Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ SAR 9C MODELİ
[Resim: 20200205-214907.png]
Sarsılmaz firması yeni modeli olan Sar 9c modelini duyurdu ve MKE kurumunda satışa sunmuş. Tabanca 4 farklı fiyat kategorisinde ( aralarında inoks modelide bulunmakta) satışa sunulmuş. Görüş ve düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşalım hepinize iyi forumlar forumdaşlar

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
waltherslv, Militia_747, Falcon_84, LKT, byfortius, defender45acp
Öncelikle önceki Sar9 modellerine göre benim gözüme ilk çarpan üst kizağın ön tarafında bulunan kullanım amacı (bildiğim kadarıyla) namlunun dolu olup olmadığını kontrol etmeye kolaylik saglayan kertikler (Terim anlamını bilmiyorum , bilen birisi söylerse sevinirim.) bulunmamakta ve bunun eksikliği bende estetiksel açıdan daha hoşuma gitti. Pikatin ray eklentisinde de bir değişiklik gözlemliyorum. Dikkatimi çeken bir diger nokta ise tetik korkuluğunun genişliği çok fazla geldi bana. Fark ettiklerim ve dikkat ettiklerime bilgim dahilince değinmeye çalıştım. Yanlışım olduysa forumdaşlarım uyarırsa sevinirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Militia_747
(05-02-2020, 10:01 PM)dockyus demiş ki: Öncelikle önceki Sar9 modellerine göre benim gözüme ilk çarpan üst kizağın ön tarafında bulunan kullanım amacı (bildiğim kadarıyla) namlunun dolu olup olmadığını kontrol etmeye kolaylik saglayan kertikler (Terim anlamını bilmiyorum , bilen birisi söylerse sevinirim.) bulunmamakta...

Öndeki tutma kertikleri ile arkadakilerin görevi aynıdır: Sürgü manipülasyonunda rahat kavrama sağlamak. Geleneksel olarak silah sürgü arka kertikleri tarafından çekilip kurulsa da, bazı kullanıcılar, özellikle namlu hedefi göstermezken, önden (namlu ucu tarafından) tutarak kurmayı tercih ediyor. Bu arkadaşlara kolaylık sağlaması amacıyla sürgü önünde de tutma kertikleri bulunabilir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
dockyus, waltherslv, T.T.BOY
(06-02-2020, 12:14 AM)harun demiş ki:
(05-02-2020, 10:01 PM)dockyus demiş ki: Öncelikle önceki Sar9 modellerine göre benim gözüme ilk çarpan üst kizağın ön tarafında bulunan kullanım amacı (bildiğim kadarıyla) namlunun dolu olup olmadığını kontrol etmeye kolaylik saglayan kertikler (Terim anlamını bilmiyorum , bilen birisi söylerse sevinirim.) bulunmamakta...

Öndeki tutma kertikleri ile arkadakilerin görevi aynıdır: Sürgü manipülasyonunda rahat kavrama sağlamak. Geleneksel olarak silah sürgü arka kertikleri tarafından çekilip kurulsa da, bazı kullanıcılar, özellikle namlu hedefi göstermezken, önden (namlu ucu tarafından) tutarak kurmayı tercih ediyor. Bu arkadaşlara kolaylık sağlaması amacıyla sürgü önünde de tutma kertikleri bulunabilir.
Bu güzel bilgilendirme için teşekkürler sn. harun .

Alıntı

Aradığınız terim "press check" sanırım. Sürgüyü önden hafif çekip, tahliye penceresini aralayıp, atım yatağındaki merminin kontrol edilmesi işine bu ismi vermişler.
Ama dikkatli olmak lazım, yerine tam oturmayan sürgü yüzünden fişeğin patlamayıp yarı yolda bırakmasına da "out of battery" hatası demişler
Türkçede de bizim bir tabirimiz var "kaş yapayım derken göz çıkarmak"... benzetmede hata olmaz derler ona güvenerek hatırlatmak istedim.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Özdemir_, waltherslv, harun, dockyus, T.T.BOY, alpercuhaci
(06-02-2020, 08:59 AM)red demiş ki: Aradığınız terim "press check" sanırım. Sürgüyü önden hafif çekip, tahliye penceresini aralayıp, atım yatağındaki merminin kontrol edilmesi işine bu ismi vermişler.
Ama dikkatli olmak lazım, yerine tam oturmayan sürgü yüzünden fişeğin patlamayıp yarı yolda bırakmasına da "out of battery" hatası demişler
Türkçede de bizim bir tabirimiz var "kaş yapayım derken göz çıkarmak"... benzetmede hata olmaz derler ona güvenerek hatırlatmak istedim.
Bu güzel bilgi ve ilginiz icin teşekkürler sn.red .

Alıntı

(06-02-2020, 08:59 AM)red demiş ki: Aradığınız terim "press check" sanırım. Sürgüyü önden hafif çekip, tahliye penceresini aralayıp, atım yatağındaki merminin kontrol edilmesi işine bu ismi vermişler.

Sn. red, bu işlemden sonra sürgüyü arkadan tokatlamalarının sebebi ''out of battery'' hatasından sakınmak için midir?

Alıntı

(07-02-2020, 05:51 AM)alpercuhaci demiş ki: Sn. red, bu işlemden sonra sürgüyü arkadan tokatlamalarının sebebi ''out of battery'' hatasından sakınmak için midir?
Sn alpercuhaci, doğrudur  Thumbs Up

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
Bu arada yazmayı unuttuğum belki en önemli detay olan tabancanın sağ tarafında emniyet mandalının bulunmadığı.

Alıntı

Merhaba, geçen hafta Ankara Sarsilmazda inceleme fırsatım oldu. Herkes gibi bende SAR 9 platformunun HK alt bölümünün ele oturuşunu çok beğeniyorum. Fakat repütasyonu nedeni ile daha önce Combat tercih etmiştim. Bu tercihimden de sadece genel olarak değil ama aksesuarlara ulaşım anlamında da doğru yaptığımı düşünüyorum. Bununla birlikte şimdiki tercihim, SAR 9 C olacak gibi, gerçekten elimin bir uzantısı gibi yerini buldu parmaklarım arasında, Canik SC den bu anlamda çok daha iyi. Tetiği her safe action platform kadar sert, alırsam buüzerinde çalışacağım bir konu olacak. Yine sürgü düşürme mandalı da biraz çalışmalı. Gez Arpacık seti kendini kanıtlamış U 3 beyaz nokta. Önde kertik olmamasını forum yorumları ile fark ettim, elime aldığımda dikkatimi çekmemişti / eksikliğini hissetmedim. Sarsilmazın lansman konusunda neden bu kadar çekingen davrandığını anlamadım, daha rekabetçi hareket etmelerini beklerdim. Şimdilik benden bu kadar. Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dockyus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi