M4 ile 3000 ne yakın , Fabarm Sat 8 , Stoeger M 3000 ,,,,, adedini bilmiyorum..... !

Bir tüfeği değerlendirmek, başka bir insan evladına ateşli bir silahı tavsiye etmek , hiç te kolay değil...   Bence....!

Ben kullanıyorum, Saiga 410, M71 ve UTS15' im var. UTS15' i ilk gerçekten kullanamadım, 10 tane arka arkaya takılmadan atış yapamadım, bu tüfeği tam olarak tanımadğım için ve açıkcası rodaj denilen belirli bir atım sonrası tüfeğin kendine gelme olayından dolayı sanırım şimdi sıkıntısız kullanıyorum. 2 senedir kullandığım bir tüfek.

Saigam la 1000 civarı atış yaptım çok nadir son mermiyi fırlatamıyordu onun harici saat gibi tam bir AK ki zaten IZHMASH in fabrikasından çıkan orjinal bir AK.

M71' i 3-4 ay oldu alalı, 50-60 tane fişek denedim sadece 1 keresinde 10 fişek sıkıntısı atabildim, onun haricinde hep takılıyor ama buda tüfeğin rodajına bağlı sanıyorum ileride düzelcek gözüyle bakıyorum çünkü bir problemi yok görünürde,

Demem o ki 3 tüfek arasında UTS en sıkıntısız, sorunsuz keyifle kullandığım bir model. Değişik marka fişeklerle de denedim takılma toleransı çok az alıştıktan sonra.

Alıntı

Ben yivsiz tüfekten pek anlamıyormuşum. Anlasaydım, yivisiz tüfeğin av, savunma ve yarışma amaçları dışında kalan hobi tüfeği diyeceğim AK, AR ye benziyor diye para verdiğim şarjörlü tüfekleri şimdiki aklımla almazdım.  

İlginçtir, fabrikadan sorunlu gelip ilk atışlar sonrası fabrikaya giden, dipçik ve el kundağı dışında her tarafı değişen bir tüfeğim dışında, hiç bir tüfeğimde rodaj diye bir sorun yaşamadım. Şanslıymışım herhalde.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Sanki 5 kolunuz var Sn XIII.Zaten 4 tufek saydiniz.Sikinti olmaz bence sizin acinizdan.Siz her turlu goturursunuz bu isi ama su saydiklariniza bakiyorum.Uts alicak potansiyel gormuyorum sizde.Sizin tarz sanki kendini ispatlamis urunlerden yana.oyle yani bu urunlerin hepsi o tarz.

Alıntı

Keşke Origin 12'yi getirebilseler.
Saniye düşünmeden alırım. Gerçi USA fiyatı bile 3000 $ civarında.

Alıntı

(22-05-2020, 08:32 PM)Xlll demiş ki: Aramızda UTS 15 kullanan var mı?

Kullananların yorumları nı geçecekten çok merak ediyorum.  

30 fişek attım, 70 fişek attım, diyenler lütfen yazmasın. O adetlerde hiç bir şey belli olmuyor maalesef   .

Saygılar.

Sayın XIII,

nasip olur da alabilirsem denedikçe naçizane tecrübelerimi paylaşmayı planlıyorum.

Özellikle değişik marka ve tiplerdeki fişeklerle nasıl çalıştığını deneyimlemek ve bu denemeleri paylaşmak düşüncesindeyim.

Tabii bahsettiğiniz şekilde gerek tüfeğin rodaj süresince gerekse az adetlerle yapılan denemelerde hatalı sonuçlara ulaşılabilir. Bu konuya da dikkat etmeye çalışacağım.

Saygılar...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi