Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ören Çelik - Abdülbedi Farisli Dolum ve Haddeleme Makineleri
Yaklaşık 1 yıldır farklı gruplarda takip ettiğim bir konuyu yazmak istedim. Ülkemizde 20-25 yıldır seri üretim, fişek dolum makinesi yapılmıyordu. Yurtdışından makine getirmek çok maliyetli ve gümrük işlemleri açısından da uğraştırıcıydı. Ya da eski yıllarda üretilen, tek tük bulunabilen çoğu zaman parçası eksik olan yerli makinelere yüksek fiyatlar isteniyordu. Artık Abdülbedi Farisli, Ören Çelik markasıyla fişek dolum ve boş kovan haddeleme makineleri üretiyor. Hem avcılık - atıcılık adına hem de ülke ekonomisi için önemli bir girişim yapmış Abdülbedi Usta.  Makineleri 12 den 36 kalibreye kadar her kalibrede yapıyor. Başlık değiştirerek her kalibrede kullanabiliyorsunuz. Şu an 2 farklı model dolum makinesi,  2 de haddele aleti üretmiş  Abdülbedi Usta. Yapımı devam eden yeni modeller de var.

[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 4.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 8.jpg]

Alıntı
33 üye teşekkür etti:
ERDAL, aseyhan, sparus, tirendaz, 1905sss, Karagoz, Kıraç Ata, yyildiz, Red Kit, marlinspike, xf7er, Mr.Wayne, AsilCan, mimaslan, lenduha, jfmrk, Murata, karabasan, Ahmet Efe, LAMRETOEJ, wubıh, Xlll, Demirhisar, unalaslan1997, mratzg36, musti267, abrek, zerdust, alpago, byfortius, Heat, waltherslv, xlcod3r
Ben de çeşitli forumlarda kendisini bu işe başladığından beri takip ediyorum. Yaptığı Sıvama başlığını bir arkadaşıma yollamış, benim OMV makinaya taktık ve test ettik. Maalesef düzgün sıvama yapmadı. Fişek ağzında hiç kavis yok, nerdeyse keskin 90', otomatik beslemede sorun çıkaracağı kesin.
Fişek dolum makinalarının en önemli parçaları kesme ve kıvırma kafaları. Maalesef bizde bu işi standart olarak doğru yapabilen yok, olursa da tesadüfi oluyor. Tıpkı ürettiğimiz kopya tüfekler gibi. Çalışır çalışmaz, şansınıza kalmış.
Saygılar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
lenduha, pasa_7676, tsuba, sparus, wubıh, tirendaz, unalaslan1997, waltherslv, xlcod3r
Sn. Özalp, Abdülbedi Usta ile ürettiği makineler hakkında bir kaç kez görüştüm. Güzel hedefleri var; Lee, Mec ya da Ovm gibi olmak istiyor. Yaptığım görüşmelerde müşteri memnuniyetinin para kazanma amacından önce geldiğini gördüm. Ören Çelik adıyla markalaşma çalışmaları devam ediyor. Üretime başladıktan sonra, kullandığı başlıklarda gelen eleştirilere göre iyileştirmeler yaptı. Yakın zaman da kullandığı başlıkların çelik olanlarını da üretti. Siz yaşadığınız sorunu Abdülbedi Ustaya iletirseniz gerekli ilgiyi göstereceğini düşünüyorum. Son bir yıldır, Facebooktaki fişek dolum gruplarında çok sayıda müşterisinin sürekli olumlu mesajlarını gördüm. Abdülbedi Ustaya Facebooktan ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/bedi.farisli Fişek dolum konusunda sizi ve Sabri Bey'i de takip ediyorum.Aşağıya Ören Çelik makinesiyle yapılmış, zamanda çekilmiş bir yıldız baskı fotoğrafı ekliyorum.

[Resim: 79034372-788515361573701-3462393782660497408-o.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
karabasan, wubıh, tirendaz, xf7er, lenduha, mratzg36, waltherslv
Bedii ustanın gönderdiği başlık PROTOTİP başlıktı ve kendisi denemem ve sonucu bildirmem için yollamıştı. Ben de gerekli ölçüleri ve düzeltmeleri kendisine bildirdim. Yenisini yollayacak yeniden deneyeceğim. Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, tirendaz
Arkadaşımdan öğrendiğim üzere denediğimiz kafa satışı yapılan bir ürün değil, üzerinde çalışılan bir ürünmüş. Abdülbedi Usta prototipi denemek, sorun varsa gidermek için bilabedel yollamış. Dolayısıyla piyasaya verilecek ürün çalışan bir ürün olacaktır diye düşünüyorum. Yukarıdaki yorumum peşin hükümlü gibi algılanıp yanlış anlaşılmaya sebep olduysa özür dilerim. Dolum piyasasında makina üreten kimse yok. Muhakkak ki bu alanda çalışan kişileri takdir etmek ve desteklemek gerekir. Söylediğiniz gibi bu işe gönül vermiş ise sonunda ülkemiz bu alanda başarılı olur, biz de 10 milyonluk Yunanistan bile yapıyor biz yapamıyoruz diye hayıflanmaktan kurtuluruz.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tsuba
Bedi ustanın yaptıklarından birer tane aldım kıvırma ütüleme siz ne diyorsanız bilmem ama ben çok beğendim ütüleme yaptım fabrikasyon gibi çıkıyor fişekler Bedi ustama yaptıklarından dolayı teşekkür ederim bizi büyük bir dertten kurtardı

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
xf7er, tsuba
Kendisini Facebook'tan takip ediyorum, şuana kadar gördüğüm kadarıyla çok güzel bir iş çıkarıyor. Alıp kullanmadan detaylı bir yorumda bulunamam ama gelen kullanıcı yorumları şuan iyi. Yazılarından okuduğum kadarıyla da malının arkasında olan esnaf bir insan, lafı eğip bükmeden ne yaptığını güzel bir şekilde anlatıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tsuba
Yeni ürünler. Motorlu dolum makinesi.

[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
xf7er, tirendaz, byfortius, wubıh
Masaya monte edilebilen, elle ya da matkapla kullanılan düz kapama ve yıldız bakı için son ütüleme makinesi.

[Resim: 3a.jpg]

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
xf7er, tirendaz, byfortius
Yeni boş kovan haddeleme makinesi.

[Resim: IMG-20200411-WA0012.jpg]

[Resim: IMG-20200411-WA0015.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
byfortius