Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Günlük hayatta işe yarar mı?
Merhaba,
Günlük hayatta yanınızda taşıdığınız hayatınızı bir başkasınn hayatını kurtaran ya da kolaylaştıran objeleriniz var mı? Varsa nelerdir?
Günlük hayatta anahtarlığa takılı bir karabina, el feneri, çakmak, kola bileklik yapılmış veya bir çile halinde cepte bulunan paracord ip işe yarar mı? Çok amaçlı çakıların işe yarayacağı kesin ama bunu hangi ekipmanlarla desteklemeliyiz?
Örneğin; kamp amaçlı olmayan ama gün içerisinde hava alma amaçlı çıkılan bir doga yürüyüşünde işler kötü giderse ısınmak içün bir ateş yakmak içün çakmak gibi ya da bir işyerinin bozuk asansöründe kalınırsa bir nebze korkuyu azaltmak amaçlı el feneri ile ortamı aydınlatmak gibi tecrübe ve görüşlerinizi bekliyorum
İyi günler

Alıntı

Ben vakti zamanında, yıllarca bu tip ıvır zıvırlar taşıdım. El çantasıyla gezerdim. İşim gereği hep dışarda ve yollardaydım, belki lazım olur dedim hep. Bu ekipmanlara kaliteli bir avrupa tüfek parası harcadım. Ne oldu; Hiç.
Ya paslandılar, ya kayboldular ya da bozuldular. Bir kere bile işime yaramadılar. Geç de olsa anladım ki fantezi yapıyormuşum. Kalan ıvır zıvırlarıda hediye ettim yada sattım. Şimdi çok rahatım, ne saat, ne yüzük, ne çakı, ne bileklik ne de ...vs taşımıyorum, taşımamda.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
victorinox, tirendaz, MB277, Xlll, T.T.BOY, lenduha
Levye Smile, çok amaçlı bir ekipman. Smile

[Resim: IMG-20200326-123413.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
ErhanG, victorinox, Militia_747, rainman, Kara45, byfortius, Emir93
Şahsen doğa veya şehir içi fark etmez yıllardır fener ve multitool ile gezerim ama hiç bir şey ufak pakette ıslak mendil kadar iş görmedi ihtiyaç karşılamadı. Ben oyumu ciddiyetle ıslak mendilden yana kullanıyorum.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
victorinox, Kara45, Red Kit, Xlll, T.T.BOY, alone61, lenduha, Emir93
Powerbankten aldığım hazzı hiçbir şeyden almadım.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Kara45, Red Kit, T.T.BOY, victorinox, lenduha
Bir paket fındık

Alıntı

Leathermanı düzenli olarak taşıyorum. Gündelik hayat olsun doğa aktivitesi olsun çok pratik. Feneri ise sadece yurt dışında taşıyorum.Bir defasında Afrikada aracımızın farlarının patlamasından dolayı 40 km kadar Fenix fener yardımıyla yol almıştık.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Xlll, victorinox, Emir93
19-21Lt Sırt çantası içerisinde bireysel ilkyardım kiti, 1Lt matarada su, 0.5Lt genelde kahve veya çay, ıslak/kuru mendil, kolonya, çakı, powerbank, telefon tripodu, şarj aleti, not defterleri birkaç kalem ve ufak tefek atıştırmalıklar taşıyorum. Bunların haricinde ucuz yollu bir multitool edinmem lazım. Artı olarak kış aylarında küçük şemsiye ekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Harici telefon batarylarından temin edin .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Spyderco endura vawe.
Gunde en az 5-6defa açıp kullandığım bir çakı.
5 yılda ayrı kaldığım gün sayısı iki elimin parmagini geçmez. (Klipsi arac emniyet kemerine takılıp açıldığı için tamir gerekti.)
İkinci bir yedegi bulduğum gün kesinlikle kaçırmayacağım yoldaşım!

Sevgiler saygilar.
Vucudumun protezinden daha çok taşıdığım kesin.
Ötesi yok benim için.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi