Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45 Acp kalibreli yerli tabanca seçimi
Merhabalar,
Yakın zamanda taşuma amaçlı bir 45 acp çaplı bir tabanca almak istiyorum
İlgili tabanca atış amacından çok savunma ve genel maksatlı olucak, çantada veya belde taşınabilecek bir model istiyorum ve 3 model arasında kaldım.Belki biri sub compact diğer ikisi tam boy olsa da gerek 1911 klonu gerekse cz klonu tabancalar olacağından belde taşıma rahatlığı olacağı düşüncesindeyim
1-Zig m1911 inox;
İlgili silahı komple paslanmaz çelik olduğundan sevıyorum ancak çok çiziliyor şeklinde yorumlar okudum sizce bu silah alınmaya değer mi?
2-Sarsılmaz k2 45;
İlgili silahın kendini kanıtlamış cz platformumda olması komple dövme çelik olması şarjör kapasitesi ve fiyatı göz doldurmakta ancak günlük sivil taşımada çok ağır olduğunu düşünüyorum keza youtube de epey beğeni toplayan bir silah ancak ağırlığı dezavantajı sizce bu silah alınmaya değer mi?
3-Girsan 1911 SC 45;
Asıl merak ettiğim silah bu incelemesi çok az gerçekten almak istediğim bir silah boyu ağırlığı gayrt yerinde ancak bir kaç husus var aklıma takılan ilki; silah aleminyum mu yoksa çelik mi çelikse de dövme mi dökme mi?
Silaha ilişkin youtubede 2 adet video bulabildim sadece ilgili silahın boyutunun küçük olması bu kalibrede bir silahı çalıştırmasında sıkıntı yaşanır mı?
Bu konuda epey araştırma yaptım ama kapak takımı ve namlusunun haricinde silahın materyali hususumda hep farklı yazılar var?
Silah tavsiyesi anlamında sorumluluk altına girmemek adına yorum yapılmadığını biliyorum ama soruların cevaplarını alabilrsem benim için yeterli olucaktır bu üç silahtan tercihleriniz ve sebeplerini öğrenebilirsem sevinirim
İyi günler

Alıntı

Stoeger couger 8045 i de incelemenizi öneririm.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
dockyus, victorinox, Pistov, BSS
(03-03-2020, 04:49 PM)victorinox demiş ki: Merhabalar,
Yakın zamanda taşuma amaçlı bir 45 acp çaplı bir tabanca almak istiyorum
İlgili tabanca atış amacından çok savunma ve genel maksatlı olucak, çantada veya belde taşınabilecek bir model istiyorum ve 3 model arasında kaldım.Belki biri sub compact diğer ikisi tam boy olsa da gerek 1911 klonu gerekse cz klonu tabancalar olacağından belde taşıma rahatlığı olacağı düşüncesindeyim
1-Zig m1911 inox;
İlgili silahı komple paslanmaz çelik olduğundan sevıyorum ancak çok çiziliyor şeklinde yorumlar okudum sizce bu silah alınmaya değer mi?
2-Sarsılmaz k2 45;
İlgili silahın kendini kanıtlamış cz platformumda olması komple dövme çelik olması şarjör kapasitesi ve fiyatı göz doldurmakta ancak günlük sivil taşımada çok ağır olduğunu düşünüyorum keza youtube de epey beğeni toplayan bir silah ancak ağırlığı dezavantajı sizce bu silah alınmaya değer mi?
3-Girsan 1911 SC 45;
Asıl merak ettiğim silah bu incelemesi çok az gerçekten almak istediğim bir silah boyu ağırlığı gayrt yerinde ancak bir kaç husus var aklıma takılan ilki; silah aleminyum mu yoksa çelik mi çelikse de dövme mi dökme mi?
Silaha ilişkin youtubede 2 adet video bulabildim sadece ilgili silahın boyutunun küçük olması bu kalibrede bir silahı çalıştırmasında sıkıntı yaşanır mı?
Bu konuda epey araştırma yaptım ama kapak takımı ve namlusunun haricinde silahın materyali hususumda hep farklı yazılar var?
Silah tavsiyesi anlamında sorumluluk altına girmemek adına yorum yapılmadığını biliyorum ama soruların cevaplarını alabilrsem benim için yeterli olucaktır bu üç silahtan tercihleriniz ve sebeplerini öğrenebilirsem sevinirim
İyi günler
Sn. victorinox
Diğer modelleri bilmiyorum ama K2 45 benim de çok beğendiğim, gerektiğinde çalışacağını düşündüğüm bir model fakat şahsi düşüncem tercihiniz olursa bir iki hafta sonunda akıbetinin aracın torpidosu olacaktır. Silah oldukça ağır. Gerçi fiziki yapınıza göre değişir.
Saygılarımla.

Alıntı

(03-03-2020, 05:48 PM)emrerd demiş ki: Stoeger couger 8045 i de incelemenizi öneririm.

Sn. emrerd
Ah birde şu emniyet manivelası sürgü üstünde olmasa. Hafif taşınabilir ölçülerde sürgüsünün kısa olmasıda taşırken kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
YLDZ37
Ülkemizde 1911 platformunun tam anlamıyla hakkının verilmediği kanaatindeyim. Bu yüzden saydıklarıniz arasindan K2 45 modelini yeğlerim. Fakat bir üst yorumda bahdedilen Stoeger 8045 modeli ise 45 acp. kategorisinde tercihim olurdu.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
victorinox, Kara45, alpsaral
Selamlar.Burada tisaş'ın 1911 klonu incelemesi var isterseniz bir bakın.

Alıntı

Taşındıkça çizilmeyen tabanca yoktur. Stainless bir silahın çizikleri basitçe giderilebilir bu bir avantajdır. Ben sürekli taşımadığım için bilemeyeceğim ancak dediğim gibi çizikleri hemen düzeltilir gözünüze batmaz.

1911 platformlarına özel bir ilginiz yoksa yerli bir 45'lik için Stoeger şahsen önerim olurdu.

Kategorik olarak sarsılmaz ürünlerine mesafeliyim bu nedenle yorum belirtmeyeceğim.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Sayın victorinox,
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Savunma ve genel maksat demişsiniz lakin ne savunması ? Bu soruyu sormamın amacı şudur. Eğer can güvenliğiniz tehlike altındaysa , kasti bir şekilde saldırıya uğrayabilme potansiyeliniz varsa sayın üyelerin de önerdiği gibi cougar'ı tercih etmeniz yerinde olacaktır.En azından çalışabilirliği diğer marka/modellere göre üst seviyededir. Aklınızın kalma ihtimali daha düşüktür.
Ama benim bir sıkıntım yok arada bir poligona vs. gider atış yaparım diyorsanız da tercih sizin göz zevkinize kalmıştır. En azından hatalar problemler çıktıkça canınızın riskte olmamasının verdiği rahatlıkla silahınız fabrika fabrika gezse de bedeli birkaç hafta ve ya ay boşa giden ruhsat süreniz olur. Canınız olmaz. Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
(03-03-2020, 05:54 PM)Cotyora5252 demiş ki:
(03-03-2020, 05:48 PM)emrerd demiş ki: Stoeger couger 8045 i de incelemenizi öneririm.

Sn. emrerd
Ah birde şu emniyet manivelası sürgü üstünde olmasa. Hafif taşınabilir ölçülerde sürgüsünün kısa olmasıda taşırken kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

Sn. Cotyora5252
  Bence de o kulakların yeri kötü. Şahsen ben alacak olsam bir pim ile hepten yok etmeyi denerdim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Cotyora5252, victorinox
Kullanan görmemekle birlikte estetik olarak beğendiğim tabanca. Çalışıp çalışmadığına dair hiçbir bilgim yok tavsiye de değildir.

https://www.instagram.com/p/B88OrS1FJ22/  bu Nisan ayında çıkacakmış.

https://www.mkek.gov.tr/tr/product.aspx?id=53&source=Sales&pid=1912

[Resim: 20200130085508725TV3477.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi