Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ermax XA-4
Öncelikle herkese saygılar sevgiler..

Huğlu/Konya'da yeni üretilmeye başlanan bu model tüfek dikkatimi çekti yorumlarınıza sunmak istedim.
M4 klonu olarak açıkçası görüntüsü bana çok iyi geldi. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ürün Adı: Ermax Av Tüfekleri - XA-4

Saygılarımla

[Resim: XA-4-BA-2000x488.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
splendes, Ahmet Özalp, tirendaz, defender45acp
Şimdi Benelli düşünsün Smile 

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
splendes, Hakan_, yyildiz, wubıh, orpeus, 1905sss, marlinspike, Ahmet Özalp, lenduha
Kuru kuru gitmiyordu, 3:46'dan sonra kutsal yalağı görünce kafamdaki bütün soru işaretleri kayboldu.

Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
aseyhan, Red Kit, 1905sss, marlinspike, waltherslv, wubıh, Ahmet Özalp, absc42, red, pasa_7676, mimaslan
Yalnız yalak testini bir adım öteye götürmüşler namlu suyun içinde ateş etti. Smile CIP prooftan sonra bizim Yalak Proof YIP sertifikasyonu da artık yer etmeli bence uluslararası arenada.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
marlinspike, lenduha, Ahmet Özalp, red
Ermax ile Sülün arms'ın ürettiği modeller iki ayrı M4 klonu olmalı. Bir karışıklık mı oldu?

Alıntı

Oldu olacak 20 gauge modelini yapsalardı....

Alıntı

O kadar üreticinin olduğu Üzümlü, Huğlu gibe yerlerde doğru düzgün bir açık alan poligonu yok mu? Ayrıca adama sormazlar mı, madem Benelli'nin bir sürü hatası var neden onu kopyaladın diye. Bu ürünü kopyalaması için Benelli'den lisans alması gerekiyor bildiim kadarıyla, Benelli bu lisansı vermiş midir kendilerine?

Alıntı

(06-11-2019, 04:08 PM)Gauge12 demiş ki: O kadar üreticinin olduğu Üzümlü, Huğlu gibe yerlerde doğru düzgün bir açık alan poligonu yok mu? Ayrıca adama sormazlar mı, madem Benelli'nin bir sürü hatası var neden onu kopyaladın diye. Bu ürünü kopyalaması için Benelli'den lisans alması gerekiyor bildiim kadarıyla, Benelli bu lisansı vermiş midir kendilerine?

Sayın Gauge12 , Tahminimce firmaların yaptıkları ürünler için aldıkları patentlerin belli bir süresi var.Bu süre bittikten sonra diğer firmalarda benzeri ürünleri üretebilmekte.Dünya pazarlarına son yıllarda baktığınızda glock'a benzer çok sayıda üretimin olduğunu görebilirsiniz. Sanırım tam olarak bilmediğim patent yılları dolmuş olabilir.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gauge12, Ahmet Özalp, splendes, defender45acp
Başka marka bir klon konuya girdi madem bende paylaşayım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Mechul, BuROcK, Rangeman, xf7er

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi