Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Mühimmat
SN. dockyus canik TP9 ilk modeli.
Normalde tek hareketli tabancaları daha çok beğeniyorum ama ülkemiz şartlarında çift hareketli silahlar 1 adım önde sanki. Özellikle iğne vurmalı tabancalarda.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dockyus
(01-12-2019, 05:25 PM)mercator demiş ki: SN. dockyus canik TP9 ilk modeli.
Normalde tek hareketli tabancaları daha çok beğeniyorum ama ülkemiz şartlarında çift hareketli silahlar 1 adım önde sanki. Özellikle iğne vurmalı tabancalarda.

Silahinizin boyasinda gözle görülür yipranmalar olması yerli tabancalarimizin boya kalitesini gözler önüne sermiş durumda keşke bu sorunun farkina üreticilerde varsa. Bu arada tabancanizi keyifli günlerde kullanma dileğiyle.

Alıntı

Çok sağolun o açılmalar yaz doneminde ki bir kaç ayda terden dolayı oldu. Ter boyaya çok ciddi zarar veriyor.

Alıntı

(30-11-2019, 08:44 PM)mercator demiş ki: En son 1 yıl öncenin MKE fişekleriyle 75 atış yaptım. En az 10 tanesi ilk vuruşta patlamadı.Hatta 1 tane fişek 5. iğne düşürmemde anca patladı. Daha önce 60 adet sarsılmaz fişeğinde sadece 1 fişekte sorun oldu hiç patlamadı. Sterling fişeklerinde bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.

MKEK'in eleştirlecek çok yanı var ancak 75 fişekte 10 tanesinin patlamaması normal değil. Silahınızda ciddi bir iğne sorunu olabilir (ki ZSR ile bile sorun yaşamışsınız). Diğer zayıf bir ihtimal, mavi kutu (2016?) MKE fişeğin saklama koşulları ile ilgili bir sıkıntınız olabilir.

Canik TP9 SF ve Glock 19 ile her defasında bir kaç yüz atış yapan bir olarak bırakın patlamamayı, kayda değer (hatırlayabildiğim) tahliye sorunu bile yaşamadım/yaşamıyorum. 

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ERDAL, waltherslv, mercator, Alphawolf, Ahmet Efe
Sn. lenduha iğnede sorun olsa diğer fiseklerde de sorun yaşardım diye düşünüyorum. Sonuçta birkaç sefer iğne düşürerek de olsa patlattı hepsini. Zsr ye gelince 60 taneden sadece birini üstüste 4-5 kere iğne düşürmeme rağmen patlamadı ama kovanda sağlam bir iğne izi vardı. Hatta o fişeği arkadaşım sarsılmaz megasıyla atmayı denedi onda da patlamadı. Yani o bir fişeğin hatalı olduğuna eminim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Sn. mercator Sn. lenduha'ya katılıyorum. Sadece fişekler sorumlu tutulamaz bu gibi sık bir sorunda. Hiç olmazsa iğneyi sökün iğne yatak ve kanalını güzelce temizleyin. Belki kanaldaki birikmiş olan pislikler iğnenin tam güce ulaşmasını engelliyor olabilir. Yanlış anlamayın lakin bir çok insan silah temizlemek adına bolca yağı sıkıp kurulamak sanıyor. Yağın nüfuz ettiği bezin ulaşamadığı noktalarda yağın üzerine atış artıkları,taşınan tabancada penye tüyleri, toz parçacıkları yapışıp birikebiliyor. Bu gibi sıkıntılar en fazla poligonlarda silah temizlettirenlerde karşılaşılıyor. Hızlı ve para karşılığı yapıldığı için sallama iş oluyor genelde. Önce gaz yağı sonra kompresör hava tutulup kurutuluyor. En son yağla kurula. Silah en ince detayına kadar sökülüp yağlanır ve kurulanırsa tamam sorun yok. Fakat genelde yüzeysel yapılıyor. Gaz yağının sebep olabileceği uzun vadede ki hasar bile göz ardı ediliyor. Maksadım kimseyi itham etmek değil sadece paylaşım yaparak soruna çözüm yolunda ortak olmak istememdir. Yanlış anlaşılmak istemem. Paylaşımım tavsiye niteliğindedir. Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Dost, hunter 12, Ahmet Efe, blacksea, marlinspike, harun, sem
(03-12-2019, 10:59 AM)waltherslv demiş ki: Sn. mercator Sn. lenduha'ya katılıyorum. Sadece fişekler sorumlu tutulamaz bu gibi sık bir sorunda. Hiç olmazsa iğneyi sökün iğne yatak ve kanalını güzelce temizleyin. Belki kanaldaki birikmiş olan pislikler iğnenin tam güce ulaşmasını engelliyor olabilir. Yanlış anlamayın lakin bir çok insan silah temizlemek adına bolca yağı sıkıp kurulamak sanıyor. Yağın nüfuz ettiği bezin ulaşamadığı noktalarda yağın üzerine atış artıkları,taşınan tabancada penye tüyleri, toz parçacıkları yapışıp birikebiliyor. Bu gibi sıkıntılar en fazla poligonlarda silah temizlettirenlerde karşılaşılıyor. Hızlı ve para karşılığı yapıldığı için sallama iş oluyor genelde. Önce gaz yağı sonra kompresör hava tutulup  kurutuluyor.  En son yağla kurula. Silah en ince detayına kadar sökülüp yağlanır ve kurulanırsa tamam sorun yok. Fakat genelde yüzeysel yapılıyor. Gaz yağının sebep olabileceği uzun vadede ki hasar bile göz ardı ediliyor. Maksadım kimseyi itham etmek değil sadece paylaşım yaparak soruna çözüm yolunda ortak olmak istememdir. Yanlış anlaşılmak istemem. Paylaşımım tavsiye niteliğindedir. Saygılar.

Güzel bir konuya değinmişsiniz. Çok uzun yıllar önce bir defa CZ 75 imi temizletmiştim. O günden sonra kesinlikle silahımı temizletmedim. Hatta öyle temizlenecekse, hiç temizlenmesin daha iyi.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
marlinspike, tirendaz, waltherslv

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi