Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özkursan Mühimmat
(12-08-2020, 11:31 PM)hs34 demiş ki: Okuduğu anlama konusunda sıkıntı yaşayanlar için bir açıklama yazayım: Tula Fabrikalarının veya MKE'nin YÜKSEK veya DÜŞÜK kaliteli üretim yaptığından bahsetmedim, işbu üreticilerin kimseye rüştünü ispatlamak zorunda olmadığını yazdım. Her iki fabrikada "kendisini tatmin" peşinde olan sivil kullanıcıları değil, dünya ordularını besliyor.

Sayın California, bütün beklentiniz "ucuz" omuş.

Biz burada Hornady'de kullanıyoruz, Remington'da STR'de MKE'de kimsenin atış yaparken fişeğin fiyatından bahsettiğini duymadm.
Grupman yapacak olan Hornady, av yapacak olan Remington, domuz avlayacak olan STR, hedef çalışacak olan MKE kullanır şeklinde bir genelleme yapmak mümkün olsa da kimsenin Hornady'e 3,5 USD verdim, atmayayım dediğini duymadım.

7,62x39 ithal olarak en son Çin'den gelmşti. Tula'da, Bulgar malı da, Romen malı da kullandım.
Hepi topu  en fazla 150-200 metre de iş görecek fişeğe Tula'nın üç misli para vermenin benim açımdan bir manası yok. Şehir içi için hollow point (oyuk uçlu) çekirdek elbette daha iyi ama iş yapacak adam için hollow mollow fark etmez, tecrübeyle sabittir.
Aksi için "oynayamayan gelin yerim dar der" atasözünü anımsarım.

Sayın heat,

bana bu forumda "yabancıları sevmezler" tarzında parmağınızı sallayacağınıza, kendi Türkçe dilbilginze ve imlanıza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Uzun uzun zaman önce, İnternet Evreninde bir forumda sizin yazdığınız şekilde bir yazı, en azından bir "uyarı"yı hakederdi.

klasik, soruların hiçbirine cevabınız yok..

Öncelikle istediğiniz yere çekmeden belirteyim
Mesajımda "size kimse burada yabancıları sevmez demedi yada bu imada bulunmadı,parmakta sallamadı"

Sizler kağıda atış yapıyorsunuz, sizin tulayı, mkek'i sorgulamak ne haddinize tarzında niyet okumalı rambo tadında çıkışların hoş karşılanmadığı belirtildi... 
Türkçe ile, atasözleri ile ve okuduğunu anlama ile alakalı konularda nasihat vermeden evvel kendi nasihatlarınızı içselleştirip uygulamaya katarsanız daha fazla ciddiye alınır belki "iş yapacak adam" kategorisinde değerlendirilirsiniz.

Birde galiba sürekli insanlara atış yapıyorsunuz, bu tarz çıkışlarda bulunduğunuza göre ya baya bi künye toplayıp kulak kolleksiyonu yapmışlığınız var..
Yada bürokrasi ağzını kullanmayı ve yarı bilinmezlik temaları ile bilgi kırıntıları bırakıp insanlarda çok büyük olayların altında imzanız olduğuna yönelik algı oluşturmayı şirket ortamında iyi kavramışsınız  Smile
Tabi biz hala şirket olup olmadığını, öyle isede hangi şirket olduğunu maalesef göremedik..
İş yapacak adam anlayışlarımızın farklılığından sanıyorum.

Zaten forum ortamında genelde kozmik sırlar prim yapmaz.
Daha evvel oluşturmaya çalışanlarda çok olsada kimse ciddiye almadı..

Gene aynı şekilde bu tarz mermileri rus ordusunun ve mkek'in kullandığını "bu yüzden adamın doğru söylediğini" ?!?
Belirtecek tarzda referansımsı birşeyler ifade etmeye çalışanızda oda biryere bağlanmadığı gibi Rus türevi silahlar harici çok geçerliliği olan bir durum değil.

Öte yandan tula pardon Tula Cartridge Works'ün firmasıyla herhangi muhatabiyetiniz olmadan, firmanın sahibiymiş gibi ahkam kesmenizde ilginç bir sahiplenme biçimi.

Bu mermiler ucuz, kalitesiz ve sorun çıkarmaya meğilli, farzı misal romen malı, bulgar malı AK'ler ile atış yaptığınızı varsayarak, konunun başında zaten bu mermilerin bu platformda genellikle sorunsuz olduğunu belirttik.
Anlamadığınız için tekrar belirteyim, burada konu, Rus malı ve klonları silahlar dışında yerli ve yabancı diğer platformlarda problem yaşanması, Ki Romen, Bulgar malı olarak  tanımladığınız numunelerde 10 bin üzeri atış yapmışmıydınız siz ?
Keza romen yapımlarında 5 bin mermiye bile gelmeden bolt komponentlerinde mantarlaşma görülüyor, Bunu bilmek için bu tüfek ile atış yapmaya dahi gerek olmadan Rob-Ski ve AK operators union paylaşımlarını takip ederek bile öğrenmek mümkünken, Romen malı AK'yi referans olarak verdiğinize göre belliki hiçbirşeyden haberiniz yok..
Onuda ekliyeyim.

Öte yandan görüp deneyimleyenlerin olmasına rağmen, halen hangi adette, nerede ne şekilde attığınızın belli olmadığı,üstün körü 1-2 cümle dışında bilgi vermediğiniz halde herkesin engin olduğu imasında bulunduğunuz tecrübe birikiminize teslim olmasını beklediğinize göre daha çok kısıtlı çevreler içerisinde bulunduğunuzu ve buralarda hareket özgürlüğü sahibi olduğunuzu düşündüyor..

Birde konu uzun namluda avda veya hedef atıcılığında kullanılan bolt action tüfeklerle alakalıda değildi
Bu tarz adi fişeklerin, AK platformu dışında kullanımında çıkardığı sorunlar ile alakalıydı.

Konu ile alakalı verebilecek bir cevabınız yokmuyduda olayı ülkemizde nispeten daha yaygın olan Bolt Action tarafına çekmeye çalışarak oradan cevaplar verdiniz bilemiyorum.
Ama anlaşılması çok basit bir meseleyi içinden çıkılmayacak hale getirmek genelde acele konuşup, altını doldurmak için kervanı yolda düzmenin alametlerindendir..

Özet ile Tula'yı rus ordusu kullanıyor, evet AK türevlerindede kullanılıyor, AR platformlarında ise sorun yaşanabiliyor, yaşadık, yaşayanları gördük, bu konu hakkında deneyimlediklerimizi belirtmemize rağmen.
konu hakkında yaşanmışlığı olan kimselere bile o öyle değil böyledir diyebilecek özgüvenide Allah herkese nasip etsin.

Tatmin konusunda ise size hiç bulaşmadan, en başında forumla alakalı nacizhane olarak yapmış olduğum hatırlatmada bulunduğum konuyu, bel altı temalar üzerinden tırnakla noktayla ince göremeye devam ederek bir üst seviyeye taşımışsınız bu şekilde devam edin.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, waltherslv
Arkadaslar merhaba,
goruyorumki bazi arkadaslar benim ozkursan videosunda anlatmak istediklerimi anlayamamislar
ve sonrasinda benim bilgisizligim hakkinda yorumda bulunmussunuz eyvallah..
her turlu yorumunuza acigim bilgi paylasildikca guzellesir ve hepimiz birbirimizden bir sey ler ogreniriz.
ama once lutfen dediklerimi anlayin ona gore yorum yapin

ben hic bir zaman tula veya wolf un dunyanin en iyi kaliteli mermi oldugunu soylemedim
karsilastirdigim merminin kalitesinden dolayi ayni es degerdeki mermileri karsilastirma yaparak konusuyorum haliyle.

Ama Heat nickli arkadas oncelikle senin davetin icin buraya geldim, ama ciddi sekilde uzuldugumu belirtmek isterim
senin benim hakkimda yazdiklarin hic hosuma gitmedi direk yargisiz infaz yapmissin,
ama yinede konu hakkindaki yorumlarina sonuna kadar acigim bence insanlar ozgur sekilde dusundugu paylasabilmeli
ama tekrardan soyluyorum nasil obur arkadasa okuduklarini anlamiyorsun demissin bence sende izledigini tam olarak
anlamayip kendince olaylari degisik algilamissin, bu yorum ayrica California nickli arkadas icinde gecerli.

Ama Heat arkadasa sunu ozellikle belirtmek istiyorum
ben kanallarimda seviyesiz, terbiyesiz veya kufurlu olmadigi surece hic bir yorumu silmiyorum veya o kisiyi engellemiyorum veya yorumu gorunmez yapma diye bir sey yok...
ne var soyliyeyim eger bir sekilde birileri seviyesiz yorum yapmis ise onu engelliyorum
engellenen kisinin yorumlari kanalda gozukmuyor
eger sendede onceden boyle bir sey olduysa belki o yuzden yorumlarin gozukmuyordu
ama iki hafta once engelledigim 100 kisinin engellerini kaldirdim
belki o yuzden tekrar yorumlarin gozukuyordur..

ve senin son yaptigin yorumdan dolayi bu sayfayi soylediginde bende gelmeye calisirim dedim
ama lutfen benide anlayin 70bini gecmis youtube sayfasi 40bin lik instagram sayfasi belki toplamda 200-250 bin kisilik facebook sayfalari ve bunlarin yaninda video cekme ve montajiyla ugrasiyorum
ayrica normal hayatim isim, evim, hanimim ve 4 cocuguma zaman ayirmaya calisiyorum...

simdi gelelim senin yaptigin yorumlardaki bir kelimeye bir sekilde benim ozkursandan kazanc ettigim icin boyle bir video cektigimi belirtmissin...
oncelikle hic kimseden kesinlikle 1 kurus para almadim
kimseyede sirin veya iyi gozukme derdim yok
zaten bu zamana kadar benim videolarimi izlediysen biraz karakterimin nasil oldugunu anlarsin

inan bana maddi durumum cok ama cok iyi kesinlikle hic bir yerli firma beni maddi acidan satin alamaz
ama bir daha bana bu sekilde yorum yaparsan veya kim yaparsa yapsin yasal islemleri uygulayacagimi belirtmek isterim,
tekrardan soyluyorum her turlu yoruma acigim istedigin kadar benim hic bir sey den anlamadigimi yazabilirsin kotuleyebilirsin, begenmeyebilirsin yaptigim videolarin aciklamalarimin veya dusuncelerimin yanlis oldugunu yazabilirsin sorun yok.
ama is direk maddi acidan hakaret etmeye veya benim kisiligime karsi hakaret veya yanlis yalan beyan olursa yasal yolu sececegimi belirtmek isterim...

maddi acidan ne kadar iyi oldugumu veya turkiyedeki yerli firmalardan 3-5 bin lira beklmedegimi butun silah severler yakinda gorecek
Bay Silah ismini istesenizde istemesenizde daha cok duyacaksiniz..

Sevgiler Saygilar
Bay Silah

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
alpercuhaci, Rangeman, byfortius, efedrin, Koca, mercator, Cotyora5252, T.T.BOY, pcakir
(18-08-2020, 01:53 AM)Bay Silah demiş ki: Arkadaslar merhaba,
goruyorumki bazi arkadaslar benim ozkursan videosunda anlatmak istediklerimi anlayamamislar
her turlu yorumunuza acigim bilgi paylasildikca guzellesir ve hepimiz birbirimizden bir sey ler ogreniriz.

ben hic bir zaman tula veya wolf un dunyanin en iyi kaliteli mermi oldugunu soylemedim
karsilastirdigim merminin kalitesinden dolayi ayni es degerdeki mermileri karsilastirma yaparak konusuyorum haliyle.

Ama Heat nickli arkadas oncelikle senin davetin icin buraya geldim, ama ciddi sekilde uzuldugumu belirtmek isterim
senin benim hakkimda yazdiklarin hic hosuma gitmedi direk yargisiz infaz yapmissin,
ama yinede konu hakkindaki yorumlarina sonuna kadar acigim bence insanlar ozgur sekilde dusundugu paylasabilmeli
ama tekrardan soyluyorum nasil obur arkadasa okuduklarini anlamiyorsun demissin bence sende izledigini tam olarak
anlamayip kendince olaylari degisik algilamissin, bu yorum ayrica California nickli arkadas icinde gecerli.

ben kanallarimda seviyesiz, terbiyesiz veya kufurlu olmadigi surece hic bir yorumu silmiyorum veya o kisiyi engellemiyorum veya yorumu gorunmez yapma diye bir sey yok...
ne var soyliyeyim eger bir sekilde birileri seviyesiz yorum yapmis ise onu engelliyorum
eger sendede onceden boyle bir sey olduysa belki o yuzden yorumlarin gozukmuyordu

ve senin son yaptigin yorumdan dolayi bu sayfayi soylediginde bende gelmeye calisirim dedim
ama lutfen benide anlayin 70bini gecmis youtube sayfasi 40bin lik instagram sayfasi belki toplamda 200-250 bin kisilik facebook sayfalari ve bunlarin yaninda video cekme ve montajiyla ugrasiyorum
ayrica normal hayatim isim, evim, hanimim ve 4 cocuguma zaman ayirmaya calisiyorum...

simdi gelelim senin yaptigin yorumlardaki bir kelimeye bir sekilde benim ozkursandan kazanc ettigim icin boyle bir video cektigimi belirtmissin...
zaten bu zamana kadar benim videolarimi izlediysen biraz karakterimin nasil oldugunu anlarsin

inan bana maddi durumum cok ama cok iyi kesinlikle hic bir yerli firma beni maddi acidan satin alamaz
ama bir daha bana bu sekilde yorum yaparsan veya kim yaparsa yapsin yasal islemleri uygulayacagimi belirtmek isterim,
tekrardan soyluyorum her turlu yoruma acigim istedigin kadar benim hic bir sey den anlamadigimi yazabilirsin kotuleyebilirsin, begenmeyebilirsin yaptigim videolarin aciklamalarimin veya dusuncelerimin yanlis oldugunu yazabilirsin sorun yok.
ama is direk maddi acidan hakaret etmeye veya benim kisiligime karsi hakaret veya yanlis yalan beyan olursa yasal yolu sececegimi belirtmek isterim...

maddi acidan ne kadar iyi oldugumu veya turkiyedeki yerli firmalardan 3-5 bin lira beklmedegimi butun silah severler yakinda gorecek

Sevgiler Saygilar
Bay Silah

Sn. Bay silah, 

Bahse konu fişekleri görev ve emniyet tedbiri olarak kullanmanın dışında(onlar için zsr-sar bulunduruyorum), maddi olarak yorulduğum ve neredeyse kurutetik antrenmanlarına ağırlık verdiğim hatta airsofta göz kırptığım bir durumda fiyatı sebebi ile sadece eğitim ve talimlerimde kullanıyorum. Bu güne kadar istihkaklarımın tamamını bu fişekten almakla beraber hiç bir tutukluk durumu yaşamadım. Zsr-sar(luger) veya daha ucuz alternatifleri çıkana kadar da alıp kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. 

Ayrıca sizi bu platformda görmekten büyük mutluluk duydum. Paylaşımlarınızı büyük bir keyif ile takip ediyorum. şahsım adına teşekkür ederim. Daha çok bilgi alışverişi ve paylaşım dileği ile umarım forumun okur/yazar olarak aktif bir üyesi olursunuz. 

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
efedrin, Cotyora5252
(18-08-2020, 01:53 AM)Bay Silah demiş ki: maddi acidan ne kadar iyi oldugumu veya turkiyedeki yerli firmalardan 3-5 bin lira beklmedegimi butun silah severler yakinda gorecek

Peki

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
wubıh, waltherslv, Sabri, Heat, acillues2, marlinspike, California, tirendaz
(18-08-2020, 01:53 AM)Bay Silah demiş ki: ... senin benim hakkimda yazdiklarin hic hosuma gitmedi direk yargisiz infaz yapmissin,

... ama is direk maddi acidan hakaret etmeye veya benim kisiligime karsi hakaret veya yanlis yalan beyan olursa yasal yolu sececegimi belirtmek isterim...

Sayın Bay Silah,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Bu forumda senli-benli yazışma yapmıyoruz... Nezaket kuralları içinde yazışıp, fikir tartışması, görüş alışverişi, bilgi paylaşımı yapıyoruz. Forum kuralları gereği Türkçe ve imla kurallarına da özen göstermeye çalışıyoruz. Sayın Heat ağır eleştirmiş olabilir ama sizin kendinizi savunmanıza engel yok. Zaten düşüncelerinizi özgürce yazmışsınız.

Forum eleştiriye açık ama hakarete kapalı. Hakarete yeltenenler moderatörler tarafından hemen banlanarak forumdan uzaklaştırılıyorlar. Bu konuda endişeniz olmasın, aba altından sopa göstermenize de gerek yok.

Saygılar

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Bariss, wubıh, ilksurfer, Heat, acillues2, tirendaz, waltherslv, alpago
Yaşasın yerli Hickok45 .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Heat
(18-08-2020, 01:53 AM)Bay Silah demiş ki: Arkadaslar merhaba,

Sevgiler Saygilar
Bay Silah

Nerede para aldığınızı söyledi isem, onu bulun, yasal işlem başlatın.
Ben hiçbir mesajımda para aldığınızı söylemedim, okuduğunuzu anlayın, kafanızda kurup kurup millete maaletmeyin.Yada başkalarının söylediklerini bana maal etmeyin.
Aldınız desemde arkasında dururum sizin açacağınız davadan falan bir çekincem olmaz onu bir belirteyim.

Daha evvel sarsılmaz hakkında attığım mesajları kapatıp gizlediniz, mesajları kapattığınızın size belirtilmesi üzerine mesajları tekrar görünür hale getirdiniz,hatta login olduğumda atmış olduğum mesajları görebilirken, log out olduğumda veya başka bir browser aracılığı ile baktığımda bütün sayfayı tarasamda mesajlarım görünmüyordu, aynı şekilde arkadaşlarımda göremiyordu, bil hakis kontrol ettirdim, mesele yapmadım, aradan 1-2 ay geçti gene bir paylaşımızın altına yorum bırakıp, bunuda gizlemezsiniz umarım yazınca, mesajları gizlemediğinizi küfür olunca otomatik olduğunu falan anlatıp birşeyler anlatmaya çalıştınız ,ondan sonrada imla kurallarına kadar düzgün yazılmış mesajların içerisinde küfür varsa belki gizlemiştir falan gibisinden alakasız cevaplar verdiniz..
Sonra ne hikmetse daha evvelden 1-2 ay öncesi atmış olduğum mesajlar görünür hale geldi...

Foruma açıcaktım yaptığınızı, yaşınıza verip üstünüze gelmedim, uğraşmayada gerek görmedim keşke açsaymışım vaktinde.

Yerli firmalar hakkında olduklarından daha iyiymiş gibi tanıtım yapıyorsunuz, para alıp almadığınız bilemem, hiçbir şekilde böyle bir imada bulunmadım, buna bulunmamada gerek yok. 
Bazı anlattıklarınızın gerçekler ile  alakası yok, Mesele para almanız değil, başlı başına popüleritenizin artması bile yeterli, ego'dur yani ego.. 
kimse size para ile satın alındınız demedi.

Sizin haberiniz varmı sizi el bebek gülbebek fabrikalarında tesislerinde karşılayanlar, mağazasına girip görev icra ederken kullandığı beylik tabancasında yaşadığı problemleri nasıl halledebileceğini soran memurları dükkanından, şubesinden kovuyor, tersliyor ?

Bu firmalara met edip sonra ülkenize döneceksiniz videolarınızı izleyip tanıttığınız ürünlere güvenerek tercih edenler sıkıntı yaşayacak, ceremesini burada millet çekicek. Size göre hava hoş, internetten parça parça sipariş verip nasıl silah topladığınızı anlatıyorsunuz sorun olmuyor tabiki ama burada bir sorun olduğunda Sizin misal sarsilmazın bir parça değişimi için yaptığı yokuşlardan haberiniz varmı ?

Biraz piyasa araştırması yapın, hangi markanın ne kadar sorunu , hangisinin ne kadar sorunsuz olduğunu anlar ona göre tanıtım yaparsınız, Bazı firmaların tesislerine gittiğinizde elinize aldığınız revolverla ateş bile etmiyorsunuz bilmiyorum ne hikmet ise, ama tanıtmaya gelince süper tabanca, manyak tabanca anlatıp duruyorsunuz.

*Kaynak göstererek atılan mesajları gizliyorsunuz,
*Sonra yok ben gizlemedim otomatik olmuştur içinde küfür vardır falan diye alakasız yerlere takmaya çalışıyorsunuz
*Ardından ben foruma gelir senin koyduğun kaynakların zıttını gösteren 100 tane kaynak gösteririm diyor bunun üzerine sorun yok buyrun gelin paylaşın kaynaklarınızı tartışalım denilince, kaynak koymak yerine
Size sarfedilmemiş olaylar üzerinden dava açarım diyip tehtit etmeye falan çalışıyorsunuz.

Siz haksızsınız ve yanlıştasınız ben sizi ayıktırayım ve banada zerre kadar zararınız olamaz ondanda haberiniz olsun.

Siz belirttiğinizi gibi çelik kovanlı ve bi metal çekirdekli mermilerin, Rus üretimi harici silahlarda %5 'den fazla hasara yol açmadığı ile alakalı 10 tanemi,100 tanemi kaç tane koyacaktınız o kaynakları koyun. Söylediklerinizin arkasında duracak müspet veriniz olmadı için, tehtitle rüzgarla
Olayı olmadığı yerlere çekmeye çalışarak oradan kendinizi haklı çıkartmaya çalışmayın.

Size kimse yaptığınızın ötesinde birşey yapıyorsunuz demedi,ben her söylediğimin arkasındayım, yapabilirseniz sizde aynını yapın.
Doğru olmayan bilgiler verdiğiniz için eleştirildiğinizden sebep önce sansür yoluyla, başarılı olamayınca sindirme maksadıyla dava açacaksanız, buyrun açın, hatta yanına 2 tanede soda açın, onlarıda içersiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Bir öncesinde Amerika'ya en çok silah ihraç eden firmanın mümessili olduğunu söyleyip, hangi firmada çalıştığını bile söyleyemeyen, sürekli insanlara ateş ettiği için hedefe atış yapan biz niteliksizlere sorgulama hakkını layık görmeyen, bu hakkı tanımayan hiçbir bilgi dağarcığı olmadığı halde Erol büyükburç gibi en çok kendisinin ciddiye alınmasını talep eden birileri vardı onlar nereyte kayboldu sahi ?
Cevap yok mesaj yok..
operasyona gittiler sanırım..

Dikkatimi çekti hep böyle çeşitli firmaların kalitesine, fiyat&fayda oranına ve kar marjlarına değinildiğinde ısmarlama tipler çıkıyor, olayı seviyesizlik boyutuna çekerek yumuşak karın kaşıyıp, alacakları karşılık vasıtasıyla karşılarındakini banlatmaya uğraşıyorlar gibi,  1 değil 5 değil..
Ne yapsak cayır cayır bildiklerimizimi yazsak, kıyısından köşesinden dokununca bile alerji yapıyor belliki..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Madem öyle bende kendi fikrimi söyleyeyim sn. Bay silah abinin söylediklerine katılıyorum. Kendisinin videolarını izleyen biri olarak kesinlikle samimiyetine güveniyorum.Her şey illa ki para değil her şeyde art niyet aramaya gerek yok.Ben 2. silahımı(l120) bir kaç yıl önce 1350 TL fiyata almıştım. Bugün iyi bir yerli alsam vereceğim para 3000-4000 arası. Senede 1000 mermi atan biri 420 lira kar edip 7-8 senede zaten silahın parasını çıkarıyor. Her zaman fiyattan şikayet ediyoruz. Benim için mermi başı 42 kuruş tercih sebebidir. Kaldı ki diğer yerli markaların fişekleri de gayette sorun çıkarmaya müsait bizzat defalarca kez bunu gördüm.

Alıntı

Ayrıca tula ile ilgili ilave yapmak isterim. Eğer aynı tula fabrikasından bahsediyorsak söz konusu fabrika sovyet ordusunun her türden mermi ihtiyacını karşılamış tarihi olan bir markadır. Güvenilirliği sahada fazlasıyla test edilmiştir ve bu testi yapan da burkino faso ordusu değil dünyanın en büyük ordularından biridir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi