Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lisanslı kuru sıkı?
Question 
Merhabalar, 
Ceonic Arms firmasının çıkarmış olduğu Sig Sauer P320 ve ISSC M22 modellerinin lisanslı oldukları birebir replika yapıldıkları yazıyor fakat bana inandırıcı gelmiyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçekten Sig Sauer markası marka haklarını kuru sıkı silah için verir mi? Açıkcası gerçeğini almak çok maaliyetli olduğu için, airsoft versiyonları da oyuncaktan hallice oldukları için bu tarz bir kuru sıkı almak isterim. Firma bu konuda bir belge sunuyor mu? Bilgisi olan var ise şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Sig Sauer artık sizin bildiğiniz Sig Sauer değil. 
"Ne iş olsa yaparım" firması oldu. Sadece tabanca, tüfek değil; havalı silah, fişek, optik, ne bulursa markasını basıp satıyor. Marka imajını paraya çevirmek için her yola giriyor.

Kendi sitesinden havalı silahlarının linki:

https://www.sigsauer.com/products/airguns/

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
stgrz, SKN, blueokkes, EmirArdogan
(08-07-2019, 05:31 PM)harun demiş ki: Sig Sauer artık sizin bildiğiniz Sig Sauer değil. 
"Ne iş olsa yaparım" firması oldu. Sadece tabanca, tüfek değil; havalı silah, fişek, optik, ne bulursa markasını basıp satıyor. Marka imajını paraya çevirmek için her yola giriyor.

Kendi sitesinden havalı silahlarının linki:

https://www.sigsauer.com/products/airguns/

Çok doğru diyorsunuz. Airsoft oyuncaklarını sıklıkla görüyorum. Ceonic firmasıda acaba gerçekten resmi olarak lisanslımı yapıyor bu işi onu merak ediyorum. Kendilerine mailde attım bakalım nasıl bir cevap verecekler.

Alıntı

Pellet atan, plastik boncuk atan bu silahların tahmin ediyorum büyük bir pazarı var, hem de çok hızlı büyümeye devam ediyor. Ruhsat yok, izin yok, bütçe düşük. Yarışmaları var, kulüpleri var.

RC işine benzetiyorum ben biraz, oyuncak araba der bilmeyen, bunlar da öyle, kesinlikle oyuncak değil Smile

Kurusıkıya göre hem daha eğlenceli, hem daha eğitici bana göre

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
pasa_7676, emrerd, madenci08
Bu kurusıkılar Prohunt'ta sergilenmişti. Bildiğim kadarıyla Almanya gibi silah yasalarının çok sıkı olduğu ülkelerde de kurusıkılar (PAK) oldukça yaygın ve seviliyor. Ancak marka Sig Sauer olunca insan belli bir kalite beklentisine giriyor ve benim gördüğüm kadarıyla bu kurusıkılar beklentinin yanına bile yaklaşamıyordu. (Film çekiminde prop olarak olarak dahi kullanılmaz, o derece.) Bunda kurusıkı üretimindeki zamak zorunluluğunun, zamak alaşımın işlenmesi, dökümü, kalıbı vb. ile ilgili zorlukların vb etkisi olabilir, bilemiyorum. Ama ben nasıl olup da lisans alındığına şaşırmıştım, hem kuru sıkı olması hem de kalitesiz olması sebebiyle.

Sig Sauer'in 4.5 mm BB ve 4.5 mm pellet atan iki adet lisanslı replikasına ve MCX model tüfeğinin pellet atan replikasına sahibim, bu aletleri görüntüsüyle gerçeğinden ayırt etmek çok ama çok zor. Tetik ağırlığı, tetik yolu, total silah ağırlığı gibi bütün unsurlarda orijinaline sadık kalınmaya çalışıldığından bir eğitim objesi olarak da kullanılabilmesi mümkün. Gavurun flinching dediği, patlama beklentisi ve bundan kaynaklı kasılma sebebiyle gerçekleşen hatalı atışları düzeltmek adına güzel bir eğitim aracı olabilir. Snap cap ile kuru tetik çalışması yerine aslına sadık replikalarla 10 metre atışları yapılabilir. O yüzden eğlence faktörünü komple kenara atsak dahi BB, airsoft ve airgun'ları o kadar da yerin dibine gömmemek lazım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
V-Ozdemir, madenci08
Bu firmayı biliyorum. Avrupa ve Amerika pazarına da ürün gönderimi yapmakta. Lisanslıyız diyerek lisans almadan Sig Sauer'in adını kullanmak en çok onlara zarar verir. Dedikleri doğrudur bu bağlamda.

Alıntı

(08-07-2019, 06:56 PM)AsilCan demiş ki: ...Bunda kurusıkı üretimindeki zamak zorunluluğunun...

Bunu bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.

(08-07-2019, 06:56 PM)AsilCan demiş ki: ...Gavurun flinching dediği, patlama beklentisi ve bundan kaynaklı kasılma sebebiyle gerçekleşen hatalı atışları düzeltmek adına güzel bir eğitim aracı olabilir...

Kesinlikle... Bir Walther P99 kopyası havalı tabanca ile dolu tüp ve boncuksuz kuru tetik çalışması yapıyorum. Tam da "patlama beklentisi" dediğiniz duruma alışmak için birebir. Hedefe odaklanıp tetiği düşürürken iki gözü açık tutma, kırpmama konusunda inanılmaz faydası oluyor.

Kurusıkı tabancalara ise -halen- mesafeli duruyorum. Görünüm ve ağırlık olarak mükemmel olsa dahi, gerçek olmayan bir kopyaya sahip olmak ilgi çekici olmuyor.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
AsilCan, red
(08-07-2019, 03:48 PM)SKN demiş ki: Merhabalar, 
Ceonic Arms firmasının çıkarmış olduğu Sig Sauer P320 ve ISSC M22 modellerinin lisanslı oldukları birebir replika yapıldıkları yazıyor fakat bana inandırıcı gelmiyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçekten Sig Sauer markası marka haklarını kuru sıkı silah için verir mi? Açıkcası gerçeğini almak çok maaliyetli olduğu için, airsoft versiyonları da oyuncaktan hallice oldukları için bu tarz bir kuru sıkı almak isterim. Firma bu konuda bir belge sunuyor mu? Bilgisi olan var ise şimdiden teşekkürler.

Ceonic firmasının ürünleri bence mevcut, iscc m22 modelide 2 tane aldım, sig sauer p320 modelinde çıkmadan önce takip ediyordum, , firma yetkileri ve satıcıları ile çok defa canlı diyaloğumuz oldu, üründe çıktıktan sonra yakın arkadaşım olan istanbul'da   Kasımpaşa'da bir av bayisinde varmış satın aldım.
Sig sauer p320 ürünü piyasaya Ceonic firması Türkiye'de lisanslı üretim yapan tek firma.  Sig sauer ve ISSC firmalarının ürünlerini lisanslı olarak üretmekte hemde iki firmaya da ürün ve parça imal etmekte.  Lisanslı olduğu kesin bir bilgi . 

[Resim: b481a648-c91f-4a67-a9a1-dc6f44473bec.jpg]

Kalitesine gelecek olursak, çok kaliteli polimer malzemeden üretilmiş gövdeleri var, 5 yıl garanti veriliyor. Çelik horoz, iğneleri krom vanadiyum, çelik tırnak gibi yüksek kaliteli malzemelerden üretildiği kataloğunda da yazıyor.

Ayrıca Sig sauer p320 ürününün benim gibi solak atıcılar için çok güzel bir özelliği var, şarjör düşürme mandalını çıkarıp ters taktığınızda solak atıcılara uygun hale geliyor ve sürgü düşürme mandalı çift taraflı.
Silah kurulu olduğunda kırımızı uyarı işareticisi çıkıyor. Gez arpacağı tüm kurusıkıların aksine renkli. Genel olarak Türkiye'deki tüm kurusıkılardan daha kaliteli olduğu gerçek. 

Ürünle ilgili tüm sorularınıza kullanıcı olarak cevap verebilirim, iki ürünü de severek beğenerek araştırarak aldım.

[Resim: sig-sauer-kurusiki-ozellikleri.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Campaıoli Lazoli, Militia_747, SKN
Bende 1 adet aldım ve tabanca elime ulaştı. Gerçekten çok kaliteli bir p.a.k olmuş. Konu dışı olacak biraz fakat bu silahı emniyete kayıt ettirmek için gitmeden önce randevu almamız gerekiyor mu? Silah Ruhsat kısmındaki memurlar bazen çok laf edebiliyor randevusuz işlerde, bu konulara maruz kalmamak için randevu almamız gerekiyorsa normal silah kayıt gibi mi randevu almayız?
Teşekkürler.

Alıntı

Kuru sıkı Sig sauer tabancaları Prohunt 2019'da inceleme fırsatı buldum. Yetkili beyefendi silahların tamamen lisanslı olduğunu silahların her şeyini birebir yapmaya çalıştıklarını ancak Türkiye'deki kuru sıkı yasaları gereğince asıl 9x19 P320'lerden biraz daha ağır olduğunu söyledi. Ayrıca yetkili beyefendi ileri tarihlerde başka Sig Sauer modellerinin'de kuru sıkı olarak satışa çıkacağını söyledi. Hatırladıklarım ( FiveX, p226). Bir kaç tane'de diğer bilinen firmaların tabancalarının'da ürünlerini lisanslama ile kuru sıkı olarak piyasaya süreceklerini söyledi.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi