Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System Defence C9
Glock benzeri silah sevdasını anlayabilmiş değilim.
Piyasada doldurulabilecek boşluklardan hareketle , ürün benzeşmesi yerine ürün çeşitlendirmesine gitmek şeklinde bir pazar stratejisi güdülebilir.

Piyasaya giren firmalar (belki de hali hazırda faaliyet gösterenler) acaba "Browning 1911 380 acp" gibi; klasik 1911 in boyutlarının %85 ine kadar küçültülmüş, polimer gövde bir silah üretmeyi düşünürler mi acaba?

Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Bildiğim kadarıyla ülkemize permiyle giren birkaç tane ancak vardır.
Yoksa bu ümidimizi Browning distribütörüyle paylaşmamız mı gerekir Smile 
https://www.browning.com/products/firear...1-380.html

Boş şarjörle ağırlığı 500 gram, gizli taşıma için ideal.
İlla horozlu silah olsun ama küçük boyutlu polimer ve hafif olsun, sonuçta yakışıklı bir şey olsun  diyen silah sever sayısı azımsanacak kadar mıdır?

[Resim: Browning-1911-380acp-black-label.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, ErhanG
(04-12-2019, 12:15 AM)LKT demiş ki: Enteresan... Sizin Google şerhli mi? Sad

Oldu mu şimdi Sayın LKT? Bu forumun amacı birbirimizin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak değil mi?Bunu yaparken de Türkçe yazım kurallarına ve Türkçe kelimeler kullanmaya özen göstermemiz gerekmiyor mu? Bir üyemiz yanlışlıkla (?) İngilizce bir kelime kullandıysa, her üyemizin ayrı ayrı Google hocaya sormasındansa, o kelimenin anlamının burada paylaşılmasının forum mantığına daha uygun olduğunu düşünüyorum. Lütfen yanlış anlamayın amacım tartışma başlatmak değil. Yarı alaycı yarı esprili cevabınız karşısında düşüncelerimi paylaştım sadece.  Wink 

Saygılarımla...

Alıntı

Kaya Silah Osmaniye kanalında ayrıntılı tanıtımı var.

Alıntı

(Dün, 01:31 AM)efe1753 demiş ki: Kaya Silah Osmaniye kanalında ayrıntılı tanıtımı var.

Bakın Sayın forumdaşlar; Sayın efe1753, bu haberinde bir üst mesajda yer alan Browning 1911'i kast etmiş. 

Siz de benim gibi kanala C9 görmek için gitmeyin diye diyorum. 

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
efe1753, lenduha
Sayın ilbay; vallahi efendim ben esasen çelikçiyim. Çelik sever, çelik-çomak oynarım. Yeni düzenin getirdiği polimer dayatmadan ben de hoşnut değilim, ancak sürekli taşımada ciddi şekilde aranıyor hafiflik. Bir de; polimer gövdenin bir diğer avantajı, özelleştirilebilir kabza boyutu. Çelik her tabancada bunu uygulayamıyoruz maalesef.

Ve bana soracak olursanız Browning firması JMB'in anısına hakaret etmiş polimer, kısa dokuz ve sabit namlulu 1911 yaparak...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Militia_747, ilbay
Bende çelik seviyorum sayın LKT ve her durumda horozlu tercih ediyorum.
Lütfen sahipleri alınmasın ; Glock u fonksiyonelliği açısından takdir ediyor ama yinede çirkin buluyorum.
Gören gözler için güzellikler saklı olabilir tabii.

Buradaki amacım piyasaya yeni giren/girecek firmaların akademik boyutta olmasa bile gerçek bir pazar araştırması yapıp yapmadıklarını sorgulamak ve belkide gören okuyanlarda bir fikir kıvılcımı oluştarabilmek.

Diğer açıdan her yeni üretici firma bizim için sevindirici, başarılı olmalarını ümid ediyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Firmalar sivil pazarlardan çok uluslararası pazarda emniyet ve ordu teşkilatlarına silah satabilmek amacıyla tasarım faaliyetlerini yürütüyor.

Şuan Kuzey Amerika pazarı Glock ateşleme sistemli polimerlere neredeyse doymuş durumda.

Ancak şöyle bir gerçek var ki, artık çelik gövdeli, horozlu bir tabancayı herhangi bir emniyet gücüne satabilmeniz çok zor. O yüzden de piyasada en fazla kabul görmüş ürünün varyantlarını üretip pastadan küçük de olsa bir ısırık alabilmek firmaların hayali...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, harun, tirendaz, Alphawolf, waltherslv, Shepherd, lenduha, wubıh
(03-12-2019, 04:19 PM)blacksea demiş ki:
(02-12-2019, 11:26 PM)LKT demiş ki: Şu an için classified Sayın beyazkurt.

classified nedir Sn LKT? Küffarın confidential dediği 'gizli bilgi' gibi bir anlamı mı var?

Konu kendi mecrasına girmiş böyle malumatfuruş bir yazı gereksiz olabilir.Bilen var bilmeyen vardır diyorum.

Classify kelimesi tasnif etme-edilmiş demektir.Özelikle madencilikte çok kullanılır.Bilgi gelmiş ve içeriğine göre  sınıflandırılmıştır.Belki bir kısmı ayıklanmıstır.Genelde bilgi çok gizli, gizli ve hizmete özel diyerek tasnif edilir yada ayıklanır.Gizli bilgi içermediği düşünülürse tasnif dışı denilir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): ReDaPLLe, 3 Ziyaretçi