Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45 Acp kalibreli yerli tabanca seçimi
Ben eleştirince genelde kızılıyor. Ama bu nasıl bir tasarım?  Sürgü arka kertiklerden nasıl kurulur bu durumda?

[Resim: 20200130085508725-TV3477.jpg]
Saygılar

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss, yyildiz, al-me, victorinox, Tellioglu, Murata, Xlll, Cotyora5252, wubıh, Bariss, xeorx, T.T.BOY, tirendaz, Mr.Wayne, waltherslv, Emir93
Resmini gönderdiğiniz sanırım Girsan 1911'in Amerika'da sponsoru olduğu atıcı Noel Zarza'nın yarışma tecrübeleri ile bazı modifikasyonlar görmüş hali. İnstagramda "magnumsix" ismli hesapta bu modelle ilgili fotoğraf ve bilgiler var. Sonuç olarak bir müsabaka tabancası bu model. Savunma amacı ile kullanım için ilk seçeneklerden olmayabilir.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
K-2 45c (compact modeli) ve Stoeger couger 8045'i de yerli alternatifler arasında değerlendirmenizi öneririm.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Açıkçası Girsan 1911 SC modeli dikkatimi çekiyor,. Hem boyut olarak taşıma konforu hem kalibresi dikkat çekiyor ancak video da komple çelik olduğunu duyduğum silaha başka bir yerde aleminyum deniliyor. Keza 3000 TL nün altında fiyatı olması karşısında tercih eden görmedim forumda dahi eski yıllardan bir konu haricinde bir konusu açılmamış.
Bir yazıda o boyda bir silahın 45 acp için uygun olmadığını okudum ama sebebini ve güvenilirliğini bilmiyorum.Malum her ne kadar gösterişli görece büyük tabancalar görsellikte daha dikkat çekici olsa da belli bir süre sonra gün içerisinde ağırlığımdan ve belde kapladığı yerden dolayı sıkıntı oluşturuyor onun yerine küçük ama 7,65,6,35 veya kısa dokuz tabancalar yerine 45 acp gibi güçlü kalibrede bir silah daha uygun olabilir düşüncesindeyim
Beldeki 22 lr evdeki 50 Ae den iyidir tarzında bir söz hatırlıyorum. Günlük hayatta çakmak cüzdan telefon anahtarlık el feneri çakı bıçağı sigara anahtarlar gibi uzun bir liste ceplerimizde veya çantamızda gezerken taşınacak silahın boyutları ve ağırlığı önem kazanıyor
Girsan 1911 sc hakkında tecrübelerinizi görüşlerinizi merak etmekteyim

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, ERDAL
(04-03-2020, 03:01 PM)Sabri demiş ki: Ben eleştirince genelde kızılıyor. Ama bu nasıl bir tasarım?  Sürgü arka kertiklerden nasıl kurulur bu durumda?

[Resim: 20200130085508725-TV3477.jpg]
Saygılar
  Sayın sabri
Sanırım rahat manipule edilebilmek ve eli silahın üzerinde konforlu olarak konumlandırabilmek adına yapılmış. Fakat dediğiniz gibi bu kadar büyük bir parça sürgüyü kurma esnasında  zorluk yaşatacağı gibi kurulum esnasında tabancayı istemsiz şekilde emniyete alabilir, gizli ve ya iç taşıma durumlarında ki ani çekiş ve kavramalarda silahın üst başa takılmasına sebep olabilir. Saygılarımla

Alıntı

(05-03-2020, 09:42 AM)Bariss demiş ki: Sanırım rahat manipule edilebilmek ve eli silahın üzerinde konforlu olarak konumlandırabilmek adına yapılmış. Fakat dediğiniz gibi bu kadar büyük bir parça sürgüyü kurma esnasında  zorluk yaşatacağı gibi kurulum esnasında tabancayı istemsiz şekilde emniyete alabilir, gizli ve ya iç taşıma durumlarında ki ani çekiş ve kavramalarda silahın üst başa takılmasına sebep olabilir. Saygılarımla

Sn.Bariss,

Bu işleri iyi bilen bir üstat bana, mandal parmakla aşağı indirilince emniyetin kalktığını, bu durumda kurma manüplasyonu yapılabileceğini söyledi. Fakat kabza kapağı üzerine ne kadar inebildiğini gözümde canlandıramadım. Sağ elli bir kullanıcı için de bir konfor göremedim. Anladığım kadarıyla bu yarışma amaçlı bir üretim. Ancak saydığınız sakıncalara katılmamak mümkün değil. Emniyet mandalı taşıyan diğer 1911 modellerinde bu tür bir tasarım görmedim. O nedenle tasarımı eleştirdim. Olumlu yanlarını ifade etmek isteyen forumdaşlarımız olursa öğrenmekten mutlu olurum.

Saygışarımla

Alıntı

Sayın Sabri,
Söylediklerinize harfiyen katılmakla birlikte simetrik bir yapıya sahip olduğunu düşünerek konfor yaratabileceği düşüncesindeyim. Sistemin çalışabilirliği ve ya tahminlerimizin/öngörülerimizin doğruluğu ve yanlışlığı için sanırım denememiz gerekecek. Ve ya sahip olan bir arkadaşımız var ise onun objektif bir şekilde yorumlaması gerekecek. Saygılarımla

Alıntı

Sayın victorinox,
Sarsılmaz ST9 -45 modelini hatırlatmak isterim. Polimer gövdeden dolayı taşımak için bir alternatif oluşturabilir.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERDAL, victorinox
(16-03-2020, 03:57 PM)Ns_ demiş ki: Sayın victorinox,
Sarsılmaz ST9 -45 modelini hatırlatmak isterim. Polimer gövdeden dolayı taşımak için bir alternatif oluşturabilir.

Satışı var mı?

Alıntı

1-Zig m 1911 m45 tabanca nasıldır, o boyda bir 45lik sıkıntı yaşatır mı?  Zig m 1911 ile m 45 arasında kalırsanız hangisini neden tercih edersiniz? (M45 modeli de 8 mermi kapasiteli ve daha compact bir model)
2-Zig m1911 in inox ve siyah modelleri arasında; üst kapak takımı ve namlunun çelik olduğunu biliyorum ancak alt gövde inox modelde çelik siyah modelde aleminyum mudur? İnox veya siyah model arasında kalitesel anlamda bir fark var mıdır?( Eğer yoksa fildişi renkli bir kabze alacağımdan siyah model daha hoş durcaktır)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dockyus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi