Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış hataları (sağ vurmak )
Sayın elratin,

Atışlarınız eğer saat 3 istikametinde toplanıyorsa:

[Resim: Ekran-Resmi-2020-03-11-11-58-47.png]

Başparmağınızı çok kasıyor, tetik parmağınızın birinci boğumuna yakın ve tetiği hızlı çekiyorsunuz demektir. Tetiği parmağınızın ucuyla daha yavaş ezerek bir denemenizi tavsiye ederim

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum fikir vermesi açısından tek kabzayı kavrayıp bi foto çektim dediğim gibi ışık şarları düzgün olunca ve yavaş atışta sıkıntı olmuyor destek eliyle hafif sola doğru düzeltip atış yapıyorum ama ışık şartları ve acele atışta sağ gösteriyor saygılar ....
[Resim: FF21-DACF-CE42-4-C55-8-F00-A9141-DCBA61-E.jpg]

Alıntı

Sn. elratin,

Bu bakış açısıyla, tabancanızın sağ yanı daha fazla göründüğüne ve baş parmağınız gövdeye oturmadığına göre, arpacığın sağa kayması tutuş şeklinizden kaynaklanıyor diye düşünüyorum

[Resim: tutu.png]
saygılarımla

Alıntı

Evet doğrudur tutuş şeklinden kaynaklanıyor yani biraz bileğimi sola doğru kırmam gerekiyor fakat bu teori ani atışlarda ve ışık şartları kötü olduğunda akla gelmiyor ya daha çok çalışmak yada kabzanın sağ tarafını biraz daha kalınlaştırmak gerekiyor zaten bu silahın ergonomisi farklı olduğu için böyle bir sıkıntı ortaya çıktı saygılar...

Alıntı

Sayın elratin;
Bence de silah şu hali ile elinize oturmuyor. Sağ taraf gergin ve tetiğe adeta sarılıyor gibi.Tetik parmağınızı ucundaki parmak izlerinin ortada yaptığı helezonun merkezi ile tetiğe ilk teması sağlarsınız elinizin silahın sağında kalan parmakları ve hatta ayası rahatlayacaktır. Kavrama arttığı gibi muhtemel nişan hattınız düzelecektir.

Alıntı

Sayın elratain
Tavsiyem tetiğin üstüne tetiği eşit bir biçimde ikiye bölecek bir hayali bir dikey çizin. Bu dikeyin üzerinden cd kalemi gibi çabuk kurumayan bir kalemle geçin. Ve boyanın kurumasına izin vermeden ve kendinizi kandırmaya çalışmayarak(fırsatınız yoksa kuru tetik) kur at deneyin. Boya parmağınızın acaba neresinde kalacak.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
Sn Bariss günlük 15 dakka zaten kurutetik çalışıyorum ama dediğinizide bi deneyeceğim farklı bi çözümü olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi