Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Competition Kutu Açılımı
Merhaba, Colt Competition için bir kutu açılışı yazısı hazırlayayım dedim. 

MKE'den haberler konu başlığında yazdığım gibi biraz sıkıntılı bir süreç sonucunda 2-3 hafta önce kendime bir Colt ve TP9 Sub Elite aldım. İlgilenen üyeler için ikisi içinde nacizane kutu açılımı ve inceleme konuları açacağım. 

Coltların satışa sunulacağı 8 Ocak günü son satışta olduğu gibi aynı gün biter endişesi ile ilk gün MKE'ye gittim. Niyetim baştan gözüme kestirdiğim Competition modeli almaktı. Eğer alamazsam diğer modelleri almayı düşünmüyordum. Uzatmayayım kismet oldu alabildim.  Ama antebe dönünce ancak deneyebildim. 

Kutu ile başlayalım.

[Resim: c1.jpg]

Standart Colt kutusunda silahmızı aldık. Nedense firma silahları tek şarjörle getirmiş ikinci şarjörleri nisan ayında vereceklerini dair bir kağıt imzalattılar. Kutu içeriği ise aynı gün aldığım Canik'e göre çok zayıftı.

[Resim: c2.jpg]

Plastik poşette silah, bir harbi, bir namlu kilidi, kitapçık filan vardı sadece. Birde unutmayalım deneme için verilen şampuanlara benzeyen bir yağ paketi. Gerçi izlediğim bir çok youtube videosunda Colt kutularının içeriğinin buna benzer olduğunu görmüştüm.

[Resim: c3.jpg]

Kutu içeriğini geçersek Colt poşet içerisinde hala yağlanma izleri ile duruyordu ama makinanın güzelliğini inkar edemem.
[Resim: c4.jpg]

[Resim: c5.jpg]

Emniyet mandalı , körük gibi parçaların metal olmasını tercih ederdim ama bu hali ilede fena değil. Kozluoğlundan ceviz kabza siparişi vermiş olsamda mavi g10 kabzada aldukça hoş görünüyor.

[Resim: c6.jpg]

Yanında yazdığım gibi 1 adet 8 kapasiteli şarör ile geliyor. Diğer şarjörüde Nisan'da verecekmiş MKE.

[Resim: c7.jpg]

Bu benim ilk 45 kalibre silahım olduğu için 9mm ile karşılaştırma resmide çektim. Şarjör yerine girerken salma aparatına sürtünüyor gibi, bir ara araştıracağım.

[Resim: c8.jpg]

1-1 A1 ve Colt SAA klonu airsoftlarla karşılaştırması.

[Resim: c9.jpg]

[Resim: c10.jpg]

Tetik korkuluğunda işaretler var, itiraf edeyim çizikmi lan bunlar diye celallenip sonrasında internette diğer modellererde de olan izler olduğunu farkettim.

[Resim: c11.jpg]

[Resim: c12.jpg]

Söküp takmak Baretta klonlarına yada benim Cougara göre daha meşakkatli.

[Resim: c13.jpg]

Ama doğrusu atış zevkine ve grupmanına diyecek yok. Benim gibi acemiyi bile olimpik atıcı gibi hissettirdi. Sub Elite'de görüşmek üzere.

İnşallah tüm üyeler istedikleri silahlara kavuşur.

( Bu arada kutu açılışını yine forumda yaptığım Stoeger Cougar'ım fazlalık oldu . İsteyen arkadaşımız varsa devretmeyi düşünüyorum. )

Alıntı
58 üye teşekkür etti:
al-me, ugurucar57, Vefasiz, hunter 12, waltherslv, Gauge12, ROG, Bariss, madenci08, aslan_polis, alone61, Kıraç Ata, Falcon_84, alpercuhaci, heisenberg, inspector18, kut4, ceruh, marlinspike, m16a2, ErhanG, LKT darknight cos30, Hakan_, efe1753, yyildiz, taarruz, karabasan, Tellioglu, Xlll, browning 61, Özdemir_, ilksurfer, Acemi Silahşör, blacksea, OnurD, xf7er, mehmet61, Mechul, harun, wildeagle, pasa_7676, rk., sem, Murata, T.T.BOY, kuti, Ronin, Zemre10, alpsaral, shelby, SKN, xeorx, Cotyora5252, alpago, byfortius, drmehmet, BuROcK, whistle
SN. judasdsc

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Birde 45 auto ile 45 acp arasında fark var mı?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
judasdsc
(31-01-2020, 03:08 PM)ROG demiş ki: SN. judasdsc

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Birde 45 auto ile 45 acp arasında fark var mı?

Hayır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
judasdsc
Hayırlı olsun. İyi günlerde, kazasız belasız keyif için kullanmanız dileğiyle. 

Tabancanın şarjörlerinin taksit taksit gelmesi ise pek duyulmuş bir durum değil. Bu durumda şarjör için tekrar Antep'ten Ankara'ya mı gideceksiniz?

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
judasdsc
Sn.ROG
Teşekkürler. Bildiğim kadarı ile aralarında fark yok, ACP Automatic Colt Pistol'un kısaltması, sanırım pazarlama stratejisi.

Sn. blacksea
Teşekkürler. Yolum Ankara'ya düşerse alırım, yoksa sadece şarjör için gitmeyi düşünmüyorum.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
judasdsc

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi