Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronavirüs !
Merhabalar,

Çok güncel bir vaka fakat forumda bir konu bulamadım. Daha önce gaz maskesi ve çeşitleri ile ilgili bir konu açılmıştı ,bu durum biraz daha farklı.

Hava yoluyla bulaşan viral etkenlerden korunmak için n95 respiratör maskeleri tavsiye ediyorlar.Cerrahi (yeşil) maskeler daha çok hasta kişinin ortama partikül yaymasını engellemek için kullanılıyor(korunma için değil) .

Ben dün bilindik bazı sitelerden maske aldım ve fiyatları bir günde iki kat gibi arttı. 

Yarım yüz maskelerde viral partiküllerden korunmak için asgari standart hakkında fikri olan var mıdır? 

Maske konusunda birkaç arkadaşım benimle dalga geçti ama bu konuda da "ihtiyacın yokken bulunması , ihtiyacın varken bulunmamasından iyidir" prensibiyle hareket etmekte fayda var zira bir çok ülkede şu an maske bulunamıyor. 

Saygılarımla

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Acemi Silahşör, alpsaral, Mcemsah, BSS, harun, Rangeman, Peacemaker, ERDAL
Sayın Vamp2
Konu uzun,sadece tecrübelerimi aktaracağım.
3M marka ffp3 hava tahliye kanallı(valfli) maske almanızı öneririm.
Maskenin doğru kullanımı için burun,çene ve yanak temasının doğru olması,maskeye yüz şeklinin verilmesi gerekli.
Nefes alıp verme ritmini de ayarlamanız doğru filtrasyon için önemli.
(ffpX faktörü X değişkeni üzerinden maskenin dış etkenleri geçirgenliğini ifade eder)

Genel bir inceleme olarak ; https://www.isgturkiye.com/makale/solunu...ucular.18/

Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
tirendaz, yyildiz, Hakan_, sauerist, Vamp2
Sayın BSS,

Bilgi için teşekkürler.

3m ve diğer marka tek kullanımlık ffp3 sınıfı maskelere baktığımda fiyatlarını 25-30 TL olarak görüyorum.

Kendi adıma az miktarda yerli ffp3 tek kullanımlık maske alıp bir de "GVS Elipse P3" marka model bir yarım yüz maskesi aldım işin ciddileşmesi durumuna karşın.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi