Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UTAŞ UTS15A?! (YARI OTOMATİK)
uts 15 yılladır sahip olduğum bir tüfek. Beğeniyorum ve güveniyorum. Utaş firmasının 36cal şarjörlü tüfeğinide açıkcası heyecanla bekliyorum.

Alıntı

Birkaç yıl evvel Almanya'daki bazı Amerikan konsolosluklarını koruyan ekipler AA-12'nin yüksek kapasiteli tam otomatik modellerini kullanıyordu, Yaklaşmakta olan bomba yüklü araçları şavrotin dolu tam otomatik tüfekler ile durdurması kolay oluyormuş..
Hali ile bahsedilen tüfek ev savunmasından ziyade askeri ürün grubunda gibi, öte yandan güvenilir olsa alınırmı?
Alınır.
Yanlız Utaş'ın daha evvel yapmış olduğu pompalı platformun USA'e giden inceleme numunelerinin bile çalışmadığı hesaba katılırsa işleri zor. Keza bu tarz komplike dizaynlarda kaliteli malzeme kadar, nitelikli işçilikte olmazsa olmazlar arasında.
İç pazarda standart 4+1 otomatik ve pompalı tüfeklerin çalışma sıhhati bile ortada iken bu tarz komplike dizaynların istikrarlı güvenilirlik sunabileceği konusunda ben fazla umitlenmezdim.
Hangi malzeme ile üretileceği bir kenara, askeri maaş ile çalışan hangi personele düzgün biçimde imal ettirecekler oda ayrı bir tartışma konusu olur.

Hali ile böyle nitelikli bir Shotgun'ın ucuzu olmaz diye düşünüyorum,birde dünyanın pek çok yerinde özellikle Shotgun'larda kapasite konusunda ciddi kısıtlamalar mevcut, hal böyle olunca 3-4 mermiye kapasitesiyle külçe gibi bir tüfeği kim alır yada kim doğru düzgün çalıştığı garanti olmayan bir silah için Class 3 lisans çıkartır bunlarda gene hep soru işareti

Ayrıca ihraç edilmesi planlanılan marketlerde rekabet mevcut,
Kullandığınız fişek türüne göre gaz piston ayarlaması yapılabilen, ana parçaları dahil her tür farklı kombinasyona çevirmeyi mümkün kılan ürünler var. Biz temennimizi iyi dileyelimde, gene ayaklarımız yerdende kesilmesin.
Ben koca memlekette 1 aydır çalışan normal otomatik bulamadım. kendilerine boş şans diliyorum.

Fostech Origin

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Militia_747, red, marlinspike, Sabri, aseyhan, nsyuksel

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi