Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SRM 1228 - (28 mini fişek kapasitesi)
Değerli üyelerimiz

Amerikalı SRM firması 1228 modeliyle aguila mini shell olarak bilinen fişeklerden 28 kapasite sunuyor.

Mini fişekler için üretilmiş ilk platform. Bu mini fişekler pompalı tüfeklerde özel aparatlar ile kullanılsada güvenilir bir çalışma gösteremiyor. Bu silah bu mini fişeklerin özelliklerine göre tasarlandığından güvenli bir mekanizma vaad ediyor. Bu tüfekte G-3 ve Mp5lerdeki   bilyeli kilit sistemi kullanılmış.

Aguila Mini  shell overpenetration  ver sorunlarından dolayı home defense konusunda gelecek vaad ediyor ve ilgimi çekiyor. Hele tabanca sahibi olmanın zor olduğu koşullarda bayağı ilginç.

Mini shellerin Çıkış hızı 12 gadan biraz düşük hatta 410dan daha fazla.
Siz uzmanların yorumlarını beklerim.
https://www.srmarms.com/shotguns

[Resim: Screenshot-20191103-221120.jpg]

[Resim: IMG_0528-1-758x1011.jpg]
[Resim: SI_srm3-e1543528268904.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Red Kit, Rangeman, Xlll, Hakan_, JoTuN, Ahmet Özalp, nsyuksel
Sayın exorcist,

Klasik yarıotomatik yivsiz tüfeğin avantajı bir yandan ateş ederken bir yandan doldurulabilmesi ve bu esnada ihtiyaca uygun fişeğin değiştirilebilmesidir. Eğer 3 Gun yarışmasına girmiyorsanız aşırı şarjör kapasitesine gerek de yoktur. Bence bir ihtiyaçta değildir. Fişek yükleme tekniklerine çalışırsanız tüfeğin fişeği hiç bitmez. 

Bu tür icatların pratik bir yarar getirdiğini de düşünmüyorum. Bu tüfeği ve minishell'i gereksiz buluyorum. Sn. Lupus forumda yazıyor olsaydı herhalde "İcat çıkartma" derdi.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERDAL, Ahmet Efe
Ben overpenetration diyorum, recoilden bahsediyorum, tabancanın pahalı olduğu durumlardan bahsediyorum sen bana ne hikayeleri anlatıyorsun. Lupus yazsa yazsa sana" yırtık dondan çıkar gibi çıkma " yazardı.

Silah ve mühimmat çeşitliliğine karşı duygusal tavrın senin ruhsal bir problemin. Sen hoşlansan ne olur hoşlanmasan ne olur. Adam ABD'den dünyaya farklı bir fişek satıyor sana ancak konuşmak düşüyor.

Kapasitesi de gereksizmişmişmiş, Amerikalısı, Rusu  çatır çatır fişek sıkarken sana da konuşmak düşüyor.
Lupus üstadının şeyiyle gerdeğe girme.
Günümüzde sadece belli bir mühimmat çeşidi için üretilmiş kaç tane silah  var? En azından roller delay blowback e hürmet et densiz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Hakan_, JoTuN
[Resim: Screenshot-20191104-030426.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kaan han
(04-11-2019, 12:59 AM)exorcist demiş ki:  Lupus yazsa yazsa sana" yırtık dondan çıkar gibi çıkma " yazardı.

... densiz.

Üslup kişinin kimliğidir. Selametle...

Alıntı

Big Grin Big Grin  Big Grin  Buda sana ders olsun. Elinde tuzluk gördüğün herkese koşma. 
Californialı dallamalarda senin gibi düşünüp fişek kapasitesi yüzünden yasak koymuşlar. Yallah Californiaya diyeceğim ama size Konya'dan batısı bile  fazla.
[Resim: 256162.jpg]

[Resim: IMG-20191104-084913.jpg]

Alıntı

Her çıkan yeniliğe gelişmeye markaya modele vs. ye "yok istemezük" mi diyeceksiniz? Her yivsiz tüfek başlığına benzer fikirler beyan etmek niye?

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
exorcist, Rangeman, nsyuksel
[Resim: IMG_2323.jpg]

[Resim: maxresdefault.jpg]

[Resim: IMG-20191104-092817.jpg]

[Resim: 08011508121_zps23jgq8l5.jpg?t=1438397960]
[Resim: 08011508181_zpsx3gferbk.jpg?t=1438397894]

Hayatında mini shelli rafta bile görememiş densizleri ciddiye alıp yorum bile yazmayın. Tamamen yep yeni bir kalibre için sıfırdan silah tasarlayıp üretebilmiş Amerikalıyı anca yarın öbür gün kopyalamaya çalışır bu kırsal zihniyet.

Alıntı

Birbirini yüz yüze tanıyan, yakın arkadaş olan insanların bile birbirine 'siz' diye hitap ettiği bu platformda bu terbiyesiz üslup hiçbir şart altında kabul edilebilir değildir.

Kişisel problemlerinizi halletmenin yeri de forum sayfası değildir.

Yazık.

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
lenduha, Sabri, Amasya05, ugurucar57, wildeagle, red, 1905sss, orpeus, sihab, ilbay, Hero17, blacksea, kuti, tirendaz, LKT, Vefasiz, sem, T.T.BOY, xeorx
Yazık ki ne yazık. Kişisel hiçbir mesele olamaz çünkü tanımam etmem zaten iki senede bir foruma girerim.
Adam uzun 12gauge fişekle duygusal bağ kurmuş bize de onu desteklemek düşüyor. Onun dışındakilerden nefret ediyor. Mutluluklar düğünede çağırırsınız artık. Mini shellerin artılarını çevre ve doğanın korunması açısından savunabilecek bir kişinin çıkmaması bu forumunda zenginliği olsun.

Bu densiz terbiyesiz Lupus'un ağzından "icat çıkarma " diye yazarken çok sayın üyelerimiz neredeydi?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi