Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lisanslı kuru sıkı?
merhabalar,
Kurusıkı kayıt için bir randevu gerekmiyor. Fatura ile alış tarihinizden itibaren 30 gün içerisinde bağlı olduğunuz emniyet silah ruhsat birimine giderseniz, silahın seri nosu ile size bir belge tahsis ederler. Bu belge ile kutusunda ve kullanıma uygun olmayacak şekilde taşıyabilirsiniz. Bu şekilde de yine üzerinizde dolu şekilde taşınması ve yakalanması durumunda kanuni işlem uygulanır.

Alıntı

Sn SKN,

İki-üç kez bu türde kayda gelenlerin "randevu alman gerek" denilerek gönderildiğine şahit oldum. Bir keresinde de önünde epey bir dosya yığılı memur "gerçek silahlar yetmiyor gibi bir de bunlarla uğraşıyoruz" şeklinde hayıflanmış idi.

Son durumu sizden öğrenmiş oluruz.

Selamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
(15-07-2019, 07:33 PM)lenduha demiş ki: Sn SKN,

İki-üç kez bu türde kayda gelenlerin "randevu alman gerek" denilerek gönderildiğine şahit oldum. Bir keresinde de önünde epey bir dosya yığılı memur "gerçek silahlar yetmiyor gibi bir de bunlarla uğraşıyoruz" şeklinde hayıflanmış idi.

Son durumu sizden öğrenmiş oluruz.

Selamlar.

Açıkcası bende bu konuya anlam veremiyorum. Kayıt yapacak memura birde bunu neden aldığımızı anlatmamız gerekiyor. Tribini çekiyoruz. Herhangi bir yorum yapmasını açıkcası ben istemiyorum. Bende biliyorum kuru sıkı nın süs olduğunu fakat gerçeğini alma durumum yok kendimizi bir şekilde kandırmaya mutlu etmeye çalışıyoruz  Wink

Alıntı

Doğrudur, bir de "işi haricinde başka şeylerle ilgilenen" veya "görevini lütuf gören" memur sendromu var.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
(15-07-2019, 11:35 PM)LKT demiş ki: Doğrudur, bir de "işi haricinde başka şeylerle ilgilenen" veya "görevini lütuf gören" memur sendromu var.

Haklısınız. Yoğunluk ya da farklı bahanelerle git randevu al diyenler oluyor ama kurusıkı tabancayı işlettiğinizde e devlette size ait bir bulundurma ya da taşıma ruhsatlı silah gibi gözükmüyor.

Normalde beklenen seri numarayı ihtiva eden kayıt belgesi ve faturanun kutusunda bulunması. Aksi takdirde 
500 lira idari para cezası var(Eğer artmadı ise). 

Ben kayıt olmadan fatura ile gezdirdiğim süreçte bir kere araçta yakalattım. Memura henüz kayıt ettirmediğimi söyledim sorun çıkarmadı. 

Nacizane önerim gitmeden silah ruhsat birimini bir arayıp orada ilgili kişiyle önden konuşmanız ne zaman uygunsa o zaman gitmeniz. Ben de ilk seferde kapıdan gönderildim. Yılmayarak tekrar bir kaç kez arama sonucu şu tarihte gel dediler ve oyle kaydettirdim. Malesef durum bu..

Alıntı

2 gündür e-randevu.istanbul.pol.tr e girip randevu almak istiyorum fakat siteye erişim sağlanamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Randevusuz gidip memurların ileri geri konuşmasını duyup canımı sıkmak istemiyorum açıkcası.

Alıntı

(17-07-2019, 07:46 AM)SKN demiş ki: 2 gündür e-randevu.istanbul.pol.tr e girip randevu almak istiyorum fakat siteye erişim sağlanamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Randevusuz gidip memurların ileri geri konuşmasını duyup canımı sıkmak istemiyorum açıkcası.

bence ilgili şubeyi arayıp bir telefon ile görüşün. Kurusıkı için randevusuz halledilmesi lazım. Ben telefon ile bir kaç kez aradıktan sonra gidip kayıt sağlamıştım.

Alıntı

Bugün kayıt işlemini yaptırdım. Herhangi bir randevu almadım sabah 09:00 da gittiğimde 5 dk içinde kimlik fotokopim ile bir dilekçe doldurdum ve işlem tamamlandı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi