Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOUBLE BADGER KAMPANYA!
(28-08-2019, 03:44 PM)tirendaz demiş ki: Sayın harun, Double Badger'ı açıp kaparken biraz 'güçlü' olmak gerektiğini duyuyor ve okuyorum. Bu konuda zorlanan bulunan müşteriniz oldu mu, tüfeği rahatlatmak için ek bir işleme (tesviye vs) gerek oluyor mu?
Yoksa  bazı tüfekler diğerlerinden daha mı 'dişli' çıkıyor? Tüfek ile boğuşmayı hiç istemem doğrusu Smile

Açma mekanizmasına yüklenmek gerekmiyor, fakat tüfeği kırarken güçlü tutmak gerekiyor. Açma manivelası sıkı ama boğuşma gerektirecek kadar değil. Tüfeği alıştırmak değil de, daha çok açma hareketine alışmak gerekiyor. Tüfekler arasında belirgin fark yok.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
4.erdini78

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, tirendaz
1. Bburak
2. lenduha
3. tirendaz
4. erdini78

Alıntı

(28-08-2019, 03:51 PM)tirendaz demiş ki: Sayın Hakan_, forumdaşları hareketlendirelim Smile
Tüfekle ilgili gözlem ve tecrübenizi bizimle paylaşır mısınız? Bizim oğlancık büyüyor, bu tüfekle zamanı gelince onun ilk tüfeği olsun niyetiyle ilgileniyorum.
Saygılarımla

Tüfeği, sık sık kamp yaptığımız için yanımızda bir güvenlik unsuru olması amacıyla almıştım.

Kamp konusunda seçim yaparken koşullara en uygun tüfeği seçmek önem kazanıyor. Araçla ya da bir şekilde taşıma konusunda sorun olmayıp kamp yeri yakınına kadar gidilebilen durumlarda bir yarı otomatik ve yüksek kapasiteli tüfeği tercih ederdim. Ancak kamplarımızda kimi zaman kamp yüküyle yürüyüşün zorluğu, çoğu zaman da taşıma kapasitesi kısıtı sebebiyle bu seçenek tamamen elendi. Geriye, katlanır bir tüfek seçeneği kalıyordu; bunda da çoğu seçenek ''tek kırma'' ve 12 ga tüfeklerdi. Çift kapasiteli bir seçeneğin, tek kapasiteden daha faydalı olması ve hafifliği sebebiyle Double Badger ihtiyacıma yönelikti ve onu aldım.

Aslında tüfekte çok detaylı anlatılacak bir durum yok, basit bir tüfek; bu basitliği kötü anlamda değil olumlu anlamda kullanıyorum. Çift tetikli, emniyet tertibatlı, optik arpacıklı bir poze. Kendi çantası var ve üzerindeki cebe bir kutu fişek sığabiliyor. Ayrıca yedek fişeklere ulaşabilmek için dipçiğine de fişeklik takarak kullanmak da mümkün. Tüfek katlanır haliye -yanılmıyorsam- 47 cm. Çantasıyla birlikte kamp malzemelerinin de olduğu 70 lt'lik bir sırt çantasına da sığabiliyor.

Atışlarda geri tepmenin etkisi diğer .410'lar gibi çok az. Bu anlamda atışa yeni başlayacaklar için de gayet ideal bir tüfek. Çift tetik olması, tek tetik yarı otomatiğe alışkınlar için başta az da olsa karışıklık yaratıyor ama bir süre sonra alışılıyor. Atışlarda her iki namlunun da hedefi bulmasında bir sorunla karşılaşmadım.

Tüfeğin malzeme yapısı da gayet kaliteli, hem ahşap hem diğer kısımları güven veriyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Başka bir konu olursa da yardımcı olmaya çalışırım Smile

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
sbaslar, marlinspike, harun, tirendaz, Rangeman, alone61, Red Kit, EmirArdogan, lenduha
Bu kampanya çok aklımı çeliyor. Malzeme kalitesinin üst düzey olduğunu varsayarak bu tarz bir silaha sahip olmak istiyorum açıkçası.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, harun
1. Bburak
2. lenduha
3. tirendaz
4. erdini78
5. Speed

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, harun, lenduha
güncel Big Grin