Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Foto ve Videolarımız ..
(28-09-2020, 09:52 AM)sem demiş ki: Allah korumuş, o seken çekirdekler nedir öyle ...

Sayın Sem,
Dediklerinize katılıyorum.
Her ne kadar minimum 5 mt mesafeden metal hedeflere ateşlenmesi gereksede çevreye saçılan şarapnel parçaları tehlike saçıyor.
Arabamı atış hattından olabildiğince uzağa çekmeme rağmen tavan bagaj port kısmına şarapnel parçaları sıkışmış.
Dikkatli olmak lazım.
Saygılar.
[Resim: 6-C94-E667-A0-D7-4818-8-BE4-4-D0333454-DB7.jpg]

[Resim: E1786-B9-D-A240-4948-80-F5-4-C168-C7-B1-C8-C.jpg]

[Resim: 8-DA0-AA55-B1-E2-4173-8349-7-B266-E67-CD96.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
Son yapmış olduğumuz atış etkinliğinden bir kaç video;
Sar9 ergonomi olarak çok rahat olmasına karşın canik kullanıcısı olarak tetiğe pek alışamadım. Reset mesafesini hızlı bir biçimde ayarlayamadığımdan mükerrer atışlar arası süreler biraz uzun oldu.

1 Hedef A + 1 Hedef B

5 Hedef A + 5 Hedef B

Normalde atışlarımı 5-15m bantlarında yapardım ilk defa kendimce uzak sayılabilecek bir mesafeden atışlar yaptım. Metre olarak tam mesafeyi veremesem de hedefler yaklaşık 65-70 adım uzaklıkta.

Not: Videoyu paylaştığım bir kaç arkadaşım çalılıkların arkasının gözükmediğinden dolayı çekincelerini belirtmişti. Çevre kontrolünü gerek göz gerek ise drone ile gerçekleştirdik. En yakın yerleşim yeri (boş bir baraka) yaklaşık 3km mesafededir. Atışlar çevre kontrollerimizin ardından gerçekleştirilmiştir. Saygılarımla

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
wubıh, wildeagle, BayUlgen, blacksea, tirendaz, efe1753, demirci57, byfortius, alpago, ERDAL, ErhanG
Smith Wesson 629 Lighthunter

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Red Kit, kortin, Dost, waltherslv, blacksea, alpago, wildeagle, maho07
Geçen hafta aldığım Armsan RS-A2, Target Arms Q7 ve Artemis pozeyi hafta sonu deneme imkanı buldum.
Armsan ile yaklaşık 170 adet Sterling tek kurşun ve şavrotin atışı gerçekleştirdim. Herhangi bir problem gözlemedim. Mekanizma düşürme mandalı biraz sert gibi sanırım oda atış yaptıkça kendine gelecektir.
Target Arms'dan daha önce belirttiğim üzere çok kuşkuluydum. Slug namlu ile 65 civarı tek kurşun atışı gerçekleştirdim. Ayarlanır gezi tam olarak ayarlayamadığımdan tüfeğin nereyi vurduğu konusunda maalesef ki net bir bilgi veremiyorum. Fakat mekanik olarak çalıştığını söyleyebilirim. Sadece tepmeyi sanki biraz fazla hissettirmekte. Şeritli namlu ile yaptığımız atışlarda 24gr.'dan 36' grama kadar atışlar gerçekleştirdik. Saçma dağılımları 4/5 numara şoka rağmen güzeldi. (Avcı bir abimin yorumudur. Saçmadan vs. pek anlamıyorum.) Aynı zamanda tek kurşun atışları da yaptık. Herhangi bir tutukluk vs. gözlemlemedim.
Artemis superpoze'de karışık olmak üzere 30 civarı atışlar yaptık. Sadece bir kez kullanıcı hatası olarak fişek yuvaya tam oturmadan kapatılmaya çalışıldığı için fişek yamularak yatakta sıkıştı. Başka bir problem gözlemlemedim.
Armsan dışında diğer tüfeklerle çekilen videolar çok uzun, aralıklı ve konuşmalar bol olduğundan sizi yormamak adına paylaşmıyorum. Armsan sıfırlaması tam olmayan hawke 1x25 reddot ve fişek tutucu ile açıkcası zevkli bir gün geçirtti. Güzel iş çıkarttı. Elimdeki 3M bandın fişek tutucu için yeterli olmayacağı kanaatindeydim lakin onda da bir sıkıntı yaşamadım. İlk atışlarım olduğundan yavaş gelebilir. Biraz antrenmanla bu sürelerin hızlanabileceği kanaatindeyim.
Atış mesafesi 28 adım. Takribi 18-20m arası.

Ek olarak yine sevdiğim bir abimin F92'si ile atış yapma fırsatı buldum. Uzun bir aranın ardından yaptığım ilk tabanca atışlarıydı. Tetik hassasiyetine alışmak, tabancayı tanımak maksadı ile agresif bir atış sergilemedim. Yıllanmış bir tabanca olmasına rağmen gerçekten keyif verici ve kondisyonu yerindeydi. Videoda da görüleceği üzere bir fişeği patlatmadı. Tek hareketli tetiğe alışmamdan olsa gerek tabancanın çift hareketini unutuverdim.
Atış mesafesi 18 adım. Sanıyorum 10-13m arasındadır. Saygılarımla

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
wubıh, Sabri, waltherslv, wildeagle, ERDAL, kotucenk, ErhanG
[Resim: hedef-1.jpg]

[Resim: hedef-2.jpg]

Farklı zamanlarda yaptığım rehine kurtarma operasyonları (mesafe 10 m. ASP Poligon )

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Sabri, Kıraç Ata, ermane, harun, demirci57, Speed, ErhanG, alpago
Bu akşam poligon safaride Tisaş markasının tabancasıyla atış yaptım. 

[Resim: 20211123-205819.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
efe1753, ErhanG, harun, wildeagle, alpago, waltherslv

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi