Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumun Yeni Arayüzü ve Diğer Değişiklikler
Sanırım Sayın İlksurfer'in bu sıralar biraz boş vakti var, forumda değişiklikler yapmış Smile

Kendisine yardımcı olmak amacıyla biz kullanıcılar olarak hataları ve eksikleri ve hatta istekleri burada dile getirirsek, forumun daha kullanışlı ve okunaklı bir hale gelmesinde payımız olur sanırım.

Mesela benim göüme ilk batan şey, forumun tam ekrana genişlemesi oldu. Geçişi ilk yaptığı günlerde yoktu sanırım, iki gündür gözüme batıyor.

Ben ki 15" laptopta okuyorum o bile zorluk çıkarıyor gözler sağdan sola giderken, daha geniş ekranda kullananlar nasıl acaba.

MyBB menülerini tam hatırlamıyorum, uzun süredir vBulletin'e hakimim ama ayarlarda forum okuma/görüntüleme alanını sabitleyen bir ayar ya da eklenti vardı sanırım.

İkinci bir konu ise yeni değişiklik değil ama uzun süredir aklımda olan birşey idi, alıntılarda fotoğrafların görüntülenmesi sayfaları çok kalabalıklaştırıp okumayı zorlaştırıyor.

Mesela az önce güncel bir konuda denk geldim, 4-5 foto ve bir cümle yayınlamış üye, fotoğraflar faydalı tabiki, bir sonraki üye alıntı ile cevap vermiş tekrar 4-5 foto yüklenmiş, bir sonraki cevaba teşekkür tekrar aynı 4-5 foto. Bu döngü 4-5 kez devam etmiş Smile

Alıntılarda fotoğrafları sadece link olarak gösteren bir eklenti vBuletinde var ama MyBB'de var mı emin değilim, ki mutlaka vardır.

Sizlerin de gördüğünüz hata ve eksiklikler varsa ve yazarsanız, Sayın İlksurfer de zaman bulduğunda ve zahmet olmazsa, bunları giderebilirse forum daha kullanışlı bir hale gelir zannımca.

Ukalalık yaptımsa affola, saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
waltherslv, unalaslan1997
Sayın ilksurfer sitenin fazla yüklenmemesi için mesajlara cevap verirken mümkün olduğunca alıntı yapılmadan cevaplanmasını istemişti. Bazı durumlarda alıntı gerekiyor ama bunu sadeleştirerek yapmak daha doğru olacak, resimleri silip, cevaplanacak yazıyı bırakarak, gibi... Eğer yazdığınız gibi alıntılarda resimleri getirmeyen bir seçenek varsa eklenmesi yararlı olur.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
waltherslv, Shepherd, ducak
Biraz bakındım MyBB için böyle bir eklenti var mı diye, bulamadım ama bulunur illa ki.

Bir de teşekkür butonuna basınca sayfa yenileniyor, eskiden yenilenmiyordu. Bu hem siteye trafik yükü hem de kullanıcıya gereksiz veri yükü getirir.

EK:Sanırım eklentiye ihtiyaç da yok, tarzancamla göz gezdirince kısa bir kod ile hal olabildiğini anladım.

"Mybb quote no img" yazınca çıkan bir kaç forum sonucunda açıklamalar var.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
waltherslv, ilksurfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi