Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mc9 T
Konumuz Ömer Furkan bey mi? Değil. Neden kendi değilde başka üyeler onun adına konuşuyor? Sayın Shepherdin de dediği gibi buyursun. Yaptığı şey aleni reklamdır. Bu foruma hiç bir katkısı yoktur. Ürün nasıl tanıtılır, bu tanıtım insanlara ne fayda sağlar, bizi ilgilendiren kısmı nedir. Aşağıda bir videoya denk geldim, paylaşıyorum. Bu soruların tümünü cevaplıyor, 03:00 dan itibaren. Sayın Fuat61 kulakları çınlasın, tarzı ve tavrı apayrı. Bize lazım olan atıcı ve tanıtım budur. Gerisi görselci ve düğüncüleri ilgilendiriyor. 

Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Sabri, stgrz, Shepherd, harun, mimaslan, alpago, asicocuk
Konu MC9T olarak açılmış olmasına rağmen Ömer Furkan'a getirildi. Kendisi zaten zaman zaman foruma girer, girdiğinde de cevap hakkını kullanmak veya kullanmamak kendisine kalmış.

Ben, Ömer Furkan adına cevap vermek veya polemiğe girmek maksadıyla değil, hem konusu açılmışken forumun neden önemli olduğundan ve sosyal medya mecralarının sağlıklı bilgi edinimi için tek başına işe yaramayacağından dem vurmak istedim, hem de sayın tanerzorlu01'in de bahsettiği gibi bu forumda ateşli silah sevgisi kazanmış, efendi bir kardeşimizi aramızdan uzaklaştırıp ötekileştirmek yerine yapıcı eleştirilerle daha iyiye götürebileceğimize inandığım için iki kelam etmek istedim. Onu da işimin gücümün arasında uzunca yazmak isterken bir kaç yazım hatası yapmışım, affola.

Verdiği bilgiler eksik veya hatalı diyerek eleştirmek ayrı, o konuda bir şey diyecek kadar videolarını izleyip analiz etmedim. Ancak Girsan'dan önce seri halde Canik ve Sarsılmaz için de videoları var ve onlarda da ekseriyeti olumlu yorumlar. Dolayısıyla Girsan'ı özellikle kayırdığına inanmıyorum, genel olarak hep olumlu konuşmayı tercih ettiğini düşünüyorum. Diğer videolarını izlerseniz onlarda da olumlu yönler ön planda.

Ömer Furkan'ı tanımam etmem, derdim MC9T konusundan sapmak veya birinin avukatlığını da yapmak değil. Ancak zaten ülkemizde içerik üretmek için elini taşın altına koymuş insan sayısı azken, insanları yapıcı eleştirilerle daha iyiye götürmeye çalışmak yerine kestirip atmaya gönlüm el vermiyor. Tetik disiplini, silah emniyeti gibi konulara değinmesi ve izlediği kitlenin bunlara aşina hale gelmesi bile bir kazanımdır. Umarım kendisi hem genel silah bilgisini geliştirir ve yanlışlarını düzeltir hem de "alınır, edilir" gibi keskin Reklam yapmak veya tamamen objektif kalmak kendi tercihidir, tabii ki ikincisini ümit ederim.

Ne olursa olsun Youtube videoları ile tabanca satın alma kararı veren veya kararına yön veren varsa da büyük yanlış içindedir bence. Yine söylüyorum, video inceleme tamamen objektif olsa dahi, nihayetinde adam o tabancanın sahibi değilse 8-10 saatlik mesai ile yorum yapıyor. İğne kırar mı, gez boyası düşer mi, her primeri patlatır mı, bin fişek sonra sürgü takımı geride kalmamaya başlar mı, kaplaması aşınır mı, irca mili kırılınca parça için bir ay bekler mi, gövdede hatalı ısıl işlem yüzünden çatlak olur da değiştirene kadar göbeği çatlar mı; bunları söyleyemez. E bunlar söylenmedikten sonra da zaten o içerik ancak eğlencelik sınıfına düşer.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, Murphy
Sayın Shelherd; silah forumunda olduğumun ben şahsen farkındayım. YouTuber olarak değerlendirmek isteği tarafınızca yapılmış. Akabinde kişisel konularla ilgili sizin bizzat "bu kişi doğru bilgiler vermiyor" şeklinde ki ifadenizden bizim de sizin gibi yorum yapma hakkımızdan kaynaklıdır. Ömer kardeşimizi bende tanımam fakat saygılı ve eleştiriye açık olduğu kanaatindeyim.

Sayın karabasan; kimsenin avukatlığını yaptığımı düşünmemekle birlikte foruma katkısı yoktur şeklinde ki ifadenizin doğru olmadığını düşünüyorum. Şahsen bende burada bilgi ediniyorum fakat aktaracağım bir bilgi olmadığı için fayda sağlayamıyorum. Sayın Fuat61 ile Ömer kardeşin tecrübesinin kıyaslanması doğru değil zaten üstad silah severliğinin yanında kanaat önderi olabilecek bir birikime sahiptir.  Sizin forum adına bize lazım olan bu şeklinde beyanınızdan yola çıkarak forum için nasıl kriterleri taşımak  gerekiyor diye sormak istiyorum. Burada ne konuşursak konuşalım yazmadığım bir çok konuda bu şekilde tartışmaları çok defa okudum. Anlamsızca iş sürekli fikir ayrılıkları ve bakış açıları olarak değerlendirileceği yerde bir katlanamama ve linç şeklinde oluyor. Bunu bu konuşma için net olarak söylemek mümkün değil fakat forumun genel anlamda bu şekilde yazışmalarını çok defa okudum. Kusura bakmayın fakat biz 1. Sınıf öğrencisi siz üniversitesi mezunu olarak iletişim kuruyoruz. Ben daha çok anlayış istiyorum, çünkü tecrübe kazanmam yol göstericilerin sabrıyla da ilgili. Hepinize çok teşekkür ediyorum ve bir daha sadece okuyucu olarak foruma dahil olacağımı yeni bir tabanca/tüfek edininceye kadar konu açmayacağımı bilmenizi isterim. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
(05-07-2019, 12:38 PM)AsilCan demiş ki: Ne olursa olsun Youtube videoları ile tabanca satın alma kararı veren veya kararına yön veren varsa da büyük yanlış içindedir bence. Yine söylüyorum, video inceleme tamamen objektif olsa dahi, nihayetinde adam o tabancanın sahibi değilse 8-10 saatlik mesai ile yorum yapıyor. İğne kırar mı, gez boyası düşer mi, her primeri patlatır mı, bin fişek sonra sürgü takımı geride kalmamaya başlar mı, kaplaması aşınır mı, irca mili kırılınca parça için bir ay bekler mi, gövdede hatalı ısıl işlem yüzünden çatlak olur da değiştirene kadar göbeği çatlar mı; bunları söyleyemez. E bunlar söylenmedikten sonra da zaten o içerik ancak eğlencelik sınıfına düşer.

Sayın AsilCan' ın yukarda alıntıladığım ifadelerine katılıyorum. Ülkemizde silah konusunda kolay ulaşılabilir eğitici nitelikte içerik bulmak zor, olan nitelikli bilginin tamamına yakınının bu forumda olduğunu söylemek te yanlış olmaz sanırım. Youtube'da bulunan bu ve benzeri "tanıtım" videolarına eğlencelik gözüyle bakıyorum. Bu videolar eğlencelik olmasının yanında bakmasını bilenler için videoyu hazırlayanın ya da imalatçı firmanın istese de gizleyemediği bilgileri bize sunuyor; vida örneğinde olduğu gibi (başka her şey bir yana bana üzerinde o vidalarla kimse herhangi bir silahı satamaz).

Furkan kardeşimiz kendisine bu videoları yapma fırsatı veren firmaların ürünlerini tanıtırken eleştirel olmaktan kaçınıyor tıpkı Osman Ortaç Beyefendinin de yaptığı gibi, ama ülkemiz şartlarında bir amatörün bu sayıda silaha kendi imkanları ile ulaşıp net eleştirel pozisyonda içerik üretmesi imkansız.

Furkan kardeşimiz de eğer reklam niteliğinde yayın yapacaksa bunu belirterek yapar ve "tanıtım" niteliğindeki videolarında eleştiri getiremese de ürünlerin pazarlanmasına yönelik ifadeler kullanmazsa, acemiliği üzerinden attığında gayet keyifle izlenen bir kanalı olur.

Arayanlar için bu forumda kayıt altına alınmış  bilgilere ulaşmak zor değil. Silah almak için maddi külfete ve pek çok zahmete katlanan kişi halihazırda youtube videosuna bakarak seçim yapacaksa onu durdurmaya yetecek bilgi de hiç bir yerde yoktur.

Saygılarımla

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
harun, AsilCan, tanerzorlu01, recete74, stgrz, waltherslv, ErhanG, alpago, BigSword, mimaslan
Merhaba,

Birkaç gün önce Poligon envanterinde bulunan Girsan MC9 T ile birkaç atış yapma fırsatım oldu. Kısa kullanımdaki görüşlerimi paylaşayım. Tabanca yakışıklı bir tabanca ama Canik TP9 Sfx'den bir çok esintiler taşıyor. ergnomisi fena değil. Tetik hissi de fena değil ama bir Canik tetiği kadar iyi de değil. Fiyatı şu an için uygun ama kendini kanıtlaması için zaman gerekecektir. Diğer kullanan arkadaşlar da görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Başka atışları çekmek için yanımda kamerada getirdiğimden bu atışları da çektim. aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
karabasan, ErhanG

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi