Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tacticool BHP
Grip and Rail System for Browning Hi Power isimli bir ürün bu, Recover Tactical isimli bir firma üretmiş, Tamir Porat adında İsrailli bir elemanın icadıymış, bu zat Tavor tüfeklerinin de tasarımcısıymış.

Naylon torba içeriği (evet torba, kutu yok) bu kadar;

[Resim: 9.jpg]

[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

Montajı için kabze kapakları çıkarıldıktan sonra mevcut vidalarınızı ve ürünle birlikte gelen vidaları kullanarak tabancanın gövdesinin iki yanında birleştiriyorsunuz, kolay bir işlem. Ben yapınca aşağıdakine benzer bir şey ortaya çıktı:

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 4.jpg]

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 7.jpg]

[Resim: 8.jpg]

Kaliteli bir malzemeden üretilmiş gibi görünüyor (high-grade glass reinforced polymer), benim tabancama tam oturdu ancak ellerinizin ebatına göre kavradığınızda rahat edebilir ya da etmeyebilirsiniz.

Her ne kadar tabancanın normal fonsiyonlarına etkisi olmasa da allen anahtar ile  öndeki iki vidayı gevşetmeden tabancanızın sürgüsünü gövdeden ayıramıyorsunuz, yani bu ürün takılı iken alet kullanmadan sahra sökümü yapılamıyor (olmamış Tamir, otur sıfır!), firmanın Colt 1911 ve Beretta FS için ürettiği benzer ürünler bu tip bir kısıtlamaya neden olmuyormuş. Tetik korkuluğunun içindeki alanın daraldığını fotoğraflarda görüyorsunuz zaten ama tetiğin hareketini kısıtlamıyor.

İşe yarar mı? görünürde ray ile çeşitli aparatların tabancaya takılması kabiliyetini kazandırıyor, ancak oldukça sağlam bir şekilde tabanca üzerinde yerleşik de olsa laser pointer takıp sıfırlayabileceğinizi sanmam (sivil kullanıcı için yasal olmadığının farkındayım ürünün değerlendirilebilmesi için ifade ettim) lakin fener kullanımı mümkün hale getirir.

Bu ürünün gerçek amacının tabancaya ek bir fonsiyon kazandımak olduğunu sanmıyorum, asıl amacın tabancaya "tacticool" bir görünüm kazandırmak olduğu kanaatindeyim. Benim tabancamda takılı kaldığı süre yaklaşık 10 dakikadır.

Saygılarımla

Alıntı
30 üye teşekkür etti:
tirendaz, Dost, ERDAL, lenduha, V-Ozdemir, madenci08, mimaslan, ilbay, BuROcK, harun, Cotyora5252, Red Kit, Militia_747, red, ErhanG, alpercuhaci, Xlll, Ahmet Efe, AsilCan, karabasan, al-me, maho07, tugberk_06, xf7er, topraxxx, Hero17, alone61, heisenberg, abrek, Enver303262

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi