Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emniyet Mandalı
Adı ve görevi ''emniyet'' olan bir mandalin, emniyet adı altında bile kullanımı tehlike oluşturabiliryorsa o emniyet denen bombayla ilgili ne denebilirki...
En kısa zamanda kazasız belasız, inşallah sorununuz çözülür. Sn.chipara

Alıntı

Sn. cihan54 çok sağolun teşekkürler.

Alıntı

Sn Chipara,
Benim silahım da bir 'beretta' dolayısıyla emniyet sistemleri sizin silahınızla aynı. Emniyette iken horoz hiçbir şekilde kurulmuyor. Sizin silahınızdaki Sn Lupus üstadın da açıkladığı üzere müthiş bir emniyet açığı. Tavsiyem tamir olana dek asla ama asla emniyeti kurmamanız. Garip ama gerçek, böylelikle daha 'emniyette' olursunuz.

Alıntı

Sn.chipara, ikinci denemede sanırım horoz tulumbası, horozu yarı kurulu pozisyonda tutan emniyet çentiğinden yakaladı ve horoz tam ateşleme yapmak üzere iğne sistemine kadar ulaşamadı. Ancak birinci ve üçüncü denemelerde horoz iğneye kadar ulaştı ve o anda emniyet manevelası tam yatay pozisyondaydı. Bu durumda emniyet manevelası ile kendi etrafında dönerek iğne irtibatını kesen arka sabitleme parçası da ateşlemeye uygun bir pozisyonda demektir ki, bu durumda yukarıda da bahsettiğim gibi geriye tek güvenlik unsuru olarak otomatik iğne kilidi kalıyor.

Sanırım GİRSAN modellerinde de TİSAŞ modellerinde görülen parça geometrisi ve zamanlama kusurları aynen görülüyor. Umarım Sn.yakuzz'un yaşadığı gibi kötü bir tecrübe yaşamazsınız. Bu tür silahlarda sık gördüğüm bir ameliye konusunda sizi özellikle uyarmak isterim, sakın silahın emniyeti kapaı iken atım yatağını doldurup, horozun pozisyonunu tam olarak görmeden, emniyeti açmaya kalkmayın. Özellikle emniyet kapalı iken sürgü şarj edildiğinde, horoz kurulu kalıyorsa, sakın emniyeti açmayın. Bu nedenle bence silahınızda sağlıklı çalışan bir emniyet olmadığını düşünerek silahınızı kullanmanızda, mümkünse en kısa zamanda silahınızı servise göndermenizde, eğer servis sonrası bunun silahın normal fonksiyon şekli olduğu söylenirse, bu silahtan en kısa zamanda kurtulmanızda büyük fayda olduğunu düşünüyorum...

Saygılar.

Alıntı

Sn. zucchero tabanca emniyette iken horozu kurmazsanız sorun olmaz ama bu emniyet açığı gerçekten beni huzursuz ediyor.Tabancayı Sn. lupus üstadın dediği gibi acilen fabrikaya tamire yollamak gerek ne acıdırki tam silahıma güven duymaya başlamışken böyle bişeyle karşılaşmak.
Ama bu benim son yerli silahımdır bundan sonra buradan yani Forumdan kimse ahkam kesmesin yerli silahlarla ilgili yerli üreticilerin kalitesi belli 1 adım ileriye gidemiyorlar.

Saygılar.

Alıntı

Sn. lupus üstad yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Bu foruma girdiğimde öğrendiğim ilk şey sürgü üzerinde olan emniyetin hem emniyetsiz( en azından yerlilerde) olduğu hemde sürgüyü çekerken zorluk çıkardığıydı bu yüzden beretta türevi bir silahı hiç düşünmemiştim, üstadlar gerçekten iyi ki varsınız.

Alıntı

chipara demiş ki:Sn. zucchero tabanca emniyette iken horozu kurmazsanız sorun olmaz ama bu emniyet açığı gerçekten beni huzursuz ediyor.Tabancayı Sn. lupus üstadın dediği gibi acilen fabrikaya tamire yollamak gerek ne acıdırki tam silahıma güven duymaya başlamışken böyle bişeyle karşılaşmak.
Ama bu benim son yerli silahımdır bundan sonra buradan yani Forumdan kimse ahkam kesmesin yerli silahlarla ilgili yerli üreticilerin kalitesi belli 1 adım ileriye gidemiyorlar.

Saygılar.

Sn Chipara,
Emniyet manivelası kanımca her ne kadar gereksiz olsa da sizin durumunuzda bu artık tehlike arz eder hale geliyor. Umarım en kısa zamanda bu soruna yetkililer 'gerçek' bir çözüm bulur.

Alıntı

Sn.Chipara, aynı nedenlerle yerli üreticiler ve silahları hakkında hem fikir olmamız garip geldi bir an.
Bakınız bir buçuk yılda yaşadıklarımızın kısa bir özeti. (Videoyu apar topar hazırladım, bu nedenle bazı yerlerde yazım hatası yapdığımı şimdi farkettim. Bunun için özür dilerim)

Halihazırda tisaş firmasıyla davalıyız. Süreç, Sn.Üstadın' da katkılarıyla başladı ve devam ediyor. Umarım yaşadıklarımızın hiçbirisini yaşamazsınız ama siz yinede tedbiri elden bırakmayın lütfen. Ve silahın ihtimamla onarılmasını sağlayın.
Saygılarımla.

Alıntı

Geçmiş olsun sn.yakuzz.
İyi bir ders ve örnek niteliğindeki videonuz için teşekkürler ve elinize sağlık. Özellikle bu tarz yerli silah kullanan herkesin, izlemesi gereken bir paylaşım. Müsadenizle, çevremde emniyeti kapatılınca horuzu düşen tarzda yerli silah kullanan herkese izleteceğim örnek bir paylaşım.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi