Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Ghost-TR 01 Değerlendirme
Sevgili nurikilligil!
Laylon lüfelverin yerini tutarmı ona ustalarımız karar versin.Siz 40 sw alıncaya kadar promosyon bitmiş olur fakat gene de size bir güzellik düşünürüz .Smile.
saygılar...

Alıntı

lupus demiş ki:
Alıntı: Küffar mermisi atan bir yarıotomatik düşünüyorum,lüfelverime bir kavuşabileyim hele..

40 sw stoeger, Tisaş 1911, ya da ben alana kadar piyasaya çıkacak olan Akdal 40sw..
Maşallah Nuri Paşa da Ağa'mızın izinde. Kalibre tanımı en az '' 4 '' ile başlamayan silahlar artık tasnif dışı olmuş. 9x19 mm Luger de, memleketimizde gördüğü kabul ve teşriki mesaisi nedeni ile hidayete ermiş, halim selim, muhterem bir kalibre statüsüne geçmiş. Big Grin

Sayın üstadım mesele yerli mermi kullanmamak yoksa yüksek kalibrede gözümüz yok..

Yoksa yerli üretimi kessinler , 9x17 bile benim için gayet yeterli bir kalibredir..Hatta 7.65 mm..

Sırf yerli takıntısı yüzünden salt 38 atar lüfelverlere bile sıcak değilim, en azından 38 spcl da atabilmeli, hatta yerlisi olmayan 32 falan bile kabulüm olur..

Ama yerli mermi atan bir tabanca benim için ''kaçırılmayacak fırsat'' pozisyonunun dışında, ı-ıh..

Alıntı

dr.akdal demiş ki:Sevgili nurikilligil!
Laylon lüfelverin yerini tutarmı ona ustalarımız karar versin.Siz 40 sw alıncaya kadar promosyon bitmiş olur fakat gene de size bir güzellik düşünürüz .Smile.
saygılar...

Laylon elbette çeliğin yerini tutmaz da sn . dr akdal, en ekonomik fiyata en iyiyi sunacakmış ve tahtınızı bırakmayacakmışsınız gibi de bir his var içimde, inşallah yanılmam..

Teşekkür ederim, umarım zamanı gelirse görüşürüz..

Alıntı

sn dr akdal.bir firma yöneticisi olarak bu içtenliğinizi canı gönülden tebrik ediyorum.iyiyi ortaya çıkarma çabası içinde olduğunuza tüm yüreğimle inanıyorum.fakat ürününüzün ilk çıktığı günden itibaren konuşulan işçilik kusurları,tetik problemleri,şarjör sorunları,nişangahlarda yapılması düşünülen yenilikler ve bunun gibi sorunlardan en başta habersizmiydiniz yada bu ve bunun gibi forumlardan yöneltilen eleştirileri ürününüz çıktıktan yani mkekde satışa sunulduktan sonramı takip etme gereğini duydunuz.geçmiş bir zaman içinde 2 ay süre istediğinizi hatırlıyorum.bu günkü bir yazınızdada 1 hafta içinde düzeltilecek olan tesviye sorunlarından bahsediyorsunuz.bu yazdıklarımın eleştiri olarak algılanacağını düşünerek sözümüde fazla uzatmak istemiyorum.sonuç olarak şuraya gelmek istiyorum.şu anda satışta olan ürünlerinizin haricinde sizi ve bizi gerçekten tatmin edecek ürünlerinize ne zaman kavuşabiliriz.bunu sormaktaki amacım ise sadece bir tüketici zihniyeti içinde ürününüze yaklaşmamdır.yanlış anlaşılmadığımı umarak saygılar sunarım.

Alıntı

Sevgili Radius!
Hatalar öngörülemeyen şeyler değil ama iyi ve eniyi farklılıkları oluyor.Şunu samimane söylemek isterim ki ArGe si bitmemiş hiçbir şeyimiz yoktu.Kaplamada tercih ettiğimiz şekil başka meşhur markalarda da kullanılıyordu.Tamamen bize ait bir şekle döndük problemimiz kalmadı ama bu cesaret istiyor.Çünkü teknik arkadaşlar kaplamadaki mikron kalınlık farkları ile ilgili hep endişe ifade ettiler.Bu tartısmalar 2 ay sürdü.Karar verince bir haftada çözülüyor.
Namludaki kaplamayı ilk anda böyle yapsaydık sürtme göze çarpmazdı.Birde glock daki uygulamadan farklı olarak waltherin sürtmeyi engellemek için uyguladığı küçük bir revizyonu uyguladık çözüldü.Bunu hiç yapmadan bu şekliyle devam edilebilirdi.Sn.kovan 35 in ifadesiyle kozmetik revizyonlar.
Tetik problemi aslında problem mi ustalarımız karar versin.2 kg kuvvet uygulanması gereken bir tetiği iki parmakla ve minimum 5 kg çekme gibi bir test var mı?bilmiyorum.Buna rağmen revize ettik.
Şarjör öngürülemeyen bir arızaydı orada kontrol problemimiz var.Kaldı ki silahlarda arızaların % 40 ı şarjörden kaynaklanır deniyor.Son şeklinde tamam zannediyorum.
Gezle ilgili bir sorun yoktu novac sadece bir iyileştirmedir.Sabit gez isteyen müşteri sayısı da az değil.
Tesviyede bir haftalık olanlar bütün bunlardan sonra kalan sorunlar.
Gene de eleştirilerinizin ilgi anlamına gelmesinden dolayı memnun olduğumu bilmenizi isterim.Bence sizler gönüllü ArGe ekibisiniz tabii bu ekibi kaçırmamanın yolu kısa zamanda arızaları giderip,eleştirileri dikkate alıp,en kusursuz hale gelebilmekte.
Forma ilk girdiyimde( galiba Lupus ustanındı )bir söz çok hoşuma gitmişti.BU FORUM KUSURSUZ SİLAH OLMADIĞINA İNANANLARIN FORMUDUR.
Yeterki art niyet olmasın.
Bütün firmalardan yetkili arkadaşları burada görmek bence kazanım olacaktır.Tisaşın veya Sarsılmazın Berettanın önüne geçmesi bize gurur verir.Huğsanın gelişmesi bize katkı sağlar.
Hep beraber sektörün gelişmesi için uğraştığımıza inanıyorum.
Eleştirilerinizin uzun olmasında mahzur yok.Devam.
Saygılar.

Alıntı

Sn.Dr Akdal,

Şu an MKEK'ye gidip Ghost TR0X aldığında yukarıda adı geçen tüm revizyonlara kavuşabiliyormu? Güçlendirilmiş tetik pimi, kaplama, Namlu sürtünme revizyonu...Vs.

Yoksa bunlar gelecek yeni modelimizdeki kozmetik düzenlemelermi?

Bir başka sorum, Namlunun krom kaplaması konusunda. Özel olarak Krom namlu siparişi alabiliyormusunuz? Daha önemlisi, bu uygulamayı tabancanıza tavsiye ediyormusunuz?

Son olarak, TT.C'da ilk Akdal lansansmanı yaptığınızda (2 ay olmak üzeredir herhalde) sizlerden aksesuar konusunda çok olumlu görüşler almıştık. Bu konuda gelişme hızınız ne durumdadır?

Saygılar ve başarılar.

Alıntı

Sevgili northwolf (usta)!
Bu haftadan itibaren alınacak her ghost TR 0X modellerinde novac hariç uygulamaları göreceksiniz.Ön kızak paslanmazdan(hassas döküm) ve parlatılmış olarak yeni sürtünmesiz şekliyle uygulanacak.Namluda ki uygulamalar hakeza aynen.
Kaplama ,tetik pimi vs hepsi standart uygulamalar olacak.Yeni modelimiz de extraları belki sizlerin önerilerini de uygulayacağız.Subcompact 40 sw veya .45 gibi duruyor.Belki yüzyüze tartışmamız lazım...
Krom kaplama öneriyoruz ve uyguluyoruz.Parlak krom kaplama zevke göre çok şık duruyor.Namlularda tennifer de standart oluyor.
Aksesuarla ilgili novac hariç standart hale getirebileceğimiz daha doğrusu mevcut modellere uygulayabileceğimiz her tavsiyeye açığız.
İlginizin devamını umuyorum.Özellikle yaklaşımlarınızdan dolayı tebrik ediyorum.
Cem yılmaz espiri dünyasına ne getirdiyse galiba bizim forum gelecek nesilden bilinçli bir tüketici kitlesi çıkmasına öncülük edecek.
saygılar...

Alıntı

Sn.Dr.Akdal...

İlk olarak Parantez içerisindeki USTALIK sıfatını kabul edemeyeceğimi belirtmek zorundayım. Bu forumda gerek silah temasları, deneyimleri ve yaşları ile benden çok daha fazla bunu haketmiş ve hakeden üyelerimizin olduğunu biliyorum. Ancak yinede nezaketinize teşekkür ederim.

Ghost TR0X serisinde olan gelişmeler kesinlikle çok ümit verici. Aksesuar konusundada kabaca kılıflar, gezler, belki çeşitli tetik tipleri önerebilirim.

Saygılar.

Alıntı

Sevgili northwolf!
Mütevazi tavrınızı bildiğimden ustayı tereddütlü ve parantez içinde yazdım.Zaten ustaların eski yazılarını okurken bende çekiniyorum.
Kılıf olarak Fobus tarzı ve tabancayı basıp çektiğinizde kuracak bir sistem düşünüyoruz.Tek parça bir kalıp tasarlanıyor.Daha başka gelişmeleri yazışabiliriz.
FIRSAT BULDUKÇA YERLİ SİLAHLARLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLARIDA İNCELİYORUM.BAZEN CESARETİM KIRILIYOR.
Neyse ki ilk olduğumuz için forumda bize pek yüklenilmedi galiba Smile
Kişisel mailinizi alabilirsem memnun olacağım.
saygılar...

Alıntı

SAyın Dr. akdal aradan 3-5 sene geçsin siz o zman görün Big Grin
Şaka bir yana 10-20-... senelik firmaların kendisini geliştirmek yerine yerinde sayması gerçekten çok umut kırıcı oluyor.

Sizin firmanın piyasaya girişinden itibaren farklı bir uslubu olduğu oldukça açık. Bu uslubun neticeleri ortaya çıkmaya başlayınca diger firmalar da bu yöne kaymak zorunda kalacak gibime geliyor. Daha doğrusu temennim bu yönde.

Firmanızın gerek piyasaya sürdügü ürün de ki cesareti gerekse bu ürünü daha vitrine çıkar çıkmaz geliştirme yönündeki gayreti ellerinde bundan daha iyisini yapma imkanı olan ancak buna niyeti olmayan firmalarla karşı çok ciddi bir avantaj.

Silahın hem ergonomik ve kozmetik olarak hemde makanik ve dayanım olarak yeterli seviyeye gelmesi bu forumda yazan arkadaşların ortak temennisidir.

Bu modelin tutmasıyla birlikte arkasından gelecek 40 SW ve 45 likler de eminimki Türkiye silah pazarına büyük bir hareketlilik ve heyecen getirecektir.

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi