Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaptırmatör Colt Python
Arkadaşlar aşağıda yaklaşık olarak 1981 yılında, bir prototip olarak üretilmiş olan Python modelini görüyorsunuz. Doğal olarak ilk dikkat çeken şey, emniyet mandalına benzer aparat oluyor. O yıllarda Colt horozu kilitleyen bir emniyet mandalı üzerinde çalışmış, yani anlayacağınız bizim kaptırmatör çakmalar ve halihazırda MKEK'deki kaptırık SW revolverlerinden önce de, değişik kaptırma projeleri denenmiş. Bunun bir Python ile ne kadar bağdaştığı konusunu ise sizin, ama özellikle de Sn.Nurikilligil'in yorumuna bırakıyorum.

[Resim: pysafe1.jpg]

[Resim: pysafe2.jpg]

[Resim: pysafe3.jpg]

[Resim: pysafe4.jpg]

Alıntı

güzelim tabancaya yazık olmuş...

Alıntı

Bence hoş tabanca.... hem revolvırların da kırmızı noktalı olabileceğini ispat eden, gelecekten korkan bir sanayici bakış açısı.

Alıntı

Daha önce dediğim gibi,emniyet revolverin ruhuna aykırı.

Alıntı

Ya ben geleneksel yurdum çokbilmişliği içindeyim ya da Bu Amerikan milleti gerçekten dedikleri kadar gerizekalı..

Dünya üzerindeki reklam-kültürel yayılma avantajlarını geçtim, ortalama 40000 dalırs yıllık geliri olan, 300 milyonluk silah, özellikle de klasik silah düşkünü bir pazar, silah edinmenin ekstra maliyet ve çaba gerektirmediği bir devlet-eyalet mevzuatı var malzeme olarak ortada..

!50 yıllık sınai ve ticari kültürü olan koskoca silah devleri, evveliyatında Beretta son yıllarda Glock tırsıntısından türlü maymunluk peşinde koşmaktalar..

Payton gibi veya diğer yılan serisi gibi dünyanın sonu gelse yine müşterisi olacak silahların üretimini durduran firma evveliyatında bu tür maymunlukları da denemiş demek ki, yakışır..

Evet bir naylon 500 gibi dolara satılamabilir belki hepsi ama bu silah dediğin günlük tüketime ait bir olgu değil, ayrıca total meblağı örneğin bir otomobil gibi hatrı sayılır bir toplam da değil..

Seveni heveslisi 500 dalırs daha fazla verir alır çelikten mamul gerçek silaha, ama yok cümle türden firmanın başına sektörle ilgisi olmayan piyasa dahisi zibidiler getirmek moda ya , bu ezber papağanları da üniverisitede ne öğrenmiştir; ''maliyetleri düşür''

Hemen uygular genç piyasa dahisi, nedir ilk yapılacak şey, kalite kontrolü azalt, malzeme ve işçilik maliyetlerini düşür, daha kötüsü maliyetleri düşürülemeyecek modelleri üretimden kaldır..

Ulan zibidi , silah bu, yumuşak popon için üretilmiş ısıtmalı klozet kapağı değil, bunu alacak adam , bak adam diyorum, beşyüz dolar da verir, binbeşyüz de, sen git firmanın hisselerini sat borsada, yıkıl...

Alıntı

Colt Python muhteşem bir toplu tabanca, özellikle 4'' Blue Finition Orjinal ahşap kabzasıyla olağanüstü bir kombinasyon oluyor bence, uzun zamandır istiyorum ama uygun bir seçenekle karşılaşamadım henüz.

Gerçektende emniyetli Python biraz tuhaf durmuş, silahın imajı ciddi anlamda sarsılmış.

Alıntı

Teknik olarak nasıl görünüyor bilmem ama bana göre şekil itibariyle çok tatlı geldi Smile .

Alıntı

Silah tatlı ama tatlının ortasına kırmızı biber koymuşlar. İşte bütün güzelliği bozan o kırmızı...
Sevgiler...

Alıntı

Küssan aş.'den özür dilerim.. İmamın def-i haceti meydana çıkınca, anladım ki cemmat mazurdur.

Hey gidinin colt'u. İnsan evladına bunu yaparmı? Hiç mi güvenmez, hiç mi itimad etmez de, kırmızı biberi gözüne gözüne sokar..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Ulan zibidi , silah bu, yumuşak popon için üretilmiş ısıtmalı klozet kapağı değil, bunu alacak adam , bak adam diyorum, beşyüz dolar da verir, binbeşyüz de, sen git firmanın hisselerini sat borsada, yıkıl...

Koptum akşam akşam paşam mükemmel yorum. Saygılarımla...SmileSmileSmileSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi