Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ata turgua gen 2
Herkese selamlar saygılar,
Daha önce bir forumdaşımız sentetik kundaklı modelin ocak gibi piyasaya çıkacağını söylemişti ancak şubat geldi.
Bir de boltun fişeği alamamasından kaynaklı besleme sorunu yaşadığıyla ilgili bir duyum aldım,
Bu iki konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi paylaşımları için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Hasant, aslan_polis, blacksea
[Resim: 12-FEA7-AD-CF49-493-B-A271-E33-B76-E50002.png]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Militia_747
Öncelikle tüm saygıdeğer üyelere iyi günler dilerim. Ata Arms 6.5 creedmoor ve .243 win modellerini satışa sunmuş.
[Resim: IMG-5036.png]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, ERDAL, ErhanG, byfortius
6.5 creedmoor mühimmat bildiğim kadarıyla MKE de yok. Yine de bunlar güzel gelişmeler. Darısı 3006 300 win magnum gibi kalibre bolt action ve şimdilik fantezi olsa da 375 h&h gibi çaplarda double rifle ların başına.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
trkmustafa, IslahOlmuşYeniçeri, Militia_747, ERDAL, waltherslv
Sayın forum üyeleri,

6.5 CREEDMOOR nereden çıktı? Hani yenilik yapılır da bu yapılırken memlekette olmayan bir fişek neden seçilir? Ben mi çok geri kafalı kaldım?

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Dost, Sabri, sezgin63, maho07, waltherslv, Shepherd
Yapılan testlerde 6.5mm Creedmoor, 7.62x51''e (M118LR ile karşılaştırılmış buda ellerindeki en iyi uzun menzil mühimmat dolumu ) göre 1000 metrede;

%33 daha fazla hedefi vurma oranı, %30 daha fazla enerji transferi, rüzgardan %40 daha az etkilenme ve en az %30 daha az geri tepmesi var. (Bazı markalarda 5.56 kadar geri tepmesi yazanlarda var). Ayrıca basit bir namlu değişimi ile aynı şarjörler ile kullanılabiliyor. 

ABD bazı birimlerinde bu kalibreyi kullanmaya başladı. Hatta ABD donanması M110'ları 6.5 CM kitleri ile değiştirmeye başlamış.  Hatta FN Herstal, Mk 48 makine tüfeğinin 6.5mm Creedmoor prototipini de yapmış. 

ABD yeni bir kalibreye emekleyerek geçmeye başlamışken, sivil piyasada da etkileri görülüyor. Artık firmalarda alternatif kalibre olarak 6.5 CM'u ekliyor. O yüzden özellikle Amerikan pazarı hedeflenmişse ticari olarak doğru bir adım. Yoksa firma Türk Halkı'nı düşünüp bize sunduğunu düşünmüyorum. Biz sadece sebeplenmiş olduk.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
red, OCEANBORN, m16a2, ERDAL, Red Kit, sezgin63, Sabri, kut4, IslahOlmuşYeniçeri, alpercuhaci, sem, yyildiz, marlinspike, karanlık ay, ErhanG, trkmustafa, werewolf, waltherslv, Shepherd, tirendaz
[Resim: ATA-TURQUA-PT.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Militia_747
Sn Ombra, gelişmeler sevindirici yalnız, o gezli arpacıklı, av modeli versiyonda,6.5 'in gerekliliği biraz göreceli gibi, hali hazırda yabancı ürünlerde bile maximum 2000 mermi civarlarında namlu ömrünü bitirmeye başlayan ve Barrel Burner olarak tabir ediren bir çekirdeği , mevcut namlu et kalınlığı ve malzeme kalitesi ile ne kadar muhafaza edebilecekler, buda başlı başına bir soru işareti, aynı durum 243' içinde geçerli.
Bu tipte kalibreler için üretilen müsabık modellerin iç piyasayada verilmesi gerek,
30.06, ve 7x64 brenneke gibi çaplarda düşünülmeli, hali hazırda Almanya'ya ihraçlarıda var.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ombra
Fabrika Turu, üretim prosedürleri ve deneme atışları ; 

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
mimaslan, harun, ombra, ErhanG, marlinspike, XXAHMETXX, karanlık ay, Cotyora5252, ERDAL

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi