Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019 Yılı Zor Alım Listesi
(29-07-2019, 06:35 PM)harun demiş ki:
(29-07-2019, 04:04 PM)Tongel demiş ki: Önceliği Polimer Gövdeli Aktif görevde kullanabileceği bir silah. 

Bu durumda güzelim revolverler ve 9x19 dışı kalibreleri oyun dışında bırakacak. Yerlileri de ayırırsak, listede bulunan:

- Glock 19
- HS9
- Walther P99

seçenekleridir. Bu sırayla istek yazabilir.

Polimer harici hizmet tabancası olarak kullanılabilecek:

- CZ75
- Beretta F92
- Browning HP (14'lü)
- Sig Sauer P2022
- HK (hangi modeli olduğu yazmıyor)

gördüm. Bunlar da listeye yazılabilir.

Ne yazık ki, liste çok görünse de, dağıtım kriterleri dağıtımı yapan birimin kendinde meçhul olduğunudan, isteklerinin hiçbiri de gelmeyebilir.

Sayın harun; gözden kaçmış galiba, SIG P2022 de polimer gövdelidir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
40 cal S&W hem kullanım hem ileride satım için olabilir. Piyasada da pek olan bir model değil.

Alıntı

Silah markaları ve toplam mevcut yanında bağlı olduğu  kuvvetine o modelden kaç adet tahsis edildiğine dair bir sütün var. Seçim yaptıktan sonra o tahsis adetine bakıp seçimi nihayetlendirmek önemli. Tahsis edilen rakam düşükse gelme ihtimali azalıyor.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata
Çoğunluğu harçtan yada ruhsattan iade silah gibi.

Tamam silaha el koydun. Eyvallah . Satarsın açık artırmayla . İçinden masrafını alırsın. Kalanı silah sahibine iade edersin.
Ahlaki olanı bu değil midir ?

Adam dünya para vermiş almak için hiç bir karşılık ödemeden el koy. Sonra git bunu falan filan memura yok bedele ver.

Hem de görev silahı olarak değil şahsi mülküne silah olarak. İyide bu alenen sebepsiz zenginleşme.

Devlet böyle yaparsa vatandaş napmasın değil mi ?

saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
BSS, stgrcgr, blacksea, ErhanG, Alpagut46
(30-07-2019, 03:10 AM)musti267 demiş ki: Çoğunluğu harçtan yada ruhsattan iade silah gibi.

Böyle iadelerde, para edecek olanları silah şubesindekiler affetmez. Hemen arkadaşa "makul" bir ücret önererek silahı kendisi veya arkadaşına devir alır, sonra "uygun" fiyata piyasaya arz eder. Sanırım bunların değerlileri farklı şekillerde devlete intikal etmiş olan silahlar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Carbon12, 1905sss, stgrcgr, maho07, Pistov, LKT darknight cos30, blacksea, Ulubilge, defender45acp
Bu kadar yerli tabanca olması, fetö'den ihraçların silahları gibi geldi bana.
Hatta o Colt'lara hiç bulaşılmaması falan, "dertsiz başıma dert almayayım" durumu gibi sanki.

Yoksa, 1500? harç parası için Glock, Sw, Colt, BHP' yi kim yakar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, waltherslv, Kıraç Ata
Benim dikkatimi 5.sayfadaki sig 9'lu çekti. İster istemez 210 mu diye düşündüm.

Alıntı

TSK da görev yapan arkadaşların dikkat etmesi gereken önemli bir olay var. Bu listeye en iyi tabancayı seçme listesi olarak görmemek lazım. Uzun seneler yaptığım müracaatlarda hep avcumu yaladım. Tercihlerinde şunu hep aklınızda tutun: Sizin istediğiniz tabancayı isteyen bilmem kaçıncı kişi olacaksınız. bu kişiler arasında rütbeye kıdeme bakılacağını unutmayın. Rüyalarınızı süsleyen sig sauer talebinizle emin olun alabileceğiniz bir tabancadan da olabilirsiniz. Ben bu sene şu şekilde yazdım hadi nasip 2 ve 3 ten umutluyum.

1.Beretta F92 (bu sene kıdemden alırım diye umuyorum ümidim az)
2.Canik stingray (şahsi favorim çok bileni yoktur diye umuyorum ama bir iki tane var toplamda burdanda yatabilir)
3.Canik tp9sf (bu olur diye tahmin ediyorum)
Sürçi lisan ettimse affola

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
browning 61, tirendaz, Koca, Karagoz, emre76, waltherslv

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi