Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Mühimmat
Heat takma adı kullanıcı burada benim bir silah şirketine çalıştığımı falan iddia etmiş.

Bu saatten sonra hayal gücü böylesine geniş (güzel Türkçemizde buna "alçak uçuş" da denir) şahıslarla muhattap olup, gereksiz yere tartışma ortamı yaratacak değilim.

Ancak ithamlara cevap ermeyince, suçlamaları kabullenmiş olmak da istemem.

Ne Türkiye'de ne de dünyanın her hangi bir yerinde her hangi bir silah veya mühimmat firması için çalışmıyorum. Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir.

Bu arada; Tula'nın ve MKE'nin her hangi bir şekilde her hangi bir şahıs veya kuruluşa rüşt ispatlama drumunda olmadığını tekrar yazayım.
Hayatında çatışma görmemiş, şatışma anında FTF, stovpipe, vs. yaşamamış, hiç saha da mühimmatsız kalmamış ama çok okumuş, onun için çok biliyor.
Bilgiye saygım sonsuz ama işte o kadar.

ABD'de yaşayıp da tabancasının veya yarı otomatik tüfeğinin şarjörüne on adetten fazla fişek basamayanların, bu İnternet sayfasında özgürlükler konusunda ahkam kesmesi de, en azından benim açımdan, ayrı bir komedi teşkil ediyor.

Kendilerine ,Türk vatandaşlarını eğlendirdikleri için, teşekkürü borç bilirim. Sağ olun, var olun.

Onbeş kapasiteli şarjörle yakalandığı veya Benelli M4 lerine sekiz fişek bastıkları için "soul brother" larla onsekiz ay hapiste yattıklarını bilmesek diyeceğiz ki; ha'şa yerzündeki Cennet'te yaşıyorlar. Wink

Dünyada vatandaşından, oturumu başka ülkede olamasına rağmen, gelirini başka ülkede elde etmesine rağmen vergi alan vermezse, yanlış beyan da bulunursa da deliğe tıkan, iki ülkeden birisi ABD.

Silahı ve mühimmatı bedava dağıtsa ne olur?

2008 de adam başına düşen borç 35.500$ iken bugün 70.000$ ye çıkmış, vatandaşın ödediği vergilerle batık yatırım bankaları kurtarmaya çalışıyor (beyhude bir çaba) ama silah ucuz.

Pek tabi ucuz olacak.

O yatırım şirketleri aynı Sİg Sauer'i satın alıp kalitesini yerlere indiren Cerberus gibi holdinglere yatırım yapıyorlar.

Holding batınca da ABD devletine gel bizi vatandaşın vergileriyle kurtar diyorlar.

Mühimmat ucuz, ama aynı sağlık hizmeti Türkiye'dekinin on misli pahalı ve kalitesi Türkiye'dekinin üçte biri.

Diş implantlarımı yaptırmaya Türkiye'ye gelmek için iki bin USD uçak biletine ödüyorum ama Glock'u beşyüz USD ye alıyorum. Is this a kind of bad joke?

Yardım için çağırılan polisin, silahsız insanları vurarak öldürdüğü, akabinde Chicago gibi zenginlerin yaşadığı Doğu şehirlerinin merkezlerindeki mağazaların yağmalandığı ülke değil mi orası?

Ama silah ucuz.

Ne güzel.
Artık o ucuz silah ve mühimmatları;

1992 Los Angeles'deki
2001 Cincinnati
2009 Oakland
2012 California
2014 -2015 Ferguson
2016 Milwaukee
veya
en son George Floyd'un öldürülmesi neticesinde yaşanan ve yaşanmaya devam eden isyan ve ayaklanmalar gibi olaylarda silahsız insanları vurmakta kullanırsınız.

Hepsi bir şaka gibi.

Alıntı

İlk iki satırdan sonra okumadım.
Hafıza problemi mevcut, vakit kısıtlı ve kıymetli.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Cotyora5252, California, Militia_747
[Resim: evirkaz.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Cotyora5252
Hs34 adli kullanici hazir ulke de saglik hizmetleri belesken siz en iyisi bir doktora gorunun yalan yanlis bilgilerle forumu kirletmekten de vazgecin.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Cotyora5252, Militia_747, Heat, OCEANBORN
hs34 nikli kullanıcının üslubuna bakılınca forum moderatörlerimizin çok sevdiği meşhuuur lazoli akıllara geliyor Smile Acaba kendisi o mu ?

Alıntı

Bugün bir kaç gün önce almış olduğum ozkursan fiseklerle 100 atış yaptım. Belirtmem gerekir ki sterling ve mke fiseklerine zam gelmiş ve 2.55 TL olmuş mermi başı fiyatı, ozkursan ise 1.80 TL halen. Daha önce de yazmıştım mke ve sterling fişekleri ile tutukluk sorunları yaşamıştım ama ozkursan fisekte hiç bir sorun yaşamadım. Mermilerin hepsi sorunsuz bir biçimde ateşlendi. Silahta ekstra bir kirlenme göremedim zaten atış sonrası resminide paylaşacağım.
[Resim: 20200915-165838.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Özkursan firması 45acp. mühimmatı için gerekli çalışmaları başlatmış. Umarım yaptıkları çalışmalar sonucu piyasaya sürülecek ürün vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olur. Hepimize iyi forumlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
marlinspike, efedrin
Güzel bir haber sn.dockyus , kendi kendime yerli firmalar acaba ne zaman 45acp üreticek diyordum sonunda birileri çalışmaları başlatmış.Yerli 1911 klonları ile ülkemizde ciddi anlamda bir 45lik kullanıcısı oluşmuştu darısı yerli 357magnuma diyelim. Muhtemelen özkursanın bu çalışmasını gören diğer firmalar pazardan pay kapmak için onlar da çalışmalara başlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dockyus
7,65x17 mm fişek imalatına başladıkları haberine envanterinde bu mühimmatı kullanan tabancası olan her silahsever  gibi ben de sevinmiştim, ancak kovanın çelikten imal edilmiş olması vesair sebeplerden dolayı tercih etmedim (benim tercihimdir, bilimsel araştırma sonucu ulaşılmış veri değildir, geçerliliği tartışılır).

Şimdi de .45 ACP imalatına başladıkları haberi geldi, hayırlı olsun. Ülkemizde üretilen mühimmat çeşitlerinin ve mühimmat imalatına dair imkan ve kabiliyetlerin artıyor olması çok sevindirici.

Böyle bir haberi duyunca önce firmanın kendi resmi sitesinden sonra forumdan başlayarak içeriğin anlamlı olduğu tüm sitelerden elimden geldiğince bilgi edinmeye çalışırım. Özkursan firmasının resmi sitesinden imal etmiş oldukları tabanca fişeklerine dair sayfa ve ekran görüntüsü;

http://www.ozkursan.com.tr/kategori-tabanca-fisekleri/

[Resim: Screenshot-2020-10-01-Tabanca-Fi-ekleri.jpg]

[Resim: Screenshot-2020-10-01-Tabanca-Fi-ekleri-...-65x17.png]

Henüz .45 ACP mühimmata dair bilgi yok, ancak görünen ülkemizde silah ve mühimmat üreticilerinin yazık ki faaliyet gösterdikleri alanın ne tarihine ne de nomenklatürüne hakim olmadıkları. 9x19 mm tabanca mühimmatının luger ve parabellum olmak üzere iki ayrı türe bölünmesinin ardından şimdi de "Luger Silver 7.65x17" mühimmatı görmüş olduk. Gerçek 7.65 Luger bu değil Big Grin ;

[Resim: Screenshot-2020-10-01-7-65-21mm-Parabell...ipedia.jpg]

Bu arkadaşlar hem Georg Luger, Hugo Borchardt ve John Moses Browning gibi efsaneleri mezarlarında ters döndürecek bir terminoloji ortaya koyuyor hem de eleştirildiklerinde bozuluyorlar. Her fişeğin tanımına Luger yazılmasına basit bir tipografik hata denilmez, cahillik denir ve mühimmat üreticisine de yakışmaz.

Ne yaptıklarını bildiklerine dair bir emare olsa, biraz özen gösterseler de hevesimiz kırılmasa en başından.

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
blacksea, Cotyora5252, harun, dockyus, Bariss, ERDAL
Sn marlinspike, 

Sterling 9x19 merminin hafifçe düşük basınçlı bir versiyonunu yapıp onu Luger olarak adlandırdı. MKE mermisine eşdeğer ilk ürününe de Parabellum dedi, filim orda başladı  Smile

Para, Parabellum ve Luger aynı 9x19 merminin adlandırılması olduğundan Parabellum da Luger de aynı şey demeye kalmadı, sonradan mermi üretimine giren diğer yerli üreticiler de her nedense bu yanlış tanımlamayı kullanmaya devam ettiler.

Kaliteleri iyidir kötüdür ayrı konu ama neticede bu mermileri üretip satan koca firmalar terminolojiye bu kadar yabancı olabilirler mi yoksa işin içinde biz fanilerin anlayamayacağı gizli bir sebep mi var, anlamak zor.

Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
marlinspike, Red Kit, harun, Sabri, ERDAL

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi