Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HK USP 9mm Compact nasıldır?
Merhaba dostlar. Bu konuyu açmayı bir süredir düşünüyordum. Evde uzun süre kalmanın da etkisiyle kısmet bugüneymiş. 

Yaklaşık 4 yıldır taşıdığım SS P229 Also tabancamı farklı tabancalar deneyimlemek ,elime tam uymaması, tetiğini beğenmemem gibi bazı sebeplerden ötürü değiştirmek istiyorum. Çalışma konusunda beni hiç üzmemesine rağmen bu yola girdim bir kere Smile Aslında güzel ve taşınabilir bir namlu boyunda 357 mag bir toplu da isterdim ancak yine de taşıma konusunda polimer bir tabancanın işi çok daha kolaylaştırdığı da bir gerçek. 

Geçenlerde HK usp tam boy tabancayı inceledim ve çok beğendim. Compact ise taşımak için oldukça ideal olacaktır diye düşünüyorum. Tam konunun üzerine ciddi olarak düşecekken bu Corona belası çıktı ve evlere hapsolduk.

Silahı kullanan , sahip olan , inceleyen dostlarımızın fikirleri benim için önemli. Görüş ve önerilerinizi ve varsa alternatiflerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Saygılar

Alıntı

http://tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13866

Ayrıca arama motoruna yazdığımda azımsanmayacak kadar fazla miktarda denk geldiğim kırım konuları mevcut. Her silahın başına gelebilecek arızalar ancak çözüm konusunda her silah aynı değil maalesef.

[Resim: 1585072732864.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, ERDAL
Sayın gunner.1 ilginize çok teşekkür ederim. Eklediğiniz linki okumuştum. Hatta bu başlığı açma sebebim biraz da orada yazılanların devam edip etmemesiydi. Bildiğim kadarıyla HK distribütörü hala yok. Zaten silahın da yenisinin ülkemize geleceği yok. Dediğiniz gibi düşük de olsa her silahta olması muhtemel bir olay ancak ülkemizde bu konuyu çözmek maalesef imkansıza yakın. Yine de tabancayı inceleyince çok beğenmiştim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gunner.1
(24-03-2020, 08:52 PM)OCEANBORN demiş ki:         Yaklaşık 4 yıldır taşıdığım SS P229 Also tabancamı farklı tabancalar deneyimlemek ,elime tam uymaması, tetiğini beğenmemem gibi bazı sebeplerden ötürü değiştirmek istiyorum...

Geçenlerde HK usp tam boy tabancayı inceledim ve çok beğendim...

Benim deneyimlerim şu yönde:

P229 elinize uymuyorsa USP de uymaz. Daha önce USP incelediniz ama hiç denemediniz sanırım.

Sig Sauer tetiğini beğenmediyseniz, zaten hepten yandık, size tabanca beğendiremeyeceğiz demektir.  Smile

Bence başka maceralar düşünün...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, Militia_747, ERDAL, tirendaz
Merhaba 
Daha önce yaklaşık sekiz sene Sig P228 taşıdım/kullandım. HK USP C modelini de biraz biliyorum. Zevkinize uygunlugu haricinde taşıma ve kompak olması açısindan boyut olarak P229 dan çok farklı bir silah değil ancak ağırlık olarak daha elverisli bir silah bilginize. Ayrıca Sn harun'un da belirttiği gibi Sig Sauer'in tetiği çok güzeldir, HK aynı tadı vermeyebilir. Saygilar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, ERDAL
Sayın Harun, P229 usp ye göre sanırım daha kalın bir kabzaya sahip. Usp yi küçük bir farkla da olsa daha iyi kavrayabiliyorum. Tetiğe gelince , 229 un boşluğu bitmiyor reset mesafesi de oldukça uzun. Kalitesine diyecek birşey yok. Tek bir sıkıntı yaşatmadı bana. Dediğiniz gibi başka maceralar da olabilir tabi . Önerilere açığım Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
(24-03-2020, 10:34 PM)toprako demiş ki: Merhaba 
Daha önce yaklaşık sekiz sene Sig P228 taşıdım/kullandım. HK USP C modelini de biraz biliyorum. Zevkinize uygunlugu haricinde taşıma ve kompak olması açısindan boyut olarak P229 dan çok farklı bir silah değil ancak ağırlık olarak daha elverisli bir silah bilginize. Ayrıca Sn harun'un da belirttiği gibi Sig Sauer'in tetiği çok güzeldir, HK aynı tadı vermeyebilir. Saygilar

Sayın toprako ağırlık konusunu atlamışım iyi hatırlattınız. USP 229 a göre farkedilir oranda hafif. Boyut olarak da çok farkları yok doğrudur. Ancak taşıma ve kavrayış konusunda usp yi beğendim. Babamın sahibi olduğu Glock 19 da güzel tabanca fakat farklı bir arayışa girdim bakalım artık Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
(24-03-2020, 10:41 PM)OCEANBORN demiş ki: Sayın Harun, P229 usp ye göre sanırım daha kalın bir kabzaya sahip. Usp yi küçük bir farkla da olsa daha iyi kavrayabiliyorum. Tetiğe gelince , 229 un boşluğu bitmiyor reset mesafesi de oldukça uzun. Kalitesine diyecek birşey yok. Tek bir sıkıntı yaşatmadı bana. Dediğiniz gibi başka maceralar da olabilir tabi . Önerilere açığım Smile

Nacizane eğer 229 un tetik yolu uzunsa USP nin aynı yola ilaveten birde polimer tetik esnemsi var ki sormayın gitsin. 
Ancak amaç yeni geline bahane bulmaksa diyecek bişey. Yoksa 229 un tetiği ile ilgili çözüm kolay SRT tetik kiti derdinize derman olur, hele bir de Graygun dan ayarlanabilir tetik bulursanız tadından yenmez.
Daha iyi tetik memleketimizde ulaşılabilir olan iki silah aklıma gelir P210 da ya da Shadow 2

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, ERDAL
Sayın kut 4 yeni geline bahane konusu da doğru tabi Smile P210 a ulaşmak zor shadow 2 taşıması zor. Kısaca daha hafif , daha kullanışlı , taşıması daha kolay , atışı keyifli bir tabanca arayışındayım. Bu hk olmazsa da nedir siz değerli silahsever dostlarımdan fikir alıp öğreniyorum. Malum memlekette ya istediğinizi bulamıyorsunuz ya da bulduğunuza çok para ödüyorsunuz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi