Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Mühimmat
(19-08-2020, 04:06 AM)mercator demiş ki: Ayrıca tula ile ilgili ilave yapmak isterim. Eğer aynı tula fabrikasından bahsediyorsak söz konusu fabrika sovyet ordusunun her türden mermi ihtiyacını karşılamış tarihi olan bir markadır.  Güvenilirliği sahada fazlasıyla test edilmiştir ve bu testi yapan da burkino faso ordusu değil dünyanın en büyük ordularından biridir.

Big Grin
Yazip yazip sildim neyse artik.
Askeriye konusunda da bir haber olmalisiniz ihalaler urun alimlari vs.
Yani hayatimda Tula muhimmat gormesem atmasam su mesajinizi gorup vay be dunyanin en iyi muhimati Tula herhalde diye merak edip denemek isterdim.
Iyi atislar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, Sabri, Heat
10 gün sonra Moskova'dan İstanbul a gideceğim. Tula dan geçerken isterseniz fabrikaya uğrayabilirim. İnceleme yaparız yerinde Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Sn. California derdimi anlatamadım sanırım. Benim için önemli olan f/p dengesidir. 7 yılda bir silah parası kar edeceksem benim için tercih sebebidir. Toyotaya binen adam da parasını verip mercedes alıp binmeyi biliyor ama demiyor ki toyota mercedes den daha iyidir. Mesele tamamen fiyat performans dengesi

Alıntı

(19-08-2020, 02:31 PM)mercator demiş ki: Benim için önemli olan f/p dengesidir. 7 yılda bir silah parası kar edeceksem benim için tercih sebebidir. 

Sn. mercator,

7-8 sene sonra tabanca ve fişek fiyatlarının aynı bugünkü fiyatlarda olacağı öngörüsü ile hesap yapıyor ve hesabınızda yanılıyorsunuz. "Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" diye bir ata sözümüz var. Yine de siz bilirsiniz Smile

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Heat, tirendaz, acillues2
(19-08-2020, 03:26 PM)Sabri demiş ki:
(19-08-2020, 02:31 PM)mercator demiş ki: Benim için önemli olan f/p dengesidir. 7 yılda bir silah parası kar edeceksem benim için tercih sebebidir. 

Sn. mercator,

7-8 sene sonra tabanca ve fişek fiyatlarının aynı bugünkü fiyatlarda olacağı öngörüsü ile hesap yapıyor ve hesabınızda yanılıyorsunuz. "Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" diye bir ata sözümüz var. Yine de siz bilirsiniz Smile

Saygılar
 Sayın sabri,
Söylediklerinize katılıyorum. Sayın mercator'unda bakış açısını da anlayabiliyorum. Ama Sayın mercator maalesef ki bu duruma genellikle finansal yönden bakmışsınız. Ben şahsen hobim olduğundan silah sahibiyim. Fakat herkes benim gibi değil. Ülkemiz geneline bakıldığında silah sahibi kesimin çoğu (kolluk kuvvetlerini de katarak) can güvenliği amacıyla silah taşımakta ve ya bulundurmakta. Düşmanı olan var, dağ başında bir başına silahını hayat arkadaşı bellemiş insanlar var. Ve bu insanların maalesef patlama, çatlama, beslememe, kırım ve ya tadilat gibi bir lüksleri yok. Günü geldiğinde terazide can varsa maalesef ki fiyat kimsenin umrunda olmuyor/aklı selim insanın olamazda. Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Heat, Sabri, oktaysandikci, waltherslv
Bu arada tartışma devam ederken

Sn. Bay Silah ile youtube üzerinden uzunca bir süre üzerine konuştuk ve tartıştık,heralde 6-7 saat sürmüştür, nihayetinde 
Kendisi bizimde forum içerisinde sürekli şikayetinde bulunmuş olduğumuz firmaların eksikliklerini ve problemlerini bildiğini zaman zaman bunları firma yetkililerine karşı dile getirdiğini, hatta bazı malum firmaların durumlarını mümessilerinin arasında bile dile getirdiğini kimseden lafını esirgemediğini ve bunun zaman zaman ortamı gerdiğine kadar 
Pek çok durumu detayları ile ifade edip, hiçbir firma tarafından özellikli olarak taraf olmadığını, aslada olmayacağını ama özellikle bazı art niyetli kimseler tarafından süreklilik halinde bazı tartışma durumlarının içerisine çekilmeye çalışıldığını, bu durumlardan özellikle rahatsız olduğunu ve bu sebepten polemik yaratabilecek durumlar içerisine girmekten özellikle kaçındığını belirtti.

Yanlış anlaşılmasın ,kendisi olayların bazı iç yüzünü anlattı buna istinaden dava açmaktada kararlıydı, bende yazdıklarımı silmemekte kararlıydım, tartışma sırasında konunun bir şekilde Dini bir mesele üzerine denk gelmesi ve doğruyu konuştuğu halde hakkına girdiğimi belirterek bu şekilde rahat ediyor isem gene işin benim vijdanımı kaldığını söylemesi üzerine.
Kimseyi karalayarak, kimsenin yaptığı iş üzerinden prim yapmaya çalışarak,kimsenin hakkını alıp yediği lokmayı sayarak biryerle gelmeyi şahsi olarak yanlış bulduğumdan,  ben yazdıklarımı kaldırdım, kendiside hali hazırda pek çok art niyetli kişi tarafından sanıyorum bu şekilde baya bir yıpratılmış.

Bunun üzerine kendisine  daha sonrada bazı olası art niyetli kişiler tarafından tekrar tekrar polemiklerin içerisine çekilmek istemiyor ise moderasyon ile iletişim kurup attığı mesajları kaldırtmasını önerdim.
Kendisi mesajları kaldırtır ise moderasyon aynı şekilde benim kendisine ait videolu mesajımı ve vermiş olduğum cevap mesajlarınıda kaldırmasında benim açımdan bir sakınca yoktur.

Eğer zaman ayırıpta foruma katılımda bulunabilir ise burada zaten paylaşımlarının detayları yazılıp çizilir.
Kimsenin aklına umarım alakasız durumlar gelmez. 
Art niyetli kişilerden kastım ise konuya gene seviyeli ve nitelikli yorum yapan üyeler ve büyükler değil bir anda ortada belirip konuyu alakasız tartışma ortamına çekebilen nitelikte paylaşımlar yapan düzenli katılımda bulunmayan üyelerdir, bunuda dip not olarak belirtmek gerekli.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
alpercuhaci, tirendaz, Cotyora5252, Bay Silah, ErhanG
(19-08-2020, 04:06 AM)mercator demiş ki: Ayrıca tula ile ilgili ilave yapmak isterim. Eğer aynı tula fabrikasından bahsediyorsak söz konusu fabrika sovyet ordusunun her türden mermi ihtiyacını karşılamış tarihi olan bir markadır.  Güvenilirliği sahada fazlasıyla test edilmiştir ve bu testi yapan da burkino faso ordusu değil dünyanın en büyük ordularından biridir.

Lütfen yorum yapmadan evvel topiğin tamamını okuyun, bunlara ait açıklamalar defalarca bu topik içerisinde yazıldı ve mevcuttur.

Alıntı

(19-08-2020, 04:44 PM)Heat demiş ki: Bu arada tartışma devam ederken

Sn. Bay Silah ile youtube üzerinden uzunca bir süre üzerine konuştuk ve tartıştık,heralde 6-7 saat sürmüştür, nihayetinde 
Kendisi bizimde forum içerisinde sürekli şikayetinde bulunmuş olduğumuz firmaların eksikliklerini ve problemlerini bildiğini zaman zaman bunları firma yetkililerine karşı dile getirdiğini, hatta bazı malum firmaların durumlarını mümessilerinin arasında bile dile getirdiğini kimseden lafını esirgemediğini ve bunun zaman zaman ortamı gerdiğine kadar 
Pek çok durumu detayları ile ifade edip, hiçbir firma tarafından özellikli olarak taraf olmadığını, aslada olmayacağını ama özellikle bazı art niyetli kimseler tarafından süreklilik halinde bazı tartışma durumlarının içerisine çekilmeye çalışıldığını, bu durumlardan özellikle rahatsız olduğunu ve bu sebepten polemik yaratabilecek durumlar içerisine girmekten özellikle kaçındığını belirtti.

Yanlış anlaşılmasın ,kendisi olayların bazı iç yüzünü anlattı buna istinaden dava açmaktada kararlıydı, bende yazdıklarımı silmemekte kararlıydım, tartışma sırasında konunun bir şekilde Dini bir mesele üzerine denk gelmesi ve doğruyu konuştuğu halde hakkına girdiğimi belirterek bu şekilde rahat ediyor isem gene işin benim vijdanımı kaldığını söylemesi üzerine.
Kimseyi karalayarak, kimsenin yaptığı iş üzerinden prim yapmaya çalışarak,kimsenin hakkını alıp yediği lokmayı sayarak biryerle gelmeyi şahsi olarak yanlış bulduğumdan,  ben yazdıklarımı kaldırdım, kendiside hali hazırda pek çok art niyetli kişi tarafından sanıyorum bu şekilde baya bir yıpratılmış.

Bunun üzerine kendisine  daha sonrada bazı olası art niyetli kişiler tarafından tekrar tekrar polemiklerin içerisine çekilmek istemiyor ise moderasyon ile iletişim kurup attığı mesajları kaldırtmasını önerdim.
Kendisi mesajları kaldırtır ise moderasyon aynı şekilde benim kendisine ait videolu mesajımı ve vermiş olduğum cevap mesajlarınıda kaldırmasında benim açımdan bir sakınca yoktur.

Eğer zaman ayırıpta foruma katılımda bulunabilir ise burada zaten paylaşımlarının detayları yazılıp çizilir.
Kimsenin aklına umarım alakasız durumlar gelmez. 
Art niyetli kişilerden kastım ise konuya gene seviyeli ve nitelikli yorum yapan üyeler ve büyükler değil bir anda ortada belirip konuyu alakasız tartışma ortamına çekebilen nitelikte paylaşımlar yapan düzenli katılımda bulunmayan üyelerdir, bunuda dip not olarak belirtmek gerekli.

Saygılar.

Selam Kardesim

Sana anlattigim gibi kesinlikle benim planlarim Turkiyedeki savunma sanayisindeki uretilen urunleri daha baska seviyeye cekmek, ben hic bir zaman youtube ta veya sosyal medyada abone kasicak ego su olan biri degilim, eger oyle olsaydim kendim yasantimdan videolar paylasip milyon takipci sayilarina ulasirdim...
insallah hedeflerimiz dogrultusunda Allah izin verdigi surece calismalarimiza devam edecegim,
ama sunu en ictenlikle soyleyebilirim ben hic bir zaman ureticinin baktigi pencereden bakmayacagim olaylara 
ben her zaman sizlerden biri yani son kullanici olarak yerli ureticilerimizin en iyi urunleri uretmesi icin elimden geldigince bilgim dahilinde fikirlerimi belirtecegim...

Sana ve forumdaki butun arkadaslara Selamlar Saygilar
Admin arkadaslarin yorumu veya paylasimi silip silmemesi kendilerine kalmis sorun degil
cunku ben seninle konustuktan sonra gonlum rahatladigi icin hic bundan sonrasi farketmez
ayrica herkesin beni sevmesi saymasi gibi bir durum yok ortada eger oyle olursa zaten problem dogar
ama bu tur tartismalara girildigi zaman olaylar cok farkli yerlere gidiyor o yuzden uzak durmaya calisiyorum

ayrica tekrardan youtube ta yorumlarinin gorulmedigi kaldirildigi veya benim engelledigimi yazmissin
ben bir sekilde bazi yorumlari her hangi bir sebepten begenmedigim zaman o kisinin kanalda engelliyorum
engellenen kisi bunu kendisi farketmiyor sadace yorumlari kanalda gozukmuyor
ama ben gecen ay engelledigim kisilerin engelini kaldirdim
o yuzden eski yorumlarin veya yeni yazdigin yorumlar gozukmeye baslamistir
yoksa inan bana ben her gelen yorumu gormuyorum ki ozellikle girip tek tek okuyayim veya bu kisinin yorumu sileyim felan oyle bir sey yok..
birde youtube ta bir opsiyon var o da aktif durumda yani kufur veya argo kelimeler oldugu zaman istem kendi engelliyor ben yorumlari gormuyorum bile

neyse sevgiler saygilar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
mercator, ErhanG, alpercuhaci, bowhunter, ERDAL
Merhabalar, uzun uğraşlar sonucunda ruhsatımı yeniledim ve istihkakımı da almaya karar verdim fakat aklıma takılan Özkursan 7.65 fişeklerinin kullanılabilirliği. Deneyimleyen ve ya bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Alıntı

(10-05-2020, 07:15 PM)harun demiş ki: [quote pid='363230' dateline='1587982494']
[Resim: zkkkk.png]

Sayın waltherslv,

Öncelikle ben Türkiye'de yaşıyorum. Belki forumun sahibi olan sayın ilksurfer ile karıştırdınız beni. Kendisi Türkiye dışında yaşıyor. Benim de forumla sizlerden farklı olarak ilgim, sadece sponsor olarak kendisine forumun masrafları konusunda küçük bir katkı yapmak. 

Subsonic mühimmat konusunu denemek isterseniz, buyrun, çıktığında bu ürünü alıp, atın. Üretici fişeklerin namlu çıkış hızını 325 m/sn olarak deklare etmiş. 15°C ortam sıcaklığında ses hızı 340 m/sn'dir. 325 m/sn hızlı fişek de subsonik, yani ses altı bir fişektir. Mermi namluyu terk ettiği andan itibaren ses altı sürattedir. Atışta doğal olarak patlama sesi olur ancak mermini yaratacağı sonik ses dalgası olmaz. Temelde bu tip poligon mermileri atıcıyı daha az yorar, tepmesi ve namlu şahlanması daha düşüktür. 

Kolluk kuvvetlerinin susturucu ile kullanacağı fişek sınıfında olabilir. Ancak kolluk kuvvetlerinin tercih edeceği subsonik mermilerde düşen süratten dolayı azalan kinetik enerjiyi bir miktar karşılayabilmek için en ağır çekirdekleri kullanılır.
[/quote]

Çok güzel izahatınız için teşekkür ederim. 
147 gr profil ağırlığında üretilen subsonic mühimmatın hız aralık perdesini 290 300 ms bandında tutulur (4 - 5 inch lik tabanca namlu çıkış hızları esaa alınacak olursa. 
Burda amaçlanan sebeplerden bir tanesi de bahse konu mühimmat, tabancada olduğu gibi daha uzun namlu ve çıkış hızına sahip olan makineli tabancalarda dahi kullanılsa, uzun namluda ateşlenmesi sebebiyle meydana gelen hız artışında dahi yine de ses hızının altında kalması hedeflenmiştir. 
Örneğin;and 
147 gr çekirdek ağırlığına sahip 9x19 luger mühimmat Glock19 da 290 ms hızla çıkarken, HK MP5 A2 makineli tabancasındaki hızı 320 330 ms hız aralığında olacaktır. 
Ancak bu özkursanın subsonic olarak 124 gr çekirdek ağırlığına ait 9x19 luger mühimmatı tabancalarda ses hızı altında kalabilir. Fakat makineli tabanca da subsonic niyetle kullanılması sonucunda supersonic hızlar elde edilecektir. 

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi