Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbuldaki üyelerden yardım ve tavsiye talebi
Değerli Üyeler,

Uzun süredir araştırmalarıma rağmen atış antrenmanı için meskun mahal dışı kolluk kuvvetleri tarafından problem yaşamayacağım bir alan bulamadığım için sizlerin yardımını talep ediyorum. Avrupa yakasında oturduğumdan ve sürekli karşı yakada ki poligonlara gitmek zahmetli ve maliyetli olmaya başladığı için bir süredir atış yapmaya da ara vermiş bulunmaktayım. Sizlerden ricam bu hususta tavsiyelerinizi esirgememeniz. Tavsiyelerini özelden iletmek isteyen arkadaşlarımız olursa belirtmeleri dahilinde iletişim bilgisi paylaşabilirim.

Teşekkürler
Saygılarımla

Alıntı

Sn. kara615 öncelikle ne ile atış yapacağınızı belirtmemişsiniz. Yivli yivsiz tüfek mi? Tabanca mı? Avrupa yakasında hangi semttesiniz. Avrupa yakasında oturup karşı yakada poligona gitmeniz tüfek atıcısı olduğunuzu düşündürdü bana. Çatalca , Arnavutköy , Silivri taraflarında meskun mahal dışı bir çok yer var atışa elverişli. Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kara615, nsyuksel
Sn. wlatherslv

Cevabınız için teşekkür ederim. Yivsiz tüfek ve ileri ki zamanlarda yivli atışı için sormuştum. Düşünceniz yerinde. Bahsetmiş olduğunuz ilçelere yakınım ancak yer seçme hususunda neleri gözetmeliyim ve nasıl seçmeliyim kestiremiyorum açıkçası. Harita üzerinde yer ararken neye dikkat etmeliyim en azından.

Saygılar

Alıntı

Terk edilmiş kum ve mıcır ocaklarını tercih edebilirsiniz. Hem derin çukurlardan oluşur hem kurşun sekmesine mani olacak kadar yumuşak zeminli yer bulabilirsin. Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kara615, nsyuksel
Bende anadolu yakası için sormak isterim, Anadolu yakasında çekmeköy sonrasında(ömerliye, şileye doğru) atış yapabileceğimiz yerler mevcut mudur?

Alıntı

Sn. SKN ben Silivri'de ikamet ediyorum. Kendi bölgemde atışa elverişli yerler var gittiğim için biliyorum. Anadolu yakasında adres verseniz Yandex'le bulamam. Bu taraf için yardımcı olabilirim . Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
SKN, byfortius
(24-03-2020, 10:51 PM)waltherslv demiş ki: Sn. SKN ben Silivri'de ikamet ediyorum. Kendi bölgemde atışa elverişli yerler var gittiğim için biliyorum. Anadolu yakasında adres verseniz  Yandex'le bulamam. Bu taraf için yardımcı olabilirim . Saygılar.

Sayın waltherslv, Beylikdüzü' nde ikamet ediyorum. Eşim ve çocuklar ile gidip zaman geçirebileceğimiz tabanca atışına uygun alanlara ilişkin tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim acaba?

Alıntı

Sn. M_S eşiniz ve çocuklarınız ile gidebileceğiniz piknik,mangal,vs yapabileceğiniz bir kaç yer mevcut. Lakin zaman doğru zaman değil. Malumunuz salgınla mücadelede etkin rol oynayan kolluk kuvvetleri müsamahalı davranmaya bilir. İnsanların evde kalması gerekliliğine vurgu yapılırken uygun düşmeyecektir. Bu sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda ufak çapta bir atış etkinliği düzenleriz erkek erkeğe. Mekanları görürsünüz yerlerini öğrenirsiniz sonrası size kalmış istediğiniz zaman gelir atış yaparsınız. Ben alkol kullanmayı seven biri olarak atış ve eğlenceyi ayrı tutmaya özen gösteriyorum. İkisi yan yana kazaya davetiye çıkarmak gibi oluyor. X yerlere atış yapmak Z yerlere piknik yapmaya gidiyorum. Ormanımız bol bizim. Haritalardan baktığınızda Beyciler, Sinekli, Bekirli, Kılıçlı, Çeltik civarlarında ormandan açma yerler gözükür. Yandex'de noktalayın. Bir tatil gününüzde gelin ben de yardımcı olurum. Bilmenizi isterim tüm İstanbul Büyükşehir Belediye hudutları içi meskun mahal olarak geçmektedir. Atış yaptığımız ve yapacağınız sahalar meskun mahaldir. Tamamen kolluk kuvvetlerinin müsamahası sayesinde atış yapılabiliyor. Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
M_S, padrinoberetta, nsyuksel
Görünen yine birkaç forum dostu hariç kimse kendi bildiğini kimseyle paylasmak istemiyor. Hatırlatmak isterim, birlikte var oluruz, ayrışınca yok oluruz. Anlayana, üstüne alınanlara..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
waltherslv, Tartarus
Ben şahsen tüfek atışlarımı şile, ağva, beykoz ve ya kırklareli taraflarındaki şahsımıza ait arsada yapıyorum. (Herhangi bir haritadan uydu modunda ufak bir araştırmayla müsait yerleri görebilirsiniz.) Tabanca atışları için ise kapalı poligonlar tercihim. Size tam olarak nereye gidebileceğinizi söyleyemesem de, polis bölgesi olan yerler genel kanıyla daha tehlikeli oluyor (Örn: Arnavutköy). Atış yapmak için seçeceğiniz yerler avlak olarak geçen bölgeler de olursa bu sizin için daha faydalı olabilir. En azından kolluk kuvvetleri olurda gelirse burda nasıl atış yaparsın dediklerinde buranın devlet tarafından belirlenmiş bir bölge olduğunun ispatı kolaydır. Tabi bunun da eksileri mevcut. Yanınıza gelen kolluk ve ya orman muhafaza memurları tabanca ile bile av yaptığınızı iddia ve ya ima edebilir. Sizi bunla itham edebilir. Şahsi tavsiyem atış sırasında şişe vb. hedefler yerine atıcılığı daha belli eden çelik ve ya portatif tahtalarla desteklenmiş kağıt hedefler kullanmanız ve atışlarınız esnasında mümkünse videolar vs. çekerek bunları belgelendirmeniz. ( Çok işe yarayacak olmasa da en azından karşınızdaki insana niyetinizi daha belli etmek konusunda yardımcı olabilir.) Ayrıca en ve en önemli nokta karşınızdaki memurla ters düşmemeye çalışarak olabildiğince kibar bir dille kendinizi ifade etmeniz. Maalesef ki tüm insiyatifler karşınızdaki kişide. Dolayısıyla köprüyü geçene kadar dayı demek zorunda kalınabiliyor.Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
waltherslv, yyildiz, nsyuksel

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi